Abonelik
E-gazete
  23 Temmuz 2014 Çarşamba
Ana Sayfa Güncel Yurt Haber Yazarlar Dünya Ekonomi Kültür Sanat Spor Medya-Politik Eğitim Otomobil Bilim ve Teknik Lahika Görüş
 

12 14 16 18

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Kışkırtıcı dilden uzak duralım 16.03.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sokakların çatışma alanına dönmesine, gençlerin karşı karşıya gelmesine asla tahammül edemediklerini belirterek, “Siyasi partilerin genel başkanlarına, sorumluluk ve samimiyet çağrısı yapıyorum. Hem genel başkanların hem de milletvekillerinin kışkırtıcı, ayrıştırıcı, çatışmaya çağıran dil ve üsluptan uzat durmalarını rica ediyorum, Medyanın sokaklarda çatışmayı körükleyecek sorumsuz dili terk etmesini temenni ediyorum” dedi.
 
Kışkırtıcı dilden uzak duralım
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Her gün acıların yaşandığı, şehitlerin geldiği, ocakların söndüğü bir Türkiye’den, huzurun, baharın, barışın hakim olduğu bir Türkiye’ye kavuştuk. Gençlerin ölümüne son verdiğimiz, bunun mücadelesinde başarı sağladığımız bir dönemde yeni gerilimlere, yeni çatışma sahalarına, yeni ölümlere asla tahammül edemeyiz” dedi.
Erdoğan, Dilovası’nda İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu İzmit Körfez Köprüsü Ayağı Keson Batırma Töreni’nde konuştu.
Erdoğan, her zaman yaşatmanın siyasetini savunduklarını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sandıktan ümidini kesenlerin sokaklarda medet aradığını görüyoruz. Buradan bir kez daha herkesi sorumlu davranmaya çağırıyorum. Buradan siyasi partilerin genel başkanlarına sorumluluk ve samimiyet çağrısı yapıyorum. Hem genel başkanların hem de milletvekillerinin kışkırtıcı, ayrıştırıcı, çatışmaya çağıran dil ve üsluptan uzak durmalarını önemle rica ediyorum. Medyanın, sokaklarda çatışmayı körükleyecek, sorumsuz dili derhal terk etmesini temenni ediyorum. Birilerinin gençlerimizi, sokaklara molotoflarla taşlarla sopalarla döner bıçaklarıyla salıvermesini kabullenmiyoruz. İşte AK Parti’nin gençliği ortada... Bizim gençliğimizin elinde tablet bilgisayarı görürsünüz, bilgisayarı görürsünüz, kalemi görürsünüz, kitabı görürsünüz. Asla AK Parti’nin gençliği çatışmaların gençliği değildir, kavganın gençliği değildir. Onlar, aydınlık yarınların tesisine çalışan bir gençliktir. İş dünyasının huzuru, istikrarı, güven ortamını zedeleyecek bu tür tahriklerden uzak durmasını temenni ediyorum.”  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
327 Kere Okundu
       Yorumlar  

  hür demokrat 16.03.2014 14:01:00
Millet,
BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’a Kışkırtıcı dilden uzak dur!
diyor..


  zafer ferah 16.03.2014 10:16:00
başlık olumlu gibi fakat yazının tamamını okuyunca başbakanın ayrıştırıcı uslubu kendinin yaptığı hemen anlaşılır. kendi partisinin gençliğini övüp diğerlerini kötülüğün kaynağı göstermek nasıl birleştirme oluyor? kendi usluplarını düzeltirlerse iş büyük ölçüde çözülür diye düşünüyorum. karşı tarafı ateist kendi tarafını inançlı göstermek en büyük ayrımcılıktır. yani kendi konuştuklarını kulakları duyarsa iş huzura varır diye düşünüyorum.

 

OPERASYON BAŞKA ALANLARA DA SIÇRAYACAK
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul ...
23.07.2014
SİYASÎ TALİMATLI BİR OPERASYON
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, emniye...
23.07.2014
ŞEHİT SAYISI 2’YE YÜKSELDİ
Şanlıurfa’nın Ceylanpınar’ın ilçesinde S...
23.07.2014
Adalet yoksa millet çöker
28 Şubat’ta mağdur olduğunu belirten Cum...
23.07.2014
Risale-i Nur’a bandrol yasağı
Risale-i Nur’a bandrol yasağı YASEMİN G...
23.07.2014
Arınç: İsrail’le ilişkimizi tamamen kesemeyiz
Başbakan Yardımcısı ve hükümet Sözcüsü B...
23.07.2014
İsrail’e boykot, Gazze’ye yardım
İsrail ürünlerinin boykot edilmesi Türki...
23.07.2014
CHP, fezlekeleri istedi
Dört eski bakan hakkındaki Soruşturma Ko...
23.07.2014
DYP ve KP de ‘İhsanoğlu’ dedi
Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin...
23.07.2014
Bugün Kadir Gecesi
Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadi...
23.07.2014
Yediden yetmişe itikâf
Kayseri’de aralarında çocukların da oldu...
23.07.2014
Uzun mesafelerde üç şoför kullanın
Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştır...
23.07.2014
Arama
İle Göre Bak