Abonelik
E-gazete
  29 Ağustos 2014 Cuma
Ana Sayfa Güncel Yurt Haber Yazarlar Dünya Ekonomi Kültür Sanat Spor Medya-Politik Eğitim Otomobil Bilim ve Teknik Lahika Görüş
 

12 14 16 18

Emniyette tasfiye 21.12.2013
Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla, başta İstanbul olmak üzere, pekçok şehirdeki emniyet amirinin görevinden alınmasının ardından dün de Emniyet Genel Müdürlüğü’nde tayin depremi yaşandı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele gibi 14 kritik daire başkanı değişti. Erhan Tuncel’in “Hrant Dink cinayetinde perde arkasında o var” dediği Ramazan Akyürek de görevden alınanlar arasında.
 
Emniyet’te atama depremi
 
Emniyet Genel Müdürlüğünde Teftiş Kurulu Başkanlığına 1. Sınıf Emniyet Müdürü Necmettin Emre getirilirken, 13 daire başkanlığına daha atamalar yapıldı.
Buna göre, Teftiş Kurulu Başkanlığı kadrosunda Başmüfettiş olarak görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürü Necmettin Emre, Teftiş Kurulu Başkanlığına getirildi. Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı kadrosunda Başmüfettiş olarak görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürü Musa Tiyek Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığına, Özel Güvenlik Dairesi Başkanı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Hacı Yusuf  Karababa, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığına getirildi.
Teftiş Kurulu Başkanlığı kadrosunda Başmüfettiş olarak görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürlerinden Seyithan Bulu, Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığına, Ünal Acar, Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığına, Battal Gazi Örümcek, Asayiş Dairesi Başkanlığına, Arif Çankal, Güvenlik Dairesi Başkanlığına, Kemal Pelit, Kriminal Dairesi Başkanlığına, Ahmet Karacabey, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığına, Ahmet Kemal Yüzgüleç, Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığına, Murat Kocak, Haberleşme Dairesi Başkanlığına, Hasan Adak, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığına, İdris Karabörk, Arşiv ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığına atandı. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı kadrosunda Merkez Emniyet Müdürü olarak görevli 1.Sınıf Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Koruma Dairesi Başkanı oldu. 
 
Yeni müdür, kurumu tanımaya çalışıyor
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Selami Altınok, “Kurumu tanımaya çalışıyorum. Halkımızın mutluluğu, huzuru için gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız” dedi. Altınok, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesinde incelemelerde bulundu. Gazetecilerin soruları üzerine Altınok, “Kurumu tanımaya çalışıyorum. Hayırlı olur inşallah. Halkımızın mutluluğu, huzuru için gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız” diye konuştu. Selami Altınok, basın mensuplarının operasyona ilişkin sorularını ise cevapsız bıraktı.
 
Vali Mutlu: “Başarılar diliyorum”
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Selami Altınok ile bir araya geldi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesine gelen Vali Mutlu, burada Altınok ile görüştü. Görüşmenin ardından Vali Mutlu’yu uğurlayan Altınok, “Yeni göreviniz hayırlı olsun” diyen basın mensuplarına, “Sağolun, çok teşekkür ederim” şeklinde cevap verdi.Vali Mutlu, ayrıldıktan yaklaşık bir saat sonra tekrar emniyete geldi. Altınok tarafından karşılanan Mutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “İl Emniyet Müdürümüzü öncelikle yürekten kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.  Bugüne kadar İstanbul halkının huzur ve güvenliği için görevini en iyi şekilde yapma gayretinde olan Hüseyin Çapkın’a da teşekkürlerini iletmek istediğini söyleyen Vali Mutlu, “İstanbul’a 4,5 yıl hizmet ettiler ve İstanbul’un huzuru için çaba sarf ettiler. Onu da bu vesileyle anmak istiyorum” ifadelerini kullandı. 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
533 Kere Okundu
       Yorumlar  
Henüz Yorum Eklenmemiş.
İlk Yorumu Siz Ekleyiniz.

 

Eski yeminle ‘Yeni Türkiye’ olur mu?
12. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DÜN MECLİSTE Y...
29.08.2014
“EŞ BAŞKANLIK” İPTAL EDİLSİN
Van Valiliği, büyükşehir belediyesinin u...
29.08.2014
YENİ EĞİTİM YILI SORUNLARLA BAŞLIYOR
Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Gen...
29.08.2014
Hukuk devleti olmadan demokrasi yaşayamaz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “H...
29.08.2014
101 pare top atışı yapıldı
Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığınca Cumhu...
29.08.2014
Anayasa ve İçtüzük havada uçtu
12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı...
29.08.2014
HDP’den eleştiri
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş...
29.08.2014
Balkan devletlerinin geleceği AB’de
Almanya Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabri...
29.08.2014
Davutoğlu vekâlet edecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM...
29.08.2014
Güneysu ilçesinde sevinç
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ma...
29.08.2014
AB, ‘yolsuzluğu önleme’ projesi istedi
Avrupa Birliği, Türkiye’de yolsuzluğun ö...
29.08.2014
Kapıkule sınır kapısı yine doldu
Avrupa ülkelerinde yaşayan yüz binlerce ...
29.08.2014
Tercih etmediği okula ve ilçeye yerleştirildi
Temel eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG...
29.08.2014
AÖF kayıtları 1-12 Eylül’de yapılacak
Anadolu Üniversitesi’nin (AÜ) Açıköğreti...
29.08.2014
Diyanet-Sen müftülüğe saldırıyı kınadı
...
29.08.2014
İlk hac kafilesi 1 Eylül’de yola çıkıyor
Hac farizasını yerine getirmek amacıyla ...
29.08.2014
Arama
İle Göre Bak