Abonelik
E-gazete
  17 Eylül 2014 Çarşamba
Ana Sayfa Güncel Yurt Haber Yazarlar Dünya Ekonomi Kültür Sanat Spor Medya-Politik Eğitim Otomobil Bilim ve Teknik Lahika Görüş
 

12 14 16 18

YÖK’den ‘Pedagojik formasyon” kararı 28.09.2011
YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK), 2011-2012 eğitim öğretim yılında, 53 üniversitede toplam 13 bin 400 kişilik pedagojik formasyon sertifika programı açılmasını uygun gördü.
 
YÖK Genel Kurulu geçen hafta gerçekleştirilen toplantıda, mezun durumdaki öğrenciler için yürütülen formasyon sertifika programlarına ilişkin düzenleme yaptı. YÖK’ün kararına göre, üniversitelerde yürütülmesine izin verilen pedagojik formasyon sertifika rogramlarındaki kontenjanın yüzde 20’si Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) ihtiyaç duyduğu alanlar olan ‘’Rehber öğretmen, okul öncesi öğretmenliği, İngilizce öğretmenliği, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği, teknoloji ve tasarım öğretmenliği, sınıf öğretmenliği, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği, zihin engelliler sınıf öğretmenliği, müzik öğretmenliği, matematik öğretmenliği’’ne kaynak gösterilen alan mezunları için ayrılacak. 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren pedagojik formasyon sertifika  programı yürütülmesi, MEB'in ihtiyaç duyduğu alanlar ve uygun görüşü dikkate alınarak düzenlenecek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
2139 Kere Okundu
       Yorumlar  

  cemile gürbüz 10.01.2012
üniversiteden mezun olalı 4 yıl oldu,ancak formasyon alamadım.Fen-edebiyat mezunlarının bumağduriyetlerinin dindirilmesini mezun olan herkese formasyon verilmesini istiyoruz.Artık diplamalı işsizler olarak hayatımıza devam etmek istemiyoruz.Bütün bu şartlar altında hiç kimse sağlıklı bireylerden oluşan bir toplum beklemesin.Herkes mutsuz,umutsuz ,çaresiz...Artık bu sömürücü sistsme dur deyin .Sesimizi duyun.

 

Arama
İle Göre Bak