Abonelik
E-gazete
  21 Eylül 2014 Pazar
Ana Sayfa Güncel Yurt Haber Yazarlar Dünya Ekonomi Kültür Sanat Spor Medya-Politik Eğitim Otomobil Bilim ve Teknik Lahika Görüş
 

12 14 16 18

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Kışkırtıcı dilden uzak duralım 16.03.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sokakların çatışma alanına dönmesine, gençlerin karşı karşıya gelmesine asla tahammül edemediklerini belirterek, “Siyasi partilerin genel başkanlarına, sorumluluk ve samimiyet çağrısı yapıyorum. Hem genel başkanların hem de milletvekillerinin kışkırtıcı, ayrıştırıcı, çatışmaya çağıran dil ve üsluptan uzat durmalarını rica ediyorum, Medyanın sokaklarda çatışmayı körükleyecek sorumsuz dili terk etmesini temenni ediyorum” dedi.
 
Kışkırtıcı dilden uzak duralım
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Her gün acıların yaşandığı, şehitlerin geldiği, ocakların söndüğü bir Türkiye’den, huzurun, baharın, barışın hakim olduğu bir Türkiye’ye kavuştuk. Gençlerin ölümüne son verdiğimiz, bunun mücadelesinde başarı sağladığımız bir dönemde yeni gerilimlere, yeni çatışma sahalarına, yeni ölümlere asla tahammül edemeyiz” dedi.
Erdoğan, Dilovası’nda İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu İzmit Körfez Köprüsü Ayağı Keson Batırma Töreni’nde konuştu.
Erdoğan, her zaman yaşatmanın siyasetini savunduklarını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sandıktan ümidini kesenlerin sokaklarda medet aradığını görüyoruz. Buradan bir kez daha herkesi sorumlu davranmaya çağırıyorum. Buradan siyasi partilerin genel başkanlarına sorumluluk ve samimiyet çağrısı yapıyorum. Hem genel başkanların hem de milletvekillerinin kışkırtıcı, ayrıştırıcı, çatışmaya çağıran dil ve üsluptan uzak durmalarını önemle rica ediyorum. Medyanın, sokaklarda çatışmayı körükleyecek, sorumsuz dili derhal terk etmesini temenni ediyorum. Birilerinin gençlerimizi, sokaklara molotoflarla taşlarla sopalarla döner bıçaklarıyla salıvermesini kabullenmiyoruz. İşte AK Parti’nin gençliği ortada... Bizim gençliğimizin elinde tablet bilgisayarı görürsünüz, bilgisayarı görürsünüz, kalemi görürsünüz, kitabı görürsünüz. Asla AK Parti’nin gençliği çatışmaların gençliği değildir, kavganın gençliği değildir. Onlar, aydınlık yarınların tesisine çalışan bir gençliktir. İş dünyasının huzuru, istikrarı, güven ortamını zedeleyecek bu tür tahriklerden uzak durmasını temenni ediyorum.”  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
372 Kere Okundu
       Yorumlar  

  hür demokrat 16.03.2014 14:01:00
Millet,
BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’a Kışkırtıcı dilden uzak dur!
diyor..


  zafer ferah 16.03.2014 10:16:00
başlık olumlu gibi fakat yazının tamamını okuyunca başbakanın ayrıştırıcı uslubu kendinin yaptığı hemen anlaşılır. kendi partisinin gençliğini övüp diğerlerini kötülüğün kaynağı göstermek nasıl birleştirme oluyor? kendi usluplarını düzeltirlerse iş büyük ölçüde çözülür diye düşünüyorum. karşı tarafı ateist kendi tarafını inançlı göstermek en büyük ayrımcılıktır. yani kendi konuştuklarını kulakları duyarsa iş huzura varır diye düşünüyorum.

 

Esaret bitti sorular bitmedi
IŞİD’İN 101 GÜNDÜR REHİN TUTTUĞU 49 İNSA...
21.09.2014
Gerekirse anayasayı değiştiririz
AİHM’in zorunlu din dersleri ile ilgili ...
21.09.2014
45 bin Suriyeli daha Türkiye’de
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Su...
21.09.2014
Adalet için mücadeleye devam
Sakarya’da her Cumartesi günü yapılan ad...
21.09.2014
Soma’da şimdi de termik santral krizi
Manisa′nın Soma ilçesinde, 153 mil...
21.09.2014
Okul yakmaya kimsenin hakkı yok
Şırnak Valisi Hasan İpek, okullara yönel...
21.09.2014
Rahat ve sağlıklı ürünleri tercih edin
2014-2015 eğitim öğretim dönemi başladı,...
21.09.2014
Erzincan’da 4.3 büyüklüğünde deprem
Erzincan, güne depremle başladı. 4.3 büy...
21.09.2014
Arama
İle Göre Bak