Abonelik
E-gazete
  17 Eylül 2014 Çarşamba
Ana Sayfa Güncel Yurt Haber Yazarlar Dünya Ekonomi Kültür Sanat Spor Medya-Politik Eğitim Otomobil Bilim ve Teknik Lahika Görüş
 

12 14 16 18

Kayıp pilotların naaşları denizin dibinde bulundu 05.07.2012
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye tarafından düşürülen uçaktaki şehitlerin cesetlerinin yerinin tesbit edildiğini bildirdi. Genelkurmay’ın konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Pilotlarımız Hv. Plt. Yzb. Gökhan Ertan ve Hv. Plt. Tğm. Hasan Hüseyin Aksoy’un naaşları deniz dibinde tesbit edilmiş ve naaşların gemiye alınması çalışması devam etmektedir” denildi.
 
Pilotların naaşlarının yeri tesbit edildi
 
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye tarafından düşürülen uçaktaki şehitlerin cesetlerinin yerinin tesbit edildiğini bildirdi. Genelkurmay’dan uluslar arası hava sahasında Suriye tarafından düşürülen uçak ve pilotları arama kurtarma faaliyetleri ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, “22 Haziran 2012 tarihinde, Doğu Akdeniz’de, uluslar arası hava sahasında, Suriye tarafından düşürülen Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait RF-4 uçağının enkazının ve pilotlarının bulunması maksadıyla sürdürülen çalışmalarda; pilotlarımız Hv.Plt.Yzb. Gökhan Ertan ve Hv.Plt.Tğm. Hasan Hüseyin Aksoy’un naaşları deniz dibinde tespit edilmiş ve naaşların gemiye alınması çalışması devam etmektedir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına ve silah arkadaşlarına başsağlığı dileriz.” denildi. 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
478 Kere Okundu
       Yorumlar  

  Sezai Mumcu 05.07.2012
Şehitlerimiz Hv.Plt.Yzb. Gökhan Ertan ve Hv.Plt.Tğm. Hasan Hüseyin Aksoy’a Allah’tan rahmet, hısım ve akrabalarına sabr-ı cemil dilerim.

Avrupa’da düşen askerî uçaklarda pilotların ekserisi koltuklarını fırlatarak hayatta kalıyorlar.

Bizim düşen veya düşürülen uçaklarımızda fırlatma koltuklarını pılotlarımız nedense hemen hemen hiç kullanmıyor. Bunun nedeni her zaman maddeye insandan daha çok değer vermiş ve ordumuzda maalesef müstebit yansımasını bulan KEMALİZM olsa gerek.

Askerlerin eline el bombası tutuşturan, ters dönüp bacak arasından iki askerin tuttuğu hedefe ateş eden, binlerce Mark/Avro ödeyip bedelli askerlik yapanlara sadece bir mermi attırıp gerisini ekstra mermi parası ödeyene attıran zihniyet pilotlara uçağı terketmektense ölmeyi emrettiği ihtimal harici değildir.

OYSA İNSAN HAYATI HER TÜRLÜ İNSAN YAPIMI ÜRÜNDEN DEĞERLİDİR BU KEMALİST KAFALARA DA (onların anlayacağı seviyede söyleyelim) DANK ETMELİDİR.

Bütün bu yorumu okuyan PİLOTLARIMIZA çağrı: Sizler bizim pek kıymetli askerlerimizsiniz. Tehlike anında (hayat memat için vicdanen seçmek durumunda) fırlatma koltuklarını kullanınız. Sizin hayatınız hısım ve akrabalarınız ve milletiniz için çok değerlidir. O uçakların parasını milletimiz cebinden ödüyor siz uçak düşerken fırlatma koltuklarını kullanın ve sağ kalın yeter ki daha nice uçaklar alır size bu millet.

 

EĞİTİM ÖZGÜR OLSUN
MAZLUMDER: ARTIK YETER! EĞİTİMİ VESAYETÇ...
17.09.2014
Artık torba yasa yok
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü B...
17.09.2014
Ankara ve İstanbul’a yeni vali
Valiler Kararnamesi ile Malatya Valisi V...
17.09.2014
AĞRI’DA 56 OKULUN ELEKTRİĞİ KESİK
Ağrı’da karanlıkta kalan bazı okullar, k...
17.09.2014
KIBRIS İÇİN BARIŞ ÇAĞRISI
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rum Yönetimi B...
17.09.2014
Torba yasa ‘çorba’ yasaya dönüştü
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu ...
17.09.2014
Mühürlenen okulu yeniden açtılar
Diyarbakır’da önceki gün eğitime açılan ...
17.09.2014
 
Arama
İle Göre Bak