"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Öztürk'ün damadı Karakuş çapraz sorguda: ''Bunun üzerine kulede bağırış çağırışlar da başladı"

07 Eylül 2017, Perşembe 10:53
15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 kişi hakkında açılan davanın 21'inci duruşması başladı.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları kampüsündeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM, Başbakanlık, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın da aralarında bulunduğu müştekilerin avukatları ve bazı müştekiler katılıyor.

Duruşmada, Akıncı Üssü 143. Filo'nun harekat subayı eski binbaşı Hakan Karakuş'un çapraz sorgusu yapılıyor.

İddianamede Karakuş'un, darbeye hazırlık toplantıları yaptığı, darbeye katılacak pilotlara Ankara'daki hedeflerin şifrelenmiş hallerini aktardığı, Akıncı Üssü'nde 15 Temmuz 2016 öncesi sorgu odalarını temizlettirdiği ve evinde bir dolarlar bulunduğu belirtiliyor. Karakuş'un pilotlara talimat verdiği telsiz konuşmaları da iddianamede yer alıyor.

***

Öztürk'ün damadı Karakuş savunmasını yaptı

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Sincan Cezaevi yerleşkesindeki duruşma salonunda görülen duruşmanın öğleden sonraki bölümünde, darbe girişiminde önce Akıncı Üssü 141. Filo komutanı olan 15 Temmuz'da kursiyer teğmenlerle darbe toplantısı yaptığı ve bu yönde emirler verdiği, kalkış yapan uçakları kuleden yönlendirdiği iddia edilen eski Kurmay Yarbay Hakan Karakuş savunmasını yaptı.

 Savunmasına gözaltına alındıktan sonraki yaşadıklarını anlatarak başlayan sanık Karakuş, bugüne kadar verdiği ifadelerin tamamının işkence altında alındığını bu nedenle polis ve savcılıktaki ifadelerinin tamamını kabul etmediğini söyledi. Gözaltına alındıktan sonra polis, jandarma ve hatta savcılık gözetimindeyken kayınpederi Akın Öztürk'ün aleyhine, darbeyi sivillerle planladığını ve askeri kanadın bir numarası olduğu yönünde ifade vermesinin istendiğini de ileri sürerek, bunu kabul etmeyince işkence gördüğünü söyledi. Kayınpederinin gözaltına alındığını polisteki sorgusu sırasında öğrendiğini belirten Karakuş, "Kayınpederimin FETÖ ve darbe ile bir alakası olamaz" diye konuştu.

MALATYA'DAKİ KAYISI AĞAÇLARIMIZ KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİLERCE KESİLDİ

Gözaltına alınmasıyla birlikte hakkında yapılan haberlerle birlikte linç kampanyasına uğradığını öne süren Karakuş, kendisiyle birlikte ailesinin de bu kampanyaya dahil edildiğini savundu. Suçun şahsiliği ilkesinin yok sayıldığını belirten Karakuş, "Malatya'da oturan annemin babamdan kalan emekli maaşı 5 gün sonra kesildi. Kardeşim darbe girişimi üzerinden bir hafta geçmeden işinden ihraç edildi. Daha sonra gözaltına alınarak 70 gün işkenceye maruz kaldı. Bu süreçte Malatya'da bulanan kayısı ağaçlarımız kimliği belirsiz kişilerce kesildi. Annemin yaşadığı evimiz saldırıya uğradı. Lojmandaki evimiz arama bahanesiyle talan edildi. Düdüklü tencereden tutun buzdolabına kadar eşyalarımıza el konuldu. İlkokula başlaması gereken oğlumu can güvenliği nedeniyle okula başlatamadık" diye konuştu. 

TMH EMİRLERİ KAPSAMINDA KUMPASLA OLAYLARIN İÇİNE ÇEKİLDİM

15 Temmuz'da söz konusu darbe girişimi için hiç kimsenin kendisine bilgi vermediğini söyleyen Karakuş, "Hiçbir teklifte, telkinde, imada bulunulmadı. Ben de bu anlamda hiç kimsenin niyetini okumadım. 141. Filo'dakiler olarak Terörle Mücadele Harekatı kapsamında verilen bir emir kapsamındaki kumpasla olayların içerisine çekildik. Gerek ben gerekse personelim bunun bir kumpas olduğunu anlayamadık. Çünkü darbe girişimden tam bir yıl önce 23 Temmuz 2015'de de benzer bir emir verilmiş ve yarım saatte faaliyete geçilmişti. Bu tarihte yapılan faaliyetle terör örgütü PKK'ya tarihindeki en büyük darbe vurulmuştu. 15 Temmuz 2016 her açıdan 23 Temmuz 2015'deki gibi başlandığından hiç kimse bunun bir darbe girişimi olduğunu anlamamıştır" ifadelerini kullandı. 

TOPLANTILARDA KALKIŞMA FAALİYETLERİNE YÖNELİK HİÇ BİR HUSUS KONUŞMADIM

141. Filo'ya diğer filolardan da pilotların gelmeye başlaması ile bunun bir TMH olduğu hissinin arttığını belirten sanık Karakuş şunları söyledi:

"Tüm bunlar göz önüne alındığında olay gecesi icra edileceği söylenen Terörle Mücadele Harekatı uçuşları için, diğer filolardan pilotların 141'e gelmesini yadırgamadım. Hatta bendeki TMH olmazı fikrini de pekiştirdi. Bunun üzerine birinci ve ikinci sicil amirlerim olan Hakan Evrim ve Ahmet Özçetin'den aldığım emirleri personelime ilettim. Bu kapsamda başta kursiyer pilotlarla, sonrasında kadrolu pilotlarla yaptığım toplantılarda kalkışma faaliyetlerine yönelik hiç bir husus konuşmadım. Görevlendirme yapmadım. Emir vermedim. Ben sadece birinci ve ikinci sicil amirlerimin TMH konusunda verdiği emirleri ilettim."

SAAT 21.00'DEN SONRA FİLODA KAOS ORTAMI VARDI 

Saat 21.00'den sonra bu faaliyetlerin filoyu kaos ortamına bıraktığını dile getiren Karakuş, "Bu saatten sonra 'uçaklar hazır mı, uçaklar nerede' sözleri işitmeye başladım. Normalde bunlar programda yazar. Kalkış saati bellidir. 'Uçaklar kalksın, ne zaman, kaç uçak, pilotlar kim, kim kiminle uçsun, mühimmat ne, hedef ne, kiminle temas kurulacak' Tüm bunlar belli değil, tam bir kaos ortamı. Herkes soru soruyor ancak bende hiç cevap yok. Darbe faaliyetinin başarılı olması için hiç kimse ile koordine kurmadım, hiç bir hususu koordine etmedim. Ve bu kapsamda emir vermedim" dedi.

SAAT 21.30 SIRALARINDA KALKIŞ EMRİ VERİLDİ

Saat 21.30 sıralarında telaşla 'kalkışlar başlasın' emri aldıklarını iddia eden sanık Karakuş, "Ancak kim kiminle hangi uçakla uçacak, kim lider kim numara olacak, rota, irtifa ne olacak sorularının cevapları yoktu. 'Hemen kalkılsın, zaman kaybedilmesin, koordinat uçak başında' denildi. Normalde uçak başı emri ile kalkış arası 45 dakikadır. Bu süre içinde koordinat ve diğer bilgiler gelir diye söylendi. O andaki kaos ortamında bunları kimin söylediğini de bilmiyorum. Bunun emrin üst komutanından geldiğini tahmin ettik. Filo komutanı benim. Ben kalk demedim. Ben bu emri vermediysem üst komutanı ya da harekat komutanı bu emri vermiştir diye tahmin ettim" dedi.

UÇAKLARIN KALKIŞ EMRİNİ VERDİĞİM VE KONTROL ETTİĞİM İDDİALARI YALAN

Saat 23.00 civarında harekat komutanının kendisini aradığını belirten Karakuş, "Uçuş Kontrol Amirliği (UKA) görevi için kuleye gitmemi emretti. O saatten sonra birinci sicil amirimin emri ile kulede bulundum. Buradaki görevim meteoroloji incelemek, hava değişimine karşı dikkatli olmak, pist yönü değişikliğine karar vermek, trafik akışına emniyet açısından yardımcı olmak, acil durumlarda kulenin trafik yönlendirmesine tavsiyede bulunmaktı. Bunlar benim yaptığım görevler. UKA kuleye ve yaklaşmaya yaptığı görevler bakımından karışmaz. UKA'nın kulede bulunması demek uçakları yönlendirdiği anlamına gelmez. Diğer bir ifadeyle talimat vermeye karışmaz. Bu onun işi değildir. Kalkışını yapan uçak kuleyle ilişkisini sonlandırır. Bu hep böyledir. Kalkış yapan uçaktan kule sorumlu değildir. Akıncı Yaklaşma ardından da Esenboğa Yaklaşma sorumludur. 'Hakan Karakuş kuleden uçakları yönlendirmiş, uçakları kontrol etmiş' iddiaları bu nedenle tamamen düzmecedir, yalandır" sözleriyle kendini savundu. 

UÇAKLARIN HEMEN İNMESİ BİZİ ŞAŞIRTTI

Kuleye gittiğinde Özcan Murat Doğan, Nihat Altıntop, Hakan Bölükbaş, hava trafik sınıfından 4 astsubay ile Mustafa Elez'i gördüğünü söyleyen Karakuş, "Özcan Murat Doğan'ın hangi şubede görevli olduğunu bilmiyordum. TMH kapsamında geldiğini düşündüm. Sanırım ben gelmeden Yarbay Nihat Altıntop ile aralarında gerginlik olmuş. Görev stresinden kaynaklandığını düşündüm. Ben oradayken de tartışma oldu ancak kısa sürdü. Kulede herkes çok gergindi. Bu şekilde çalışırken ilk kalkan uçaklar gelip indi. Bu uçuşların normalde 4 saat sürmesi gerekiyordu. O yüzden bu durum bizi şaşırttı. Görevin iptal olduğunu değerlendirdik ancak havada ikmal uçağının olduğunu öğrendim. Neden erken geldiklerine bir anlam veremedim. Bu esnada sosyal medyadan İstanbul'da köprülerin kapatıldığı, Ankara'da uçakların uçtuğu haberlerini görünce kulede stres daha da arttı. Bunun üzerine kulede bağırış çağırışlar da başladı" dedi.

BENİM GÖREVİM UÇAKLARIN SAĞ SALİM İNMESİNİ SAĞLAMAKTI 

Gece yarısından sonra kulede bulunan bir astsubayın ayağa kalkarak, "Ben bu şekilde çalışmak istemiyorum, bu durum nedir" diye bağırdığını söyleyen Karakuş, şöyle devam etti: 

"Nihat Yarbay astsubaya kızdı ve susturdu. Görevine devam etmesini söyledi. Olanlar karşısında yine kafam karıştı. Bu kaos ortamında kıdemliler olarak ben, Nihat ve Özcan Yarbay havada uçak olduğunu belirterek görevimize odaklanmamız gerektiğini hatırlattık. İtidali sağlamaya çalıştık. Benim görevim uçakların sağ salim inmesini sağlamaktı. Yönlendirmeyi ve idareyi Nihat Altıntop ve personeli yapar. Altıntop, 'herkes görevini yapsın, sorun yok, sizden beklenileni yerine getirin' tarzında konuşmalar yapıyordu. Ses kayıtlarının alındığından ve sonradan birbirimizin şahidi olacağından bahsetti. Ortam biraz sakinleşince Nihat Altıntop filolara bakmak istediğini söyleyerek kuleden ayrıldı."

NİHAT ALTINTOP İLE SÖZLÜ KAVGA ETTİK

Altıntop'un ayrılmasından hemen sonra kuleye silahlı komandoların geldiğini söyleyen Karakuş, "Yarım saat sonra Nihat Altıntop tekrar kuleye geldi. Komandolara kuleden kendisinin sorumlu olduğunu, kuledekilerin rahat çalışması ve uçuş emniyeti için kuleden ayrılmalarını söyledi. Bu olaydan sonra Nihat Yarbay ve personeli bazen telsize bazen de telefonlara cevap vermeyerek, bezen geç bazen de benim cevap vermemi isteyerek zaman geçirdi. Eskişehir DHM aramalarını bana yönlendiriyorlardı. Ya da aramalara 'buradan Karakuş Yarbay sorumlu' diyerek açar açmaz ikazda bulunuyorlardı. Ben de telsiz ve telefonlara bakmanın görevim olmadığını, sorumlu olmadığım konularda talimat veremeyeceğimi, taleplerin kule personeli tarafından değerlendirilmesi gerektiğini söyledim. Nihat Yarbay'ın personeline baskı oluşturmak suretiyle beni zorladığını fark ettim. Bunun üzerine Nihat Altıntop ile kimsenin sorumluluk almadığı bir ortamda neden benim ön plana çıkarılmaya çalıştığım konusunda tartıştık. Ve bir daha hiç bir telsiz ve telefona çıkmadım. Buna rağmen kule personeli halen 'buradan Karakuş Yarbay sorumlu, o böyle istiyor, o söylüyor' şeklinde telefon ve telsizlere cevap verince Nihat Altıntop ile sözlü kavga ettik. Bir ara bana 'üst komutanı ve harekat komutanı ile temas halinde misin, soralım neler oluyor' dedi. Ben de kendisine onların 143. filoda olduklarını bildiğini telefon numaralarının kendisinde olduğunu ve arayıp sorabileceğini söyledim" diye konuştu.

NİHAT ALTINTOP'A MİT'E KOORDİNELİ ÇALIŞTI SUÇLAMASI

Yaşadıkları tartışma sonrası tam olarak hatırlamadığını harekat komutanı ya da üst komutanını kendisinin aradığını söyleyen Karakuş şöyle devam etti: 

"Bana Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal'ın üstte olduğunu ve onun emirlerine göre hareket ettiklerini söyledi. Komutanımızın emri altında olduğumu öğrenince biraz rahatladım. Bu konuşmadan sonra tam hatırlamıyorum ama saat 03.30 gibi Nihat Yarbayın isteğiyle konuşmak üzere balkona çıktık. Bana kendisinin böyle bir faaliyeti beklediğini, öncesinde başkalarıyla da koordine kurduğunu, MİT'ten temasta olduğu kişinin arkadaşı olduğunu, onun talimatıyla hareket ettiğini söyledi. Devamında sabaha karşı operasyon yapılacağını ve herkesin cezasını göreceğini, bazılarının sonun geldiğini, benim de kendisiyle birlikte hareket etmemin benim için iyi olacağını söyleyince şok oldum. Darbe kelimesini ilk defa bu suretle duydum. 'Benim ne yaptığım ne yapmadığım belli, en büyük şahidim sensin' dedim. Ne yapmam gerektiğini sordum. Çünkü kendisi bütün olaylara vakıftı. Darbecileri biliyordu. Talimatlarla işler yapıyordu. Sabah olmasını bekliyordu. Bana, 'Olaylara karışma, seyrine bırak, kulede kalmaya devam et ama kimseye bahsetme. Benim personelim olayları biliyor. Sabaha çok adam ölecek' dedi. Bu konuşmadan sonra daha büyük bir şok yaşadım. Hiçbir şeye karışmadan koltukta oturmaya devam ettim. O andan itibaren benim bilgisizliğimden faydalanıldığını fark ettim. Kısacası Nihat Altıntop meydandan kalkan ve inen tüm uçak ve helikopterlerden sorumlu kişidir. Resmi olarak da sınıfı hava trafiktir. Fiili olarak da tüm bunlardan sorumludur. Bu kişi MİT'teki arkadaşını, kendi ifadesinde daha önce MİT'te daire başkanlığı yapmış K.G.'yi, 15 Temmuz günü saat 22.30 sıralarında aradığını ve gelişmeleri aktardığını söylüyor. Yine kendi ifadesinde bu kişiyi defalarca aradığı ve saat 23.10'daki aramasında K.G.'ye 'darbe oluyor, helikopterler VİP misafirler getiriyor' diyor. Yani ben olaylardan hiç bir haberim yokken Nihat Altıntop basın bildirisi hazırlayacak kadar olaylara hakim. Bütün bunları nereden biliyor. Hiç bir karşı koyma göstermiyor. K.G.'den aldığı talimatlarla her şeyin kendi belirledikleri çizgide gitmesi talimatını veriyor personeline. Onlara 'siz merak etmeyin, size bir şey olmayacak, ben şahidim' dediğini duydum. Nihat Altıntop'un buraya gelerek dinlenmesini istiyorum. Kendisi o gün kuleden güle oynaya gitti. Benim darbeci olmadığımı, hiç bir faaliyette bulunmadığımı en iyi kendisi biliyor. İlk ifadesinde bana hiç bir suçlama yönlendirmezken nedense verdiği ek ifadede bütün suçlamaları bana yöneltmiş." 

UÇAKLARIN ANKARA ÜZERİNDEN UÇTUĞUNU BİLMİYORDUM

Savunmasında, iddianamede kendisine yöneltilmiş suçlamalara yönelik de ayrıntılı savunma yapan Karakuş, uçakların kalkmasından sonra kendisinin bir sorumluluğu olmadığını tekrarlayarak, hata bu kalkan uçakların Ankara üzerinde uçtuğunu bile bilmediğini söyledi. Evinde bulunan 113 adet birer Dolar'ı kabul eden Karakuş, üstteki odasında bulunduğu iddia edilen 2 adet birer Dolar'ın ise kendisine ait olmadığını söyledi. Karakuş, "Doların böyle bir anlamı olduğunu bilseydim evimde tutar mıydım. Evimde bulunan 113 doları kabul eden ben ofisimdeki 2 doları neden kabul etmeyim. Bu kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.

Gülen Hareketi ile irtibatlı okullarda okumadığını ve bu yapıyla kesinlikle ilgisi olmadığını dile getiren Karakuş, mahkemeden adil bir yargılama beklediğini söyleyerek savunmasını tamamladı. Duruşma yarın Karakuş'un çapraz sorgusu ile devam edecek.

AA - DHA

***

15 Temmuz Davaları sürecinde öne çıkan haberleri okumak için tıklayınız:

Akar bu bilgiyi neden paylaşmadı?

Erdoğan'a suikast girişimi davasında ara karar açıklandı

Sanık eşinden çıkan krokiye soruşturma

Kritik ''suikast girişimi'' davası devam ediyor: ''Elimi sıksa elimi yıkamam''

Akıncı Üssü davasında 4. hafta tamamlandı: "Böyle bir cevap usulü yok"

''Salon boşaltılırsa cevaplarım''

''TSK yönetime el koymuştur diyorsa, darbecidir''

15 Temmuz'da İBB'nin işgali iddianamesi kabul edildi: Bazı önemli detaylar...

Mutlu ağlayarak savunma yaptı... Çapkın: Beni Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorun

Darbe sanığı kardeşler yargılanıyor: ''Eğer suçlu bulunursa cezasını çeksin"

''Suikast girişimi'' davası sürüyor: ''Bunu sağlamak beş dakikamızı almazdı''

155 sanıklı 15 Temmuz davası: Komutanından şikayetçi olmadı

Kritik ''suikast girişimi'' davası sürüyor: "Kimse seni vatan nöbeti beklerken yakalamadı"

"Zekai'yi alamadılar Fatih takipte"

''Yanlış emir verenin alnına çakacaksın, neden kaçıyorsun"

Yazıcı: Bir yıl boyunca ailesi dahil her yerde beraberdik

''Ben bu kalkışmayı cunta kalkışması olarak tahmin ediyorum"

Akıncı Üssü davasında 10. celse tamamlandı: "Ben bu soruya cevap veremem''

Genelkurmay Başkanı beni yanlış anlamış olabilir

15 Temmuz EDOK komutanları davasında eski korgenerale tahliye kararı

Kritik 15 Temmuz davasında sona doğru

‘Akar’ın Akıncı Üssü’nde zorla tutulduğunu görmedim’

15 Temmuz sanığı Harmancık'ın sorgusu sırasında tansiyon yükseldi

Kritik 15 Temmuz davasında sona doğru

Yedinci celse başladı: Harmancık'ın çapraz sorgusuna devam edilecek

Darbe olduğunu, darbe bildirisini okuduğum anda anladım

Altıncı celse başladı: Akıncı Üssü davası devam ediyor

Akın Öztürk'ün savunması tamamlandı: 'Burada komutan yok, herkes sanık'

Çapraz sorgusu tamamlandı

Akıncı Üssü davası sürüyor: Öztürk'ün çapraz sorgusuna devam edilecek

Darbe gecesi Taksim'e çıkan askerlerin yargılandığı davada ara karar

İlk duruşma yarın

Akıncı Üssü davası devam ediyor: "Keşke bu operasyonlardan birinde ölseydim''

Akıncı Üssü davasının 4. celsesi başladı: Harun Biniş savunma yapacak

Akıncı Üssü davasının 3'üncü gününde arbede: 'Neyi alkışlıyorsunuz?'

Kritik 15 Temmuz davası sürüyor: Akıncı Üssü davasında 3. celse başladı

“O ben değilim’’

486 kişi yargılanıyor: Akıncı Üssü davasının 2. celsesi başladı

320 sanıklı darbe davası sürüyor: "Beni yanlış anlamayın, her şey eskisi gibi"

Darbe davaları sürüyor: 'Şaka niyetine yazmış; kardeşim boşboğazlık yapmış'

AKP'yi işgal girişimi davasında yeni gelişme

15 Temmuz'da İBB'nin işgal edilmesine ilişkin iddianame tamamlandı

Erdoğan'a suikast davasında 1 tahliye

15 Temmuz manşetleri derlendi

MEBS Okulundaki 15 Temmuz davasında karar açıklandı

Sizce burada bir tuhaflık yok mu?

Darbe girişiminde Doğan Medya'yı işgal davasında ara karar!

Kritik dava devam ediyor: Cezaevi aracından inmeyen sanık salona böyle götürüldü!

Darbe girişiminde Doğan Medya'yı işgal davası başladı: Öne çıkan detaylar...

Yeniden hakim karşısına çıkacaklar

116 sanığın yargılanmasına devam ediliyor: Kritik isim hakim karşısında

"Alay komutanı 'alarm eğitimi' yapılacağını söyledi"

İstanbul'daki darbe davasında ilk karar: 23 er beraat etti

15 Temmuz'da İstanbul Valiliğini işgal girişimi davasında ara karar

150 sanıklı darbe davası devam ediyor: Caha ve Güvenç de savunma yaptı

15 Temmuz davasında olay çıktı

61 şüpheli hakkındaki iddianame hazır: İstenen cezalar belli oldu

Akın Öztürk'ten Hulusi Akar'a mektup: Bizi birileri bir yerlere monte etmişler

Altan kardeşler ve Ilıcak için karar belli oldu

‘Hukuk bazen uyur, ama asla ölmez’

Altan'dan 73 sayfalık bir savunma: Üniversite hocasıydım, KHK ile atıldım

Başbakanlık müşaviri Öksüz’le görüşmüş

Mersin'deki 15 Temmuz darbe girişimi davasında karar

Özel Hava Alay Komutanlığı'ndaki 15 Temmuz davasında ara karar

Kritik dava 30 Ekim'e ertelendi

Meclis görevini yapmadı

15 Temmuz davalarında Ankara'daki ilk karar açıklandı

CHP '15 Temmuz' muhalefet şerhini açıkladı: Dikkat çeken bölümler...

Dâvâlarda iş çığırından çıkıyor

Kritik 15 Temmuz davası devam ediyor: “Halkın demokrasi bilincini alkışlıyorum”

15 Temmuz sanığı albay: Darbe FETÖ'ye yaptırıldı

15 Temmuz ana davası devam ediyor: İspatım Genelkurmay Başkanının ifadesi

15 Temmuz’un 'ana darbe dâvâsı' devam ediyor: Mahkeme başkanı hatırlattı...

Genelkurmay Başkanı Akar'ın eski başdanışmanı hakim karşısında...

Hakim: Bıyık bıraktın diye tanımıcaz mı sandın?

15 Temmuz'un kritik davasında gerginlik!

Gözaltı bilgisi 13 Temmuz’da verilmişti

Erdoğan’ın dünürü açıklama yapmamı istedi

Akar'ın Darbe Araştırma Komisyonunun sorularına verdiği cevaplar...

Akar hakkında açıklama: 15 Temmuz'un kritik isimlerinden Dişli de ifade verdi

‘Meclis neden bombalandı?’

15 Temmuz'un en önemli davasında yeni gelişme...

Bugün hakim karşısına çıkacaklar...

15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili ilk beraat kararı...

15 Temmuz'un en önemli davası: 'Rus uçağı hükümetin emriyle düşürüldü'

‘Personele bu emir verilseydi darbe açığa çıkardı’

Akar darbeyi önleyebilirdi

15 Temmuz'un en önemli davası: "Bu soruya cevap vermek istemiyorum"

Akın Öztürk ifade verdi

15 Temmuz'un önemli davasında yeni gelişme: İstenen cezalar belli oldu!

Dikkat çeken o anlar...

Bugün başlıyor: 15 Temmuz'un en kritik davası...

 

Okunma Sayısı: 3816
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı