"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Doğruyu da, yanlışı da alkışlayanlar

Hüseyin GÜLTEKİN
07 Ağustos 2017, Pazartesi
- İyi ki bunlarla herhangi bir savaşa girmemişiz..

Bunların hepsi hain ve darbeci.. Hepsi yargının önünde hesap verecekler. Ben de bu dâvâların savcısıyım...

- Yaşa varol.. şak şak şak!...

-Bunlara kumpas kurulmuş... Aslında bunların hepsi şanlı ordumuzun kaharaman askerleridir.

- Yaşa varol, helâl olsun...

-Bunlar ülkemizi dışarıda şanla şerefle temsil eden gönüllü elçilerimizdir. Faaliyetlerinin, çalışmalarının devamını diliyor, başarılar temenni ediyorum...

- Yaşa, varol şak şak şak...

-Aldanmışız, bunlar ülkemizin bekasına kasteden, PKK’dan da tehlikeli, hain darbecilerdir. İnlerine girip, hepsini temizleyeceğiz.

- Şak şak şak varol...

- Kardeşim sayın Esat ile dolayısıyla komşumuz Suriye ile uzun yıllara dayanan dostluğumuz var.

- Yaşa varol.

- Eli kanlı, zalim, katil Esat!

- Helâl olsun, yaşa varol.

- Katil Netanyahu.. Sen adam öldürmeyi çok iyi bilirsin.

- Şak şak şak şak.

- Mavi Marmara bizden izin alarak mı oralara gitti? İsrail ile dostluk ilişkilerimiz devam edecek.

- Yaşa.. Şak şak.

- Angajman kuralları gereği, sınır ihlâli yapan Rus uçağını biz vurduk.. Bu gün olsa yine vururuz..”

- Helâl olsun, yaşa varol.

- Rus uçağını Rusya ile olan dostluk ilişkilerimizi bozmak için “fetö” düşürmüş. Dolayısıyla Rusya’dan özür diliyoruz.

- Şak şak şak şak.

- Bu güne kadar ne aldandım; ne de aldattım.

- Yaşa varol.. Aynen öyledir!

- Çünkü burada hata yapmışız. Olaya biz tabiî samimiyetle baktık. Allah’tan af, milletimden özür diliyorum.

- Yaşa, varol, şak şak şak.

.................................................

Evet Üstad Bediüzzaman’ın tesbitiyle; “nev’i insanın yüzde seksenin ehl-i tahkik olmaması” kurnaz siyasilerin işini kolaylaştırıyor. Yoksa bu kadar bedihi, bu derece açık seçik savrulmaları ve U dönüşlerini görmemek mümkün değil.

Yalnız bu alkışçı kesim içinde bir gurup varki bunların çoğu samimiyetten uzak çıkarcı, menfaatperest kimselerdir. Kimisi hayal ettikleri makam ve mevkileri elde etmek için veya sahibi olduğu makam ve mevkileri kaybetmemek için; bir çoğu da devlet pastasından fazlasıyla istifade edebilmek için veya sahip olduğu maddî imkânları kaybetmemek için o meddahlığı yapıyorlar. 

Meddahlığı, dalkavukluğu meslek edinen ve iktidar çevresini kuşatan doğrulara da yanlışlara da alkış tutan bu güruh aslında hükümete dolayısıyla ülkeye büyük zarar veriyorlar. İktidarın ayağı şu veya bu şekilde tökezlemeyi versin; emin olun bu menfaatperestler iktidara olan desteklerinden vazgeçmekle kalmayıp; karşı cepheye geçip, aleyhte verip veriştirmekte tereddüt göstermezler.

O halde iktidar bir an önce çevrelerinde yuvalanan bu menfaatperest, yağcılardan uzak durabilse, inanın daha doğru, daha sağlıklı, daha isabetli uygulamalara, icraatlara imza atar kanaatindeyiz.    

Okunma Sayısı: 3856
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Karahan

  7.8.2017 22:44:31

  Ya göründüğün gibi ol,ya da olduğun gibi görün. Mevlana işi özetlemiş

 • zeydanoğlu

  7.8.2017 17:43:22

  Hayat ilahi bir imtihan, yeryüzü bir istihale fabrikası,50 yıllık Müşahedeme dayalı olarak derim ki;R.N ölçülerine karşı samimiyetsizleri,dalgalar kıyıya hep savurdu,yetmedi adl-i ilahi rezil ü rüsvay eyledi.Anladım ki davada acaba diye tereddüde yer yok Ebubekir olmak lazım.Bu dava garip gurebanın davası,bu dava ehl-i himmetin davası,bu dava çilekeşlerin davası,bu dava dünyasını ahiretine tercih etmeyenlerin davası, hakkın yanında zulmün karşısında olanların davası,bu dava Allah'tan gayriye minneti olmayanların davası,bu dava mertlerin davası,bu dava cah için birilerinin önünde soru işareti gibi eğilmeyenlerin davası,bu dava muhabbetten,birlikten yana,şahsı için değil davası için çileye razı olanların davası,bu dava kemiyete değil keyfiyete önem verenlerin davası,bu dava kahpece davranıp öldürücü darbeyi vurup kahkaha atanlara bile hidayet temennisinde olanların davası.Bu dava Allahın ayetlerini az bir paha uğruna satmayanların davası.

 • Abdullah TUNÇ

  7.8.2017 11:20:17

  Uzunlukların ölçü birimi; metre,ağırlıkların kilogram , sıvıların litre,zamanın saattır. Bunlar, insanların ortak ölçülerdir. Kişilere göre ölçü birimi olmaz.Ticari hayat bu ölçülere göre düzenli işler. Başka türlü de mümkün değil.Toplumların kullandığı bu genel ölçüler esas kabul edilmezse,herkes kendine göre bir ölçü birimini oluşturur.Kiminin ölçü birimi menfaat,kiminin mevki,kiminin korku,kiminin,şan,şeref v.s. Değişik ölçü birimleri (Sahte,GDO'lu birimler)ortaya çıkar. İşte bu sahte birimlerdir ki siyasi ve içtima-i hayatın normal işleyişini bozmuştur.Toplumların siyasi ve içtima-i hayatlarının düzenli,istikametli yürümesi,emniyet ve asayişin sağlanması, için de doğru ölçüler vardır.Bunlardan bir kısmı şöyle; Doğruluk,hürriyet,hür düşünce,hukuk,yardımlaşma, İktisat,ref-i imtiyaz,umumun menfaatını esas alma gibi ölçüler.Bu sağlam ölçülere riayet edilmediği içindir ki bu keşmekeşlikler sürüp gidiyor.Kim hangi ölçüye göre hareket ediyor, ona da siz karar verin.

 • sultan selim

  7.8.2017 10:21:22

  Allahım! davaya sadakat göstermeyenlerden,üstadımın içtimai görüşlerini cerbeze ile tevil edenlerden,her sakallıya dede diye gafletle sarılanlardan,dava arkadaşlarını menfaat uğruna kalleşçe arkadan hançerleyenlerden,nurun haysiyetini bilinçlice çiğneyenlerden,Yakın zamana kadar aramızda bizimle berabermiş gibi görünen ve 2019-2023 yıllarına siyasi menfaat için hazırlık yapıp camiamızı suçlayıp iftira atanlardan,nurcu gibi görünüp hakiki nur şakirtlerini zaafa uğratmak ve yarı yolda koymak için menfaati, mebusluğu önceleyen ahmak ve bir o kadar da sahtekar olanlardan eyleme Allahım. Dik duran,nurun hakikatlerini bi hakkın yaşayan sadıklardan eyle Allahım.

 • IV.MURAT

  7.8.2017 09:22:30

  Hüseyin hoca peki bu şakşakçı menfaatperest zihniyetin bir kısmı YENİ ASYA CAMİASI HARİÇ geride kalan Risale-i nuru çok okumuş(!) kendilerini en iyi nurcu(!) diye lanse edenlerden olsa ne diyeceğiz.Üstadımın münazarat,lahikalar tarihçe-i hayat gibi eserlerinde geçen bariz ve tevil götürmeyen görüşlerini cerbeze ile tevil edip makam mevki ve dünyalık için basamak yapanlar ise ne yapmalı.cemaati bu sebeple bölen hain çakmalar ise ne yapmalı söyler misin?Anlıyorum sizi hani bu saydıklarım ehl-i tahkik idi.

 • Osman Yıldırım

  7.8.2017 08:33:22

  Evet Hüseyin Hocam, toplumun % 80 i ehli tahkik degil, her şeye şak şak yapıyor ancak tahkik ehli olmasını bildigimiz ve asrın söz sahibinin kaynağından beslendiklerini sandiğımiz bir kesim var ki onlar diğer kesimlerden daha fazla güçlünün yanında yer alıp, dün hocaefendi diye övdükleri bir cemaat liderine FETÖ diye hitap etmeleri ve böyle demiyenleri vatan haini olarak ilan etmelerini nasıl izah etmek lazım.yani ehli tahkik olarak bildiğimiz Nurcu olarak tanınan kesimlerde o malum siyasetçinin her dediğine alkış tutmayı nurculuk olarak addetmekteler. İşte işin en vahim tarafıda bu olsa gerek.Bu vahim hatalarıni setr içinde hep başkalarina saldırmakta ve iftiralar atmaktalar.Ne diyelim Allah izan irfan ihsan buyursun inşallah.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı