Abonelik
E-gazete
  30 Eylül 2014 Salı
Ana Sayfa Güncel Yurt Haber Yazarlar Dünya Ekonomi Kültür Sanat Spor Medya-Politik Eğitim Otomobil Bilim ve Teknik Lahika Görüş
 

12 14 16 18

Kayıp pilotların naaşları denizin dibinde bulundu 05.07.2012
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye tarafından düşürülen uçaktaki şehitlerin cesetlerinin yerinin tesbit edildiğini bildirdi. Genelkurmay’ın konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Pilotlarımız Hv. Plt. Yzb. Gökhan Ertan ve Hv. Plt. Tğm. Hasan Hüseyin Aksoy’un naaşları deniz dibinde tesbit edilmiş ve naaşların gemiye alınması çalışması devam etmektedir” denildi.
 
Pilotların naaşlarının yeri tesbit edildi
 
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye tarafından düşürülen uçaktaki şehitlerin cesetlerinin yerinin tesbit edildiğini bildirdi. Genelkurmay’dan uluslar arası hava sahasında Suriye tarafından düşürülen uçak ve pilotları arama kurtarma faaliyetleri ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, “22 Haziran 2012 tarihinde, Doğu Akdeniz’de, uluslar arası hava sahasında, Suriye tarafından düşürülen Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait RF-4 uçağının enkazının ve pilotlarının bulunması maksadıyla sürdürülen çalışmalarda; pilotlarımız Hv.Plt.Yzb. Gökhan Ertan ve Hv.Plt.Tğm. Hasan Hüseyin Aksoy’un naaşları deniz dibinde tespit edilmiş ve naaşların gemiye alınması çalışması devam etmektedir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına ve silah arkadaşlarına başsağlığı dileriz.” denildi. 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
484 Kere Okundu
       Yorumlar  

  Sezai Mumcu 05.07.2012
Şehitlerimiz Hv.Plt.Yzb. Gökhan Ertan ve Hv.Plt.Tğm. Hasan Hüseyin Aksoy’a Allah’tan rahmet, hısım ve akrabalarına sabr-ı cemil dilerim.

Avrupa’da düşen askerî uçaklarda pilotların ekserisi koltuklarını fırlatarak hayatta kalıyorlar.

Bizim düşen veya düşürülen uçaklarımızda fırlatma koltuklarını pılotlarımız nedense hemen hemen hiç kullanmıyor. Bunun nedeni her zaman maddeye insandan daha çok değer vermiş ve ordumuzda maalesef müstebit yansımasını bulan KEMALİZM olsa gerek.

Askerlerin eline el bombası tutuşturan, ters dönüp bacak arasından iki askerin tuttuğu hedefe ateş eden, binlerce Mark/Avro ödeyip bedelli askerlik yapanlara sadece bir mermi attırıp gerisini ekstra mermi parası ödeyene attıran zihniyet pilotlara uçağı terketmektense ölmeyi emrettiği ihtimal harici değildir.

OYSA İNSAN HAYATI HER TÜRLÜ İNSAN YAPIMI ÜRÜNDEN DEĞERLİDİR BU KEMALİST KAFALARA DA (onların anlayacağı seviyede söyleyelim) DANK ETMELİDİR.

Bütün bu yorumu okuyan PİLOTLARIMIZA çağrı: Sizler bizim pek kıymetli askerlerimizsiniz. Tehlike anında (hayat memat için vicdanen seçmek durumunda) fırlatma koltuklarını kullanınız. Sizin hayatınız hısım ve akrabalarınız ve milletiniz için çok değerlidir. O uçakların parasını milletimiz cebinden ödüyor siz uçak düşerken fırlatma koltuklarını kullanın ve sağ kalın yeter ki daha nice uçaklar alır size bu millet.

 

İhsan Paşalıoğlu Ağabey vefat etti
İhsan Paşalıoğlu Ağabey vefat etti. İnnâ...
30.09.2014
Savaşa girmenin bedeli ağır olur
“SAVAŞIN KAZANANI OLMAZ. TÜRKİYE YUMUŞAK...
30.09.2014
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK: Bu Torba son olsun
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, kanun yapım sü...
30.09.2014
İnsan haklarında gerileme hızlandı
İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından y...
30.09.2014
Suruç’a Suriye’den havan mermisi düştü
IŞİD ile bazı Kürt grupları arasında Kob...
30.09.2014
2030’da SUSUZ KALABİLİRİZ
Artan nüfusu, gelişen sanayisi ve hızla ...
30.09.2014
Sınırlarla uğraşmak anlamsız
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Etnik ...
30.09.2014
Çiller, 28 Şubat dâvâsına yine gelmedi
Ankara’da görülen 28 Şubat davasında tal...
30.09.2014
Antalya’da 13 polise gözaltı
Antalya’da polise yönelik düzenlenen ope...
30.09.2014
Hakkari ve Ş.Urfa’da 3 terörist teslim oldu
Hakkari ve Şanlıurfa’da 3 terörist, güve...
30.09.2014
Arama
İle Göre Bak