"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Ya Yeni Asya olmasaydı?

21 Mart 2017, Salı
Kırk sekiz yıllık şanlı bir mazisi olan Yeni Asya’ya, kurulduğu günden beri muhabbet edenler olduğu gibi, muhalefet edenler de olmuştur.

Her iyi ve güzel bir şeyin muhalifleri olmasını normal karşıladık. Onlara karşı duruşumuzu bozmadan, hep müsbet hareketle mukabelede bulunduk. Tabii bunu yaparken, çok zorlandığımız ve bedel ödediğimiz de çok oldu. Ama, Yeni Asya’nın yaptığı hizmetler karşısında ne kadar bedel ödense de azdır diyerek yolumuza devam ettik. Bugün bulunduğumuz noktadan geriye doğru baktığımız zaman, destanlar yazarak bugünlere geldiğimizi görüyor ve  “iyi ki varsın Yeni Asya, ya olmasaydın?” diyerek, onunla iftihar ediyoruz.

Bugün Yeni Asya’ya muhalefetten de öte, husumet besleyenlerin, bir an önce kapatılması için olmadık iftiralarda bulunup gammazlık yapanların halini görünce onlara kızmak değil, acımak geliyor içimden.  

Yeni Asya olmasaydı ne olurdu diye düşünüyorum da, içim kararıyor, hafakanlar basıyor. Zira, bugün ülkemizin elde ettiği her güzellikte Yeni Asya’nın payını görüyorum. Demokrasiden diyanete, hürriyetten adâlete kadar her yerde onun müsbet katkılarını müşahade ediyorum. 

Bugün Yeni Asya’nın kapatılması için gammazlık yapıp pusuya yatanlara sesleniyorum!  Yeni Asya ne yaptı da kapatılmayı hak etti?

“Asya’nın bahtının miftahı, meşveret ve şuradır” parolası ile ile yola çıktığı için mi? 

“Gayemiz, vatan sathını bir mektep yapmaktır” hedefi doğrultusundan hiç şaşmadan, yurtta ve dünyada Risale-i Nur’un en çok okunan eserler olmasını sağladığı için mi?

Milyonlarca Risale-i Nur küliyatının basım ve dağıtımını yaptığı için mi? 

48 yıldan beri Risale-i Nur’un bayraktarlığını ve Bediüzzaman’ın sözcülüğünü yaptığı için mi Yeni Asya’nın kapatılmasını istiyorsunuz?

Yeni Asya olmasaydı, Risale-i Nur’un bayrağını kim dalgalandıracaktı?

Yeni Asya olmasaydı, kitap fuarlarında Risale-i Nur’u bu kadar korkusuz, bu kadar aleni ve parlak tarzda kim sergileyecekti? 

Yeni Asya olmasaydı, bugün şehirlerin bilbordlarında “Dünya bu eserleri okuyor” diye kim ilânat edecekti?

Bir gazete ki, başyazarlığını Bediüzzaman Hazretleri yapıyor. Bir gazete ki, hergün her köşesinde nur saçıyor. Manşetlerinde hak ve hakikatı haykırıyor. Her sayısı bir lahika mektubu mesabesinde. Böyle bir gazetenin kapatılmasını istemek, Bediüzzaman’a ve Risale-i Nur’a ihanet etmek değil midir?

Yeni Asya olmasaydı, Risale-i Nur’u sadece Diyanetin izin verdiği yayınevleri basabilecekti.. Risale-i Nur’un neşrini devlet tekeline kaptırmamak için 666 gün mücadele veren, ve Nur’ların basımını Diyanetin tekelinden kurtaran Yeni Asya olmuştur. Yeni Asya, her zaman olduğu gibi  burada da gayet hakkaniyetli bir yol izlemiş, Risale-i Nur’un devlet tarafından basılmasını memnuniyetle karşılarken, devletin tekeline geçmesine de engel olmuştur. 

Yeni Asya, bir fikir tarlası olarak yüzlerce yazar yetiştirmiştir. Ne acıdır ki, bugün Yeni Asya’nın kapatılmasını isteyenlerin başını, burada yetişen bazı acı meyveler çekmektedir.

Ey Yeni Asya’nn kapatılmasını isteyen nâdanlar! Yeni Asya olmasaydı, acaba bugün sizler olacak mıydınız?

Okunma Sayısı: 3084
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • demokrat

  21.3.2017 14:15:00

  harici düşmanlardan korkan yok ki...asıl düşman içteki.bu tertemiz yuvada yetişen ayrılırken daha zehirleniyor,zehirlemeye başlıyor.çok yazık...

 • mehmet

  21.3.2017 13:47:23

  Biz Yeni Asya'yı Allah için seviyoruz.

 • Osman Yıldırım

  21.3.2017 13:29:49

  Yeni Asya nin kapatılmasını isteyenler görünürde nurcu gerçekte siyasal ıslamcı görüşüne sahip kimselerdir.Zira siyasal islamciligin karşısındaki en müessir düşünce nurculuk olduğunu bildikleri için nurculugun medyadaki dili olan Yeni Asyayi susturabilirlerse siyasal ıslami rakipsiz çıkacaklarına inanmaktadirlar. Siyasal islamcilarin tek amacı önce nurculugu sulandırmak sonrada yokluga mahkum etmektir. Ancak bunu basarmalari mümkün değildir zira Nurculugun arkasında iman o Ali nin ve imam i adamın duaları vardır bunu becermeleri mümkün değildir. Ancak böyle bir kaç şahsın peşine takılmış ve kendini nurcudiye lanse eden sahisperestleri aldatabilirler, bundan öteye bir şey yapamazlar. Siyasal islamcilarin arkasına takılıp dünya menfaati için kutsal bir dava olan nurculuga ve onun basiti efkari olan Yeni Asya Ya asla ve asla güçleri yetmez ve yetmeyecektir inşallah.

 • Ali R. Yardimoglu

  21.3.2017 13:05:04

  Umum Nur Taleberi, mustaklari, ve garib yalnizlari kardestirler, 1i1ilerinin hatalarini orterler, derdlerini izhar edebilirler, yalniz; "..en ziyade size guveniyordum,...., cabuk barisiniz,...., beni bu bayramda aglatmayiniz...."

 • Said YÜKSEKDAĞ

  21.3.2017 10:32:59

  Allah razı olsun Abdil Ağabey.. Kaleminize kuvvet, yüreğinize sağlık.. Duygularımıza tercüman olmuşsunuz.. İyi ki varsınız ve iyi ki Yeni Asya var...

 • Abdullah TUNÇ

  21.3.2017 09:08:26

  Bir umuru hayriyenin çok muzır manileri olur,ihtarı mucibince,Yeni Asya'nın da çıkış tarihinden bugüne kadar hep bu muzır maniler olmuştur ve görünen o dur ki olmaya devam edecektir. Yeni Asya Babı alide bir yıldız gibi tulu etmiş,dikenler içinde bir gül gibi açılmış ve nurun misk gibi kokularını cihana yaymıştır.Yeni Asya,doğru yönü gösteren bir pusula,bir yol haritası,içtima-i ve siyasi istikamet rehberi,istikrar bayrağı,asalet nişanı,kahramanlık destanı,hak ve hakikatın gür sesi,susmaz nefesidir. Şerefli bir maziye sahip çelişkileri olmayan yegane ceride...Yeni Asya senin meziyetlerin saymakla bitmez. 48 yıllık neşriyatın,inşaallah rıza-i İlahiye mazhar olmuştur. Çünkü neşriyatında o mukaddes rızadan başka hedef kabul etmemiştir.Bu yönüyle de muvazeneye gelmez. Abdil Kardeşim,Yeni Asya'yı ne güzel anlatmışsın.Aynen katılıyor ve tebrik ediyorum.Bizden ayrılıp ta saldıranlara,şerefli mazisini inkâr edenlere ne diyebiliriz? Es geçelim,uğraşmaya değmez.

 • Hayati Binler

  21.3.2017 07:40:10

  Allah akıl, fikir, basiret, şuur ve insaf versin. Amin.

 • kubilay

  21.3.2017 06:26:34

  yeni asya olmasaydı çakma nurcular nasıl bilinecekti?yeni asya olmasaydı iradesi sakim olan cüce beyinlileri nasıl b,ilebilirdik? Yeni Asya olmasaydı bir makam uğruna namus ve şereflerinden taviz verip davasını satanları nasıl bilebilirdik?yeni Asya olmasaydı Bediüzzamana düşman olup risale-i nuru cerbeze ile tevil edenlere nasıl cevap verilecekti?Yeni asya olmasaydı yeni asya sofrasında ekmek yiyip sonra da sahibini arkadan hançerlemeye çalışan satılmış alçak münafıklar nasıl bilinecekti? işte yeni asya ve cemaati doğruları anlattığı için nurdan rahatsız olan yarasalar sesi kısılsın istiyorlar.Erbâb-ı kemâlî çekemez nakıs olanlar, rencîde olur dîde-i huffâş ziyâdan"

 • musa

  21.3.2017 01:32:50

  Yazdirana SUKURLER OLSUN..Yazandan MEVLAM RAZİ OLSUN...

 • Kehkeşan

  21.3.2017 01:02:34

  Allah'a şükür ki Yeni Asya var, iyi ki varsın Yeni Asya! Senin bir ferdin olmak herkese nasip olmaz, herkes de bu davaya layık olamaz.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı