"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Gençlerimiz hazinelerimizdir

H. Muharrem OKUR
03 Ağustos 2017, Perşembe
Bundan 6-7 yıl önceydi. Medrese-i Yusufiye hizmetlerini yürütmekte zorlanıyordum.

Çünkü hizmetler artmaya başlamıştı. Ailecek, devam ettirdiğimiz hizmetleri yürütmekte zorlanıyorduk. Bir gün üniversite talebelerimizin sohbetine gittik. Sohbetten sonra Medrese-i Yusufiye hizmetlerinde yardımcılara ihtiyacımız olduğunu söyledik. Üniversite talebelerimizin yetişmesindeki görevli Abdülbasir Şeker kardeşimiz, birisi elektronik mühendisliğinde diğeri de bilgisayar mühendisliğinde okuyan Nurullah Yavuz ve Emre Erciyes kardeşlerimi tavsiye etti. O sırada hepimiz beraber bulunuyorduk teklifimi hemen kabul ettiler.

Bu beraberlikten sonra gücümüz birkaç kat arttı. Aramızda iş bölümü yaptık. Benim işim daha ziyade organize etmek, aradaki işleyişi temin etmek oldu. Bu kardeşlerimizle haftada bir günü istişare günümüz olarak ayarladık. Belirlediğimiz gündem maddelerini görüşüp karara bağlayarak hizmetlerimize devam ettik. Ben hiçbir zaman bu böyle olacak diye zorlamadım. Kendim de aldığımız kararlara mutlaka uydum. Kabiliyetlerinin gelişmesi için 5-6 kişilik beraber yapılması lâzım gelen hizmetlerde bazı küçük masrafları karşılayarak yardımcı bulmaları konusunda onları teşvik ettim. Allah razı olsun onların destekleri sayesinde bu hizmetleri geliştirdik. (Bazı aylarda 2-3 bin kargo gönderdiğimiz zamanlar oldu.)

Bu kardeşlerime daima “Okul dersleriniz birinci işiniz, mutlaka derslerinize iyi çalışmalısınız” diye teşviklerde bulundum. Mütevazi miktarda diyecek kadar burslar da verdik. Ancak hiçbir zaman burs miktarı konusunda problemimiz olmadı. Hizmetleri yaşadıkça fedakârlıkları arttı. Ekip şuurumuz gelişsin diye meşgul olduğumuz hizmetten dolayı beraber “Medrese-i Yusufiye Ekibi” adını kullandık. Daha sonraları üniversitede okuyan bazı kardeşlerimiz ekibimizdeki kardeşlerimize ‘biz sizinle çalışmak istiyoruz’ diye kendileri geldiler. Bize katılma arzularını belirttiler. Biz de bu konuda istekte bulunan kardeşlerimizi aramıza aldık. Kısa süreli bizle hizmet eden olduğu gibi uzun süreli hizmet eden üç tane kardeşim mühendis olarak mezun da oldu. Bu kardeşlerimiz ‘mezun olup Medrese-i Yusufiye hizmetlerine devam etmek istiyoruz’ diyorlardı. Allah nasip etti üçü de İzmir’de iş buldu. Onların arzusu da bu yönde idi. Elhamdülillah hizmetlerimizde birlikte devam ediyoruz. Onlar mezun olmadan sınıfları daha küçük olan gençlerle anlaşarak yerlerine yardımcıları da temin ettiler.

Yakın bir zamanda aynı ekibimizle GENÇ YORUM dergisinin gelişmesi hususunda meşveret yapıyorduk. Benim düşüncem bir sponsor bulup üniversite çevrelerinde dergimizi dağıttırmaktı. Kararımızın bu yönde çıkacağını düşünüyordum. Teklifimi yapınca kimse ‘tamam bu teklif çok güzel hemen uygulamaya geçelim’ demedi. Ancak Genç Yorum’un kalıcı olarak geliştirilmesi yönünde çok güzel teklifler getirdiler. Bu teklifleri ile benim geleceğe bakışımı heyecanlandırdılar. Şevklendirdiler...

Yukarıda bahsettiğim bu konular bana GENÇLERİMİZLE alâkalı yazılar yazma kararı verdirdi.

Gençlerimiz hazinelerimiz. İçlerinde çok büyük cevherler taşıyorlar. Allah yardımcımız olsun.

*

Bu haftaki mektubumuz:

Çok değerli Medrese-i Yusufiye ekibine.

Hasan Abi, daha önceleri Yeni Asya gazetesi koğuşumuza gelmekteydi. Şimdi dağıtıcı olmadığından dolayı gazetemiz gelmiyor. (gelmiyor, idare öyle söylüyor) Biz Medrese-i Yusufiyede bulunan kardeşleriniz sizin gibi değerli abilerimizin devam ettirdiği hizmetlerden ve sizin varlığınızdan manevî destek alarak burada günlerimizi geçiriyoruz. Bulunduğumuz koğuşta 24 kişiyiz. Bütün arkadaşlarımız hizmetlerinizin devamı ve sağlığınız için duâ etmekteyiz. Aramızda bir haftalık evliler ile 30 yıllık evli abilerimiz bulunmakta. Bu nedenle bize mutlu bir aile hayatı nasıl olmalı, çocuk yetiştirme kitapları ile Cevşen ve mealli Cevşen ile Medrese-i Yusufiyenin ilâcı Nurlar’a ihtiyacımız var. Ama özellikle ve özellikle duâya çok ihtiyacımız var. Rabbi Rahimimiz ihlâsımızı ve uhuvvetimizi arttırsın. Bizi birbirimizle imtihan ettirmesin. 

Satırlarıma burada son verirken size ve Medrese-i Yusufiye ekibinize duâ ve muhabbetlerimizi gönderir, Rabbi Rahimimizden sağlık ve hizmetlerinizin devamını dilerim.

Fıkıh, Peygamberler Tarihi, Siyer-i Nebî ve sizin tavsiye edeceğiniz kitaplarınızı da bekleriz. Saygılar...

Hakkı ODALI

T Tipi Kapalı Cezaevi Malatya

NOT: Mektuptaki isim ve adresler değiştirilmiştir.

Bizimle irtibat için:

Tel: (0532) 471 53 52

Okunma Sayısı: 1474
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı