Abonelik
E-gazete
  20 Ağustos 2014 Çarşamba
Ana Sayfa Güncel Yurt Haber Yazarlar Dünya Ekonomi Kültür Sanat Spor Medya-Politik Eğitim Otomobil Bilim ve Teknik Lahika Görüş
 

12 14 16 18

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Kışkırtıcı dilden uzak duralım 16.03.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sokakların çatışma alanına dönmesine, gençlerin karşı karşıya gelmesine asla tahammül edemediklerini belirterek, “Siyasi partilerin genel başkanlarına, sorumluluk ve samimiyet çağrısı yapıyorum. Hem genel başkanların hem de milletvekillerinin kışkırtıcı, ayrıştırıcı, çatışmaya çağıran dil ve üsluptan uzat durmalarını rica ediyorum, Medyanın sokaklarda çatışmayı körükleyecek sorumsuz dili terk etmesini temenni ediyorum” dedi.
 
Kışkırtıcı dilden uzak duralım
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Her gün acıların yaşandığı, şehitlerin geldiği, ocakların söndüğü bir Türkiye’den, huzurun, baharın, barışın hakim olduğu bir Türkiye’ye kavuştuk. Gençlerin ölümüne son verdiğimiz, bunun mücadelesinde başarı sağladığımız bir dönemde yeni gerilimlere, yeni çatışma sahalarına, yeni ölümlere asla tahammül edemeyiz” dedi.
Erdoğan, Dilovası’nda İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu İzmit Körfez Köprüsü Ayağı Keson Batırma Töreni’nde konuştu.
Erdoğan, her zaman yaşatmanın siyasetini savunduklarını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sandıktan ümidini kesenlerin sokaklarda medet aradığını görüyoruz. Buradan bir kez daha herkesi sorumlu davranmaya çağırıyorum. Buradan siyasi partilerin genel başkanlarına sorumluluk ve samimiyet çağrısı yapıyorum. Hem genel başkanların hem de milletvekillerinin kışkırtıcı, ayrıştırıcı, çatışmaya çağıran dil ve üsluptan uzak durmalarını önemle rica ediyorum. Medyanın, sokaklarda çatışmayı körükleyecek, sorumsuz dili derhal terk etmesini temenni ediyorum. Birilerinin gençlerimizi, sokaklara molotoflarla taşlarla sopalarla döner bıçaklarıyla salıvermesini kabullenmiyoruz. İşte AK Parti’nin gençliği ortada... Bizim gençliğimizin elinde tablet bilgisayarı görürsünüz, bilgisayarı görürsünüz, kalemi görürsünüz, kitabı görürsünüz. Asla AK Parti’nin gençliği çatışmaların gençliği değildir, kavganın gençliği değildir. Onlar, aydınlık yarınların tesisine çalışan bir gençliktir. İş dünyasının huzuru, istikrarı, güven ortamını zedeleyecek bu tür tahriklerden uzak durmasını temenni ediyorum.”  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
343 Kere Okundu
       Yorumlar  

  hür demokrat 16.03.2014 14:01:00
Millet,
BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’a Kışkırtıcı dilden uzak dur!
diyor..


  zafer ferah 16.03.2014 10:16:00
başlık olumlu gibi fakat yazının tamamını okuyunca başbakanın ayrıştırıcı uslubu kendinin yaptığı hemen anlaşılır. kendi partisinin gençliğini övüp diğerlerini kötülüğün kaynağı göstermek nasıl birleştirme oluyor? kendi usluplarını düzeltirlerse iş büyük ölçüde çözülür diye düşünüyorum. karşı tarafı ateist kendi tarafını inançlı göstermek en büyük ayrımcılıktır. yani kendi konuştuklarını kulakları duyarsa iş huzura varır diye düşünüyorum.

 

Çocuklarımız TEHLİKEDE
Türkiye’de geçen yıl suça sürüklenen çoc...
20.08.2014
İktidar, Risale-i Nur’u kendi siyaseti için kullanıyor
Yeni Asya’yı ziyaret eden DP Genel Başka...
20.08.2014
“Dinleme” tartışması büyüyor
Almanya Federal Haber Alma Teşkilatı BND...
20.08.2014
Heykel yıkıldı; 1 ölü
PKK’lı Mahsum Korkmaz’ın heykeli için İç...
20.08.2014
İnsanî yardımda Türkiye farkı
Türkiye, geniş bir uluslararası coğrafya...
20.08.2014
İzmir emniyet’inde de operasyon
İzmir merkezli 13 ilde “yasa dışı dinlem...
20.08.2014
MGSB’de değişen ne?
MGSB’de değişen ne? KÂZIM GÜLEÇYÜZ’ÜN YA...
20.08.2014
Teröristler 6 iş makinesini yaktı
Elazığ’ın Karakoçan ve Tunceli’nin Nazım...
20.08.2014
Tanal: Erdoğan Anayasayı ihlâl suçu işledi
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, ...
20.08.2014
2 bin Yezidi Midyat’a yerleştirildi
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi ...
20.08.2014
Arama
İle Göre Bak