"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Büyük fırtınalara karşı uyarı!

Ali FERŞADOĞLU
11 Eylül 2017, Pazartesi
Dışişleri Bakanlığı, Karayipler, ABD’nin Florida eyaleti ile söz konusu bölgelerin etrafındaki alanlarda Irma Kasırgası’nın etkili olmasından dolayı Türk vatandaşlarını uyardı.

İl Afet Ve Acil Durum Müdürlükleri don, yağmur, dolu ve sar tabiî afetlere, trafik müdürlüklere buzlanma ve heyelan, çalışma ve sair durumlar için sık sık vatandaşları uyarırlar.

Müceddidi teleskopla hadiselere bakan Bediüzzaman Said Nursî, dindarları, gençleri, ihtiyarları, kadınları, hastaları, çocukları, aileleri, toplumu ve ilgilileri bu asrın dehşetli manevî fırtına ve kasırgalarına karşı uyarıyor!

Cehalet, fakirlik ve ihtilâf fırtınalarına karşı Müslümanları uyarıyor!

Deccalizm / Süfyanizm fırtınalarına karşı,

Siyaset canavarlarına karşı,

“İfsat, ahlâksızlık, dinsizlik, zındıka komitelerinin” dejenerasyonlarına karşı bütün insanlığı uyarıyor!

Adaletsizlik, haksızlık, hukuksuzluk, siyasî tarafgirlik fırtınalarına karşı uyarıyor:

“Şimdiki fırtınalı asırda, gaddar medeniyetten neş’et eden hodgamlık ve asabiyet-i unsuriye ve umûmi harbden gelen istibdadat-ı askeriye ve dalâletten çıkan merhametsizlik cihetinde öyle bir eşedd-i zulüm ve eşedd-i istibdadat meydan almış ki, ehl-i hak, hakkını kuvve-i maddiye ile müdafaa etse, ya eşedd-i zulüm ile, tarafgirlik bahanesiyle, çok bîçareleri yakacak; o halette, o da ezlem olacak ve mağlûp kalacak.1  

Bu fırtına ve kasırgalardan kurtulmanın da yolunu göstermiştir:

Risâle-i Nur, mânevî tahribata ve anarşilik ve bolşevizm, tabiiyun ve maddiyyunluğa ve şükûk ve şübehata ve küfr-ü mutlaka karşı bin sedd-i Kur’ânî hizmetini bihakkın ifa etmesiyle, bu vatanı bu tehlikeli dünya fırtınası içinde muhafazaya bir vesile olduğu ve bir sadâka-i makbule hükmüne geçip İkinci Harb-i Umumînin belâsına ve başka memleketlerde vuku bulan belâların bu memlekete girmesine mümânaatla mânevî bir siper teşkil ettiği bedahetle âşikâr olmuştur.”2 

Evet, bu asrın dehşetli fırtınalarına karşı yalnız “ehl-i iman, ehl-i tevekkül, ehl-i rıza” ile birlikte Nur Talebeleri kurtulabilir!

Dipnotlar:

1- Tarihçe-i Hayat, Yeni Asya Neşriyat, İstanbul, 1999, s. 372-373. 2- Emirdağ Lâhikâsı, Yeni Asya Neşriyat, İstanbul, 1999, s. 399.

Okunma Sayısı: 2610
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Ali Tam

  11.9.2017 11:22:28

  Ilahi ikaz ve ilahi cezadan hicbir ülkenin temsilcileri kurtaramaz. Tuzu Kurularin diyarini isteyerek vatan edenler sunu bilsin ki ABD zulümleriyle ilahi BELALARA MUSIBETLERE gelsin diye ihlasla yalvariyor. Akli olan ordan uzak kalir yoksa zarara razi olan kendi bilir.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı