"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Ya Yeni Asya olmasaydı?

Ali FERŞADOĞLU
21 Ekim 2017, Cumartesi
Şanlı, destansı mücadelenin adı: İttihad’dan Yeni Asya’ya -6

Yeni Asya’nın yaptığı müsbet icraatları anlamak için, birkaç hususa bakmak kâfidir. 

Ve herkes onun şu hizmetlerini taktir ve teslim eder:

● Yeni Asya sayesinde, Bediüzzaman ve Risale-i Nur, hergün gündeme giriyor.

● Yeni Asya, cemaati, Decalizmin/Süfyanizmin ve bunların kolları olan “ifsat, ahlâksızlık, dinsizlik ve zındıka komitelerinin” peşine takılmaktan ve tuzaklarına düşürmekten kurtardı.

● Yeni Asya olmasaydı, Risale-i Nur’un sadeleştirilmesi, sahteleştirilmesi engellenemezdi.

● Yeni Asya olmasaydı, Risale-i Nur’un devletleştirilmesi, tekelleştirilmesi, Deccalizm/Süfyanizme teslim edilmesi engellenebilir miydi?

● Yeni Asya, cemaati “dindar siyasalcı” güruhunun peşine takılmaktan kurtardı.

● Yeni Asya, fikirleri teşettütten, cemaati dağınıklıktan kurtararak şahs-ı maneviyi teşekkül ettirdi.

● Yeni Asya, hizmet ve siyasî istikamet zaviyelerinden de daima bir rehber ve ümit ışığı oldu.

● Yeni Asya, şahsî çıkar peşinde koşmadan, iman-Kur’ân hakikatlerinden taviz vermeden gazete çıkarmanın mümkün olduğunu herkese ilân ediyor!

● Yeni Asya, her ne pahasına olursa olsun tavizsiz, zikzaksız bir yayın politikası takip etmenin mümkün olduğunu ispat etmiştir.

 Yeni Asya, Türkiye’nin, İslâm âleminin, hatta insanlığın probleminin siyasî ve ekonomik değil; “Deccalizm / Süfyanizm / Kemalizm’dir. Diğer problemler bunun türevleridir.

Gerisi bir oyalamaca ve boyalamacadan ibarettir.

İstibdadın tavan yaptığı, keyfiliklerin hüküm sürdüğü, hukuksuzluk ve zorbalığın revaç bulduğu bugünlerde bile Yeni Asya, hiçbir karşılık beklemeden, hatta zarar etme ve kapanma ile karşılaşsa da milletin hak ve hukukuna;

- İnsan hak ve hürriyetlerine,

- Ülkenin demokratikleşmesine,

- Şeffaf bir yönetime,

- Milletin ilmî ve fikrî gelişmesine katkı sağlamayı sebeb-i vücudu biliyor.

Şükür ki, o günlerde, onun yazdıklarını, bugün rahatlıkla yazan-çizen ve yetişmiş kadro ve maddî imkânlara sahip olan birçok gazete var... Şimdi onlar da, gayet rahat bir şekilde, eskiden yazılamayan meselelere neşter atıyor.

Yeni Asya, zikzak çizmeden, prensiplerinden taviz vermeden, cesaret, sebat ve metanetle hakkı müdafaa, gerçekleri söylemeye devam ediyor.

 İttihad=Yeni Asya, müsbet, istikrarlı, dürüst, çifte standardsız, hakperest, adil ve zikzaksız yayınını kıyamete kadar devam ettirecektir inşallah.

Okunma Sayısı: 1796
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • serman

  21.10.2017 21:54:36

  Risale i Nur siyasete tabi olmaz.ve Siyasete vasıta olamaz.ve prensiplerinden taviz verilmez.Herkes şuna karar vermeli.ehl i siyaset mi Risale i Nur talebelerine yön verecek.ayrıca muhalif veya muvafıkta risale i Nurların talibi olabilir.salt siyasi kimlikle Risale i Nur'a sahip olduğunu iddia edenler ancak o siyasi partinin birer temsilcisi ve üyesi olabilirler.ki böyle bir maksad Risale i Nur erkanlarına terstir.batıla ve deccalizme vasıta edilebilirler.yani budanmış biraz kör biraz topal bir Nur talebeliği zuhur eder.O da hakiki manada Hakka hizmet edemez maalesef.Şunun hatırı bunun hatırı derken Hak'ın hatırını zayii eder farkına bile varmaz.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı