Abonelik
E-gazete
  2 Eylül 2014 Salı
Ana Sayfa Güncel Yurt Haber Yazarlar Dünya Ekonomi Kültür Sanat Spor Medya-Politik Eğitim Otomobil Bilim ve Teknik Lahika Görüş
 

12 14 16 18

Kırım, Rusya’ya bağlandı 19.03.2014
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım’ın Rusya’ya bağlanması ve yeni federal bölgeler oluşturulması anlaşmasını imzaladı.
 

 Kremlin Sarayı’nda, Parlamento’nun alt ve üst kanadı milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Kırım Meclisi yöneticilerine seslenen Putin, referandumun Kırım halkının özgür iradesiyle gerçekleştirildiğini ileri sürerek, Kırım’ın Rusya’ya bağlanmak istediğini ve bu teklifin değerlendirildiğini söyledi. Parlamento’nun üst kanadı Federasyon Konseyi’ne “Kırım ve Sivastopol’un Rusya Federasyonu’na bağlanması ve yeni federal bölgeler oluşturmasını” teklif eden Putin, Anayasa Mahkemesinden de gerekli kararları almasını rica etti.

Rusya izolasyon yolunu seçti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Kırım’ın Rusya’ya bağlanması ve yeni federal bölgeler oluşturulması için anlaşma imzalaması ve konu ile ilgili açıklamalarının ardından, İngiltere Dışişleri Bakanı Hague, Rusya Devlet Başkanı Putin’in bugünkü açıklamalarının talihsizlik olduğunu ve Rusya’nın “izolasyon yolunu” seçtiğini söyledi. 

Her şeyin sınırı var

Yaptırım tehditlerine karşı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Bizi yaptırımlarla tehdit ediyorlar. Biz zaten bir dizi sınırlamayla yaşıyoruz. Rusya’yı köşeye sıkıştırma politikası bugün de devam ediyor. Politikalarımızı uyguladığımız için bizi köşeye sıkıştırmak istiyorlar. Ama her şeyin bir sınırı var.” dedi. 

‘Daha fazla yaptırım uygulamaya hazırız’
ABD Başkanı Barack Obama, Rusya’nın Ukrayna’ya müdahalesinin devam etmesi halinde, daha fazla yaptırım getirmeye hazır olduklarını kaydederek, “Rusya’nın Ukrayna’daki devam eden askeri müdahalesi yalnızca Rusya’nın diplomatik izolasyonunu arttıracaktır” dedi. Obama, Rusya’nın Kırım’a asker göndermesinin küresel düzeyde kınamaları beraberinde getirdiğini dile getirerek, Kırım’daki referandumun da Ukrayna anayasasının ve uluslar arası kanunların açık ihlâli olduğunu ve bunun uluslararası toplum tarafından tanınmayacağını dün telefon görüşmesi yaptığı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e de söylediğini dile getirdi.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
148 Kere Okundu
       Yorumlar  
Henüz Yorum Eklenmemiş.
İlk Yorumu Siz Ekleyiniz.

 

Obama’ya IŞİD baskısı
ABD Kongresi’nin her iki kanadındaki ist...
02.09.2014
Gazze Havalimanı yeniden inşa edilsin
FİLİSTİN HALKI, 2000 YILINDA YİNE İSRAİL...
02.09.2014
Cunta, Bedii’ye ceza yağdırdı
Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhva...
02.09.2014
Varil bombalarıyla saldırılar durmuyor
Suriye’de Beşşar Esad’a bağlı ordu birli...
02.09.2014
Ukrayna’da tek yol diploması
Avrupa Birliği (AB) Dış Politika ve Güve...
02.09.2014
Pakistan ordusu siyasîleri uyardı
Pakistan ordusu, ülkedeki siyasi krizi g...
02.09.2014
Gazzeli balıkçılar 12 mil talep ediyor
Gazzeli balıkçılar, İsraille sağlanan ka...
02.09.2014
İsrail, ezan yasağını sürdürdü
İsrail’in, Batı Şeria’nın El Halil şehri...
02.09.2014
İsrail yargılansın
Hollanda’da, yaklaşık iki ay İsrail ordu...
02.09.2014
Direksiyonda ‘cep’e bin 200 dolar ceza
Trafik kazalarının sebepleri sıralamasın...
02.09.2014
İntihara karşı, dinî gruplarla işbirliği
Güney Kore hükümetinin, ülkenin en büyük...
02.09.2014
 
Arama
İle Göre Bak