Abonelik
E-gazete
  29 Temmuz 2014 Salı
Ana Sayfa Güncel Yurt Haber Yazarlar Dünya Ekonomi Kültür Sanat Spor Medya-Politik Eğitim Otomobil Bilim ve Teknik Lahika Görüş
 

12 14 16 18

Kırım, Rusya’ya bağlandı 19.03.2014
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım’ın Rusya’ya bağlanması ve yeni federal bölgeler oluşturulması anlaşmasını imzaladı.
 

 Kremlin Sarayı’nda, Parlamento’nun alt ve üst kanadı milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Kırım Meclisi yöneticilerine seslenen Putin, referandumun Kırım halkının özgür iradesiyle gerçekleştirildiğini ileri sürerek, Kırım’ın Rusya’ya bağlanmak istediğini ve bu teklifin değerlendirildiğini söyledi. Parlamento’nun üst kanadı Federasyon Konseyi’ne “Kırım ve Sivastopol’un Rusya Federasyonu’na bağlanması ve yeni federal bölgeler oluşturmasını” teklif eden Putin, Anayasa Mahkemesinden de gerekli kararları almasını rica etti.

Rusya izolasyon yolunu seçti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Kırım’ın Rusya’ya bağlanması ve yeni federal bölgeler oluşturulması için anlaşma imzalaması ve konu ile ilgili açıklamalarının ardından, İngiltere Dışişleri Bakanı Hague, Rusya Devlet Başkanı Putin’in bugünkü açıklamalarının talihsizlik olduğunu ve Rusya’nın “izolasyon yolunu” seçtiğini söyledi. 

Her şeyin sınırı var

Yaptırım tehditlerine karşı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Bizi yaptırımlarla tehdit ediyorlar. Biz zaten bir dizi sınırlamayla yaşıyoruz. Rusya’yı köşeye sıkıştırma politikası bugün de devam ediyor. Politikalarımızı uyguladığımız için bizi köşeye sıkıştırmak istiyorlar. Ama her şeyin bir sınırı var.” dedi. 

‘Daha fazla yaptırım uygulamaya hazırız’
ABD Başkanı Barack Obama, Rusya’nın Ukrayna’ya müdahalesinin devam etmesi halinde, daha fazla yaptırım getirmeye hazır olduklarını kaydederek, “Rusya’nın Ukrayna’daki devam eden askeri müdahalesi yalnızca Rusya’nın diplomatik izolasyonunu arttıracaktır” dedi. Obama, Rusya’nın Kırım’a asker göndermesinin küresel düzeyde kınamaları beraberinde getirdiğini dile getirerek, Kırım’daki referandumun da Ukrayna anayasasının ve uluslar arası kanunların açık ihlâli olduğunu ve bunun uluslararası toplum tarafından tanınmayacağını dün telefon görüşmesi yaptığı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e de söylediğini dile getirdi.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
127 Kere Okundu
       Yorumlar  
Henüz Yorum Eklenmemiş.
İlk Yorumu Siz Ekleyiniz.

 

“Siyonist terör” Fransızları sindirmiş
Fransa Stratejik ve Uluslararası İlişkil...
29.07.2014
Alman Bakandan bayram mesajı
Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter St...
29.07.2014
Irak ordusu sivilleri katlediyor
Enbar İl Meclis Başkanı Sabah Kerhut, Ir...
29.07.2014
Myanmar’daki Müslümanların dramı
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Myanma...
29.07.2014
Almanya, Libya’daki vatandaşlarını uyardı
Almanya, Libya’da yaşanan şiddet olaylar...
29.07.2014
Alman gazeteciden nefret suçu
Bild Am Sonntag gazetesinin Genel Yayın ...
29.07.2014
Hac mevsiminde deve kurban etmek yasaklanabilir
MERS virüsünün yayılmasını önlemek amacı...
29.07.2014
“Türkiye, Kürt devleti kurulmasına olumlu bakıyor” iddiası
Ortadoğu’nun parçalanmaya doğru gittiğin...
29.07.2014
Yemen’de çatışma: 12 ölü
Yemen’in Ebyen vilayetinde ordu ile El-K...
29.07.2014
 
Arama
İle Göre Bak