"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Hapisteki 17 bin kadın da mı?

07 Aralık 2017, Perşembe
Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidarları döneminde 17 bin kadının hapse atıldığı bir ortamda, 2002’den itibaren yaptıkları reformların, tüm kesimlerle beraber kadınların da özgürlük alanlarını genişlettiğini söyledi.

2. Uluslararası İş’te Kadın Zirvesi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, “Ülkemiz kadınları 1934’de elde ettikleri haklarını, hiçbir kısıtlama, hiçbir mani olmadan kullanmaya AKP döneminde başlamışlardır. Türkiye’deki kadınlar siyasi, ekonomik, akademik ve ticari olarak gerçek özgürlüklerine bizim iktidarımızda kavuşmuştur” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Bu anlayış yüzünden Türkiye’deki kadınlar her ne kadar 1934 yılında seçme-seçilme haklarını elde etmişlerse de, çok uzun süre haklarını gerçek manada alamadılar. Türk siyasetinin kapıları uzun dönem ülkemizdeki kadınların kahir ekseriyetine kapalı kalmıştır. Sadece siyasetin değil, üniversiteler başta olmak üzere eğitim-öğretim kurumlarının da kapıları kapalıydı. Kadınlara seçilme hakkı verilmesinden 65 yıl sonra Merve Kavakçı kardeşimin Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında neler yaşadığını hepimiz gayet iyi hatırlıyoruz. Sırf başörtüsüyle Meclis salonuna girdiği için kendisine dönemin Başbakanı tarafından yapılan hakaretleri unutmuş değiliz. Aynı şekilde üniversitede okumak isteyen kızlarımıza hangi yabancı ülkelerin adres gösterildiğini de çok iyi biliyoruz.

Yeni doğum yapmış kadınlar gözaltına alınıyor

Özellikle OHAL ortamında yapılan gözaltı ve tutuklamalarda on binlerce kadına yapılan hukuk ve vicdana sığmayan muamelelere her gün bir yenisi eklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “kadınların da özgürlük alanlarını genişlettiğini’ söylemesi inandırıcı bulunmadı. “Cenneti annelerin ayağının altına seren bir dinin, kadını aşağılayamayacağını, vatanı ‘anavatan’ olarak tanımlayan bir milletin kadını yok sayamayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın genel başkanı olduğu partinin iktidarında, yeni doğum yapmış kadınların doğumhane kapılarında gözaltına alınması gerçeği de bir diğer çelişkiyi ortaya koyuyor. 

Etiketler: erdoğan
Okunma Sayısı: 12336
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • recep günay

  7.12.2017 14:40:31

  KAVAKCI-4 Ve Nurcular, müşterileri ve kendilerine taraftarları aramaya kendilerini mecbur bilmiyorlar. “Vazifemiz hizmettir, müşterileri aramayız. Onlar gelsinler bizi arasınlar, bulsunlar” diyorlar. Kemiyete ehemmiyet vermiyorlar. Hakikî ihlâsı taşıyan bir adamı, yüz adama tercih ediyorlar. Amma İhvan-ı Müslimîn ise(Yani siyasal islam): Gerçi onlar da Nurcular gibi ulûm-u İslâmiye ve marifet-i İslâmiye ve hakaik-i imaniyeye temessük etmek için insanları teşvik ve sevk ediyorlar; fakat vaziyet, memleket ve siyasete temas iktizasıyla, ziyadeleşmeye ve kemiyete ehemmiyet veriyorlar, taraftarları arıyorlar. S.Nursi Emirdağ lahikası

 • recep günay

  7.12.2017 14:40:12

  KAVAKCI-3 Ver elini sırça köşk Ya nazlı ılıcak Kim takar artık onu? Ya eski kocası? Tak sepeti koluna herkes kendi yoluna! Ya Altan kardeşler falan? Kimmiş onlar? Gördün mü ahde vefayı? **** Siyasal islamın neden böyle olduğunu Risale-i nur şöyle anlatıyor. Siyasal islam keyfiyete değil kemiyete ihtiyacı var. Taraftara ihtiyacı var Kendisine tabi olmayan kim olursa olsun üzerini çizer. ****

 • recep günay

  7.12.2017 14:38:22

  KAVAKÇI -2 Ahmet, Mehmet Altan Ve bir çok kişi Kavakçıdan yana olmuştu. Gerçek Müslüman Ahde vefalı olur. hangi makamda ve mevkide olursan ol sana sahip çıkanlara sahip çıkman gerekir. Onlar senin için taşın altına elini koyarsa Gün gelip te sende onlara sahip çıkacaksın? Şimdi öyle mi? Kavakçının ilk eşi. Üniversiteden atıldı. Mert adammış ''Haksız yere atıldım.Kimse iktidarla benim aramda şefaatçi olmasın, ben her yarden rızkımı çıkarıtırım dedi. Nazlı Ilcağın durumu da ortada,Yaşlı kadın. Kavakçı bu güne kadar bu hukuksuzluğa çıt çıkardı mı? Yok Ne yapıyor? Milletvekili seçiliyor Milletvekili seçilince ablası ile mecliste ''Çak'' yapıyor. ''Cihadın hayırlı olsun'' diyorlar Sonra kürsüye çıkıp ''Atatürk ilke ve inkılaplarına uyacağına '' dair yemin ediyor. Al san cihat.

 • recep günay

  7.12.2017 14:37:33

  KAVAKÇI -1 Sosyal medyada Nazlı Ilıcak hakkında haberler var. Yetmiş yaşına merdiven dayamış yaşlı kadın Yine başka bir kadın. Sırça köşkte. Sırça köşkte olan kadın Merve Kavakçı. 28 şubatın en debdebeli zamanında bu kadın başörtüsü ile meclise girmek istemişti. Bülent Ecevit Önceden programlandığı belli olan Cebinden bir kağıt çıkartarak okuyup Bu kadını meclisten kovdurmuştu. O günün şartlarında bu kadını da kim korumuştu biliyor musunuz? Şimdi yetmiş yaşında ve hapiste olan Nazlı Ilıcak. Rahmetli Süleyman Demirel Merve Kavakçı için ajan provokatör demişti. Yani belli ajanların ortaya çıkartarak provoka yapması için koyulan biri. O kavakçı ki ona kendi partisi dahi sahip çıkmamış Amerika ya gitmek zorunda kalmıştı. O kavakçı ki kendi çocukları okula giderken okulun önünde bazı provokatörler tarafından çocukları yuhalanmıştı. O kavakçı ki medyanın eğlence unsuru olmuştu. O günkü mağdur(!) durumda olan siyasal kimler savunmuştu? Nazlı Ilıcak

 • demir can

  7.12.2017 12:03:31

  Allah en aci hesabi soracak .Zalimler ve DESTEKÇİLERİNDEN

 • Yasin Atak

  7.12.2017 10:40:26

  Zalimler için yaşasın cehennem

 • HÜSEYİN İLHAN

  7.12.2017 09:39:22

  YAHUDİ KATİLLERİ kurtaran anlaşmaya imza atandan mütesettire,yaşlı ve hayatında silah tutmamış,hıyanette bulunmamış ahır-hasenat için insanların şehadet ettiği kişilere DARBECİ-HAİN VE TERÖRİST damgasını her akıl sahibi vuramaz.Vuranında akıl sahibi olduğu söylenemez.

 • Recep Günay

  7.12.2017 08:47:18

  Hep deriz ki; 12 Eylül Anapı,28 Şubatta AKP yi dogurdu diye. Bu haberi okuyunca satır arası yine merhum Demirele bir gönderme yapmış aklısıra. Açık ve net bir konu ancak bu kadar saptırılabilir. Merhum Demirel o günkü şartları anlatıyor. Diyor ki; 1-Başörtüsünü yasaklayan Anaysa yı ben mi yazdım?Bu anaysaya %94 evet diyen sizsiniz. 2-Yasaların başta aym, üniversite, danıştay vs.bu işe olumsuz karar vermiştir.Bunlara ragmen okumak imkansızdır Sonra idyor ki; Bunları değiştirmeden ,İlla okumak istiyorum (Yani bütün bunlara ragmen bana,Mobbing uyguluyorsanız) başortülü egtim veren yerler var mesela arabistan gidin orda okutun. Aksini düşünüp sormak lazım, Madem şartlar o kadar müsait idede neden sen kızını yurt dışında okuttun? Arkasına aldığı paralı medya ordusu ile hala algı operasyonu yapmaktadır. malesef buna inanan kitleler var Allah akıl fikir ve izan versin

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı