"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Cemaate mensup olmak, dünya cenneti

H. Muharrem OKUR
13 Ekim 2016, Perşembe
Bu hafta sonu çok istifadeli bir gezim oldu. Cumartesi öğleden evvel Güneşli’deki merkezimizi ziyaret ettim.

Öğleden sonra daha önce hiç gitmediğim Yalova’ya feribot yerine, yaptığım acemilik neticesinde otobüsle gittim. Yanlışımın bedelini iki saatlik yolu dört saatte gitmekle ödedim. İstanbul’un trafiğini görünce İzmir’de yaşadığıma binlerle şükrettim. Beni Yalova’ya dâvet eden Ali Ferşadoğlu Ağabeyimin beni saat saat takip etmesi, benim için güzel bir ağabeylik örneği idi. Daha sonra dershaneye gittik, ilk dersin sonuna yetiştik. Ders arasında ağabeylerle tanıştık.

İkinci ders için bize söz verdiler. Kısa bir dersten sonra, daha önce tekrar tekrar yazdığımız yazıların özetini yaklaşık bir saat içinde aktarma imkânı bulduk. Güzel bir havada “Neşriyatımızın dünü, bugünü, yarını” konusunu karşılıklı olarak konuştuk. Çok acele yapmamız gereken konuları, geçmişte yaptığımız hizmet ihmallerini, uzun vadede hizmetlerimizi geliştirme çarelerini konuştuk. 1990’lı yıllardan itibaren, hizmet için yatırımların, lüks dershanelere, çok katlı binalara, külliyelere (Bazı yerlerde hanımlara da ayrı binalar) maddî imkânımızın büyük kısmını kullanmamızın Neşriyat hizmetlerimizin gelişmesini geciktirdiğini konuştuk. 

Sabah sekiz feribotu ile İstanbul’a geldim. Feribot yolculuğu kısa ve çok rahat. Hayatımda hiç gitmediğim Silivri kazasına gittim. Beni gazetemiz kanalı ile tanıştığımız Hüseyin Bey karşıladı. İlk defa karşılaştığımız Hüseyin Beyle sanki yıllardır tanışıyormuşuz gibi hareket ettik. Hüseyin Beyin dedesinin ismi de Hüseyin Kuru, kendisinin de. Kastamonu kahramanlarından. Haklı olarak dedesi ile iftihar ediyor. Hüseyin Beyle birkaç saat birlikte kaldıktan sonra memnuniyetle ayrıldık. Silivri’den Güneşli’deki gazetemizin binasına geldik. Pazar günü olmasına rağmen çalışmaya gelen Satış ve Pazarlama Müdürümüz Cesim Aydın’la buluştuk. Kahraman bir ağabeyimin basılmasına vesile olduğu 20 bin HASTALAR RİSALESİ siparişimizi verdikten sonra İzmir’e döndük.

Kısa gezimizde tekrar gördük ki, gazetemiz başta olmak üzere kısa ve uzun vadede neşriyat hizmetlerimize acele olarak sahip çıkmaya çok ihtiyacımız var.

Dünyanın en güzel gazetesine, dergilerine, kitaplarına sahip, Üstadından aldığı “Tavizsiz istikrar çizgisi”ni her şartta devam ettiren, Üstadımızdan bugüne sayısız kahramanlar yetiştiren, mensubu olmakla şeref duyduğum Yeni Asya Nur Cemaati sayısız iç ve dış zorlukları aşarak bugünlere geldi. Üstadımızın birçok defalar bahsettiği Hadis-i Şerif’e göre, “İşlerin hayırlısı zor olandır.”

Yirmi Birinci Lem’a başta olmak üzere, Risalelerin muhtelif yerlerindeki düsturlara uyabilirsek aşamayacağımız zorluğun olmadığı kanaatindeyiz. Şimdiye kadar İnayet-i İlâhiye yetişmese idi, Yeni Asya  diye bir yayın ve cemaat yoktu. Yeter ki biz Adetullah kanunlarına riayet edelim. Cenâb-ı Hak hepimize şevk versin. Allah yardımcımız olsun.

*

MEKTUP

Bu haftaki mektubumuzun sahibinin bir isteği var. Mektuptan anlaşılıyor. Bize iki yıllık diploması ile ÖSYM neticelerini bildiren kâğıdın fotokopilerini göndermiş. Eğer bir ehl-i hamiyet çıkarsa bu kardeşimize yardımcı olmak istiyoruz. Aramanızı bekliyoruz. 

Cep no: (0532) 471 53 52.

Kıymetli Hasan Muharrem Okur Abim, 

Sizi Allah’ın selâmı ile selâmlar gıyaben kucaklarım. Bana Genç Yorum dergisi ile Bizim Aile dergilerini gönderiyorsunuz. Kendim okuyorum, aileme de gönderiyorum. Daha önce size İlâhiyat Ön Lisans bölümünü okuduğumu yazmıştım. Ön Lisanstan mezun oldum ve DGS sınavına girdim. İyi bir çalışmayla Allah’ın izni ve yardımıyla başarılı oldum. Aldığım puan da bütün ilahiyat lisans puanlarına girebilecek bir puandır. Benim amacım uzaktan eğitim ilahiyat bölümlerine kayıt olmaktır. Tercihler yakında başlayacak bulunduğum cezaevine yakın olması ve cezaevlerinde sınavlarıı yapılmasından dolayı Dicle Uzaktan Eğitim İlahiyat bölümüne girmeyi düşünüyorum. Lâkin uzaktan eğitimlerin harç paraları yüksekmiş. 700-800 TL arasındaymış. Bu benim için sıkıntı olacak. Kendim medrese usûlü Molla Cami’ye kadar Arapça okumuşum. İlâhiyat Lisans bölümünü bitirmeyi de çok istiyorum. Çalıştığınız gazeteden ve çevrenizden şu istirhamım olacak: Eğitim yardımı veya harç paramı ödeyebilecek bir hayırsever bulmanızı istiyorum. Size puanımı ve diploma fotokopimi gönderiyorum. Daha sonra size yerleşme sonucumu da göndereceğim. Ayrıca size vasim olan kız kardeşimin telefonunu da veriyorum. Harç paramı yatırmak isteyen bir hayırsever olursa onunla irtibata geçebilir. Banka dekontunu vs. ona gönderebilir. İnşallah bu konuda bana yardımcı olabilecek biri bulunur. Allah her daim yar ve yardımcınız olsun. 

Ahmet Bülent, Siverek Kapalı Cezaevi

NOT: Mektuptaki isim ve adresler değiştirilmiştir.

Okunma Sayısı: 2086
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı