Abonelik
E-gazete
  1 Ağustos 2014 Cuma
Ana Sayfa Güncel Yurt Haber Yazarlar Dünya Ekonomi Kültür Sanat Spor Medya-Politik Eğitim Otomobil Bilim ve Teknik Lahika Görüş
 

12 14 16 18

Kayıp pilotların naaşları denizin dibinde bulundu 05.07.2012
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye tarafından düşürülen uçaktaki şehitlerin cesetlerinin yerinin tesbit edildiğini bildirdi. Genelkurmay’ın konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Pilotlarımız Hv. Plt. Yzb. Gökhan Ertan ve Hv. Plt. Tğm. Hasan Hüseyin Aksoy’un naaşları deniz dibinde tesbit edilmiş ve naaşların gemiye alınması çalışması devam etmektedir” denildi.
 
Pilotların naaşlarının yeri tesbit edildi
 
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye tarafından düşürülen uçaktaki şehitlerin cesetlerinin yerinin tesbit edildiğini bildirdi. Genelkurmay’dan uluslar arası hava sahasında Suriye tarafından düşürülen uçak ve pilotları arama kurtarma faaliyetleri ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, “22 Haziran 2012 tarihinde, Doğu Akdeniz’de, uluslar arası hava sahasında, Suriye tarafından düşürülen Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait RF-4 uçağının enkazının ve pilotlarının bulunması maksadıyla sürdürülen çalışmalarda; pilotlarımız Hv.Plt.Yzb. Gökhan Ertan ve Hv.Plt.Tğm. Hasan Hüseyin Aksoy’un naaşları deniz dibinde tespit edilmiş ve naaşların gemiye alınması çalışması devam etmektedir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına ve silah arkadaşlarına başsağlığı dileriz.” denildi. 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
448 Kere Okundu
       Yorumlar  

  Sezai Mumcu 05.07.2012
Şehitlerimiz Hv.Plt.Yzb. Gökhan Ertan ve Hv.Plt.Tğm. Hasan Hüseyin Aksoy’a Allah’tan rahmet, hısım ve akrabalarına sabr-ı cemil dilerim.

Avrupa’da düşen askerî uçaklarda pilotların ekserisi koltuklarını fırlatarak hayatta kalıyorlar.

Bizim düşen veya düşürülen uçaklarımızda fırlatma koltuklarını pılotlarımız nedense hemen hemen hiç kullanmıyor. Bunun nedeni her zaman maddeye insandan daha çok değer vermiş ve ordumuzda maalesef müstebit yansımasını bulan KEMALİZM olsa gerek.

Askerlerin eline el bombası tutuşturan, ters dönüp bacak arasından iki askerin tuttuğu hedefe ateş eden, binlerce Mark/Avro ödeyip bedelli askerlik yapanlara sadece bir mermi attırıp gerisini ekstra mermi parası ödeyene attıran zihniyet pilotlara uçağı terketmektense ölmeyi emrettiği ihtimal harici değildir.

OYSA İNSAN HAYATI HER TÜRLÜ İNSAN YAPIMI ÜRÜNDEN DEĞERLİDİR BU KEMALİST KAFALARA DA (onların anlayacağı seviyede söyleyelim) DANK ETMELİDİR.

Bütün bu yorumu okuyan PİLOTLARIMIZA çağrı: Sizler bizim pek kıymetli askerlerimizsiniz. Tehlike anında (hayat memat için vicdanen seçmek durumunda) fırlatma koltuklarını kullanınız. Sizin hayatınız hısım ve akrabalarınız ve milletiniz için çok değerlidir. O uçakların parasını milletimiz cebinden ödüyor siz uçak düşerken fırlatma koltuklarını kullanın ve sağ kalın yeter ki daha nice uçaklar alır size bu millet.

 

LİSE TERCİHLERİ BAŞLADI
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI (MEB), BU YIL İLK...
01.08.2014
NURETTİN CANİKLİ: Akıttığı kanların içinde boğulacak
AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, ...
01.08.2014
Murat Göğebakan vefat etti
2010 yılında kan kanserine yakalanan ve ...
01.08.2014
Millet ‘Yeter’ diyecek
Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu...
01.08.2014
Yurt dışında oy verme işlemi başladı
Cumhurbaşkanı seçimi için yurt dışında o...
01.08.2014
TÜRKSAT uydusu İsrail’e askerî destek veriyor mu?
Tanrıkulu: ‘TÜRKSAT Uydusu, İsrail’e ask...
01.08.2014
Kardeşlik hukukunu yeniden inşa etmek istiyoruz
Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başk...
01.08.2014
Anket yayın yasağı başladı
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), k...
01.08.2014
BUDO’da yaşlılara yüzde 50 indirim karmaşası
Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşım...
01.08.2014
Kayıt dışı sebze meyveye sıkı markaj
...
01.08.2014
Gemlik Körfezi BUSKİ ile tertemiz olacak
...
01.08.2014
Minik kirpi yavruları merkezin maskotu oldu
...
01.08.2014
Ergene’ye 5 milyon metreküp atıksu deşarjı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ‘Lüleburg...
01.08.2014
“Güney Marmara” önce yanacak, sonra serinleyecek
Mevsim normallerinin üzerinde seyreden h...
01.08.2014
Arama
İle Göre Bak