Abonelik
E-gazete
  30 Ağustos 2014 Cumartesi
Ana Sayfa Güncel Yurt Haber Yazarlar Dünya Ekonomi Kültür Sanat Spor Medya-Politik Eğitim Otomobil Bilim ve Teknik Lahika Görüş
 

12 14 16 18

Kış lastiği için 1 Aralık’a dikkat 26.11.2013
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs ve kamyonet türü araçlar ile A türü yetki belgelerine kayıtlı otomobiller için 1 Aralık’tan itibaren takip eden yılın 1 Nisan tarihine kadar kış lastiği kullanılması zorunlu hale geldi.
 

Kış mevsimi geldi, araçlarınıza kış lastiği taktırmayı, kış bakımını yaptırmayı ve antifriz koymayı unutmayın” dedi. Palandöken, yazılı açıklamasında, geçen yıl kar lastiği kullanımı genelgesinin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlandığını hatırlattı. Şehirlerarası karayollarında seyreden kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs ve kamyonet türü araçlar ile Karayolu Taşıma Yönetmeliği uyarınca “A” türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerin, 1 Aralık’tan itibaren takip eden yılın 1 Nisan tarihine kadar kış lastiği kullanmasının zorunlu hale geldiğini bildiren Palandöken, “Kış mevsimi geldi, araçlarınıza kış lastiği taktırmayı, kış bakımını yaptırmayı ve antifriz koymayı unutmayın” ifadesini kullandı. Palandöken, şehir içi taşımacılıkta kış lastiği uygulamasıyla ilgili hususların yerel sıcaklıklar dikkate alınarak valiliklerce düzenlenerek, uygulanacağının altını çizdi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
188 Kere Okundu
       Yorumlar  
Henüz Yorum Eklenmemiş.
İlk Yorumu Siz Ekleyiniz.

 

Bu sene görmediğimiz afet kalmadı
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türk...
30.08.2014
Çekini ödemeyene ‘tazyik hapsi’ getirilsin
İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurul...
30.08.2014
İhracat arttı, ithalat azaldı
Türkiye’nin ihracatı Temmuzda, geçen yıl...
30.08.2014
Mobil ticaret tırmanışta!
Mobil ticaret 40 milyar lirayı aşan e-ti...
30.08.2014
Albaraka’ya dört ödül birden
Dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler pl...
30.08.2014
Emlağın kalbi Kuveyt’te atacak
Orta Doğu’nun en farklı fuarı “Your Real...
30.08.2014
Arama
İle Göre Bak