"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Ramazan’a girerken Trump destekli İsrail vahşeti

Kâzım GÜLEÇYÜZ
16 Mayıs 2018, Çarşamba
Mi’rac Gecesinde ortakları İngiltere ve Fransa ile birlikte Şam’ı vuran ABD, Ramazan öncesinde de büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma provokasyonu ile Filistin’e yönelik yeni bir İsrail terörünü tetikledi.

Gerek Kudüs emrivakisine, gerekse 70. yılını dolduran siyonist işgale tepkilerini ortaya koymak için eylem yapan Filistinlilere yine ölüm yağdırıldı.

Kudüs tahrikine kutsal şehirde aynı gün uygulamaya konulan ezan yasağının eklenmesi, siyonistlerin inançlara ve mukaddes değerlere hiçbir saygısının olmadığını da bir defa daha gözler önüne sermiş oldu.

Ve Gazze sınırında barışçı tepki eylemleri için toplanan Filistinlilere yönelik yeni bir katliam operasyonunun gerçekleştirilmesi, tabloyu çok daha vahim hale getirdi.

Filistin’deki zulümlerini kesintisiz bir şekilde devam ettiregelen, Gazze’ye adeta nefes aldırmayan, Kudüs’ü Yahudileştirme projesini de inatla sürdüren İsrail’in Trump desteğinden aldığı cür’etle iyice şımarıp azgınlaşarak irtikâb ettiği bu zulüm ve katliamlar, son dönemdeki diğer saldırganlık örneklerinin de devamı niteliğinde.

Özellikle Suriye’ye ve bu ülkedeki İran hedeflerine yönelik saldırılarını arttıran ve sıklaştıran siyonist rejim, ateşle oynuyor.

Buna karşı dünya tepkisiz ve pasif.

BM, AB ve İİT gibi uluslararası teşkilât ve birliktelikler, söylem düzeyinde kalan “kınama” mesajlarıyla konuyu geçiştiriyorlar.

İslam ve Arap dünyasında Suudi Arabistan’la Mısır’ın başını çektiği malûm blok ise, İsrail’e hayli zamandır alttan alta verdiği desteği giderek daha da alenîleştiriyor.

Ve böyle bir tabloda İİT dönem başkanı Türkiye’nin tavrı da tutarsız ve çelişkili. 

Söylemler de, eylemler de birbirini tutmuyor. “İsrail’den iki cihanda da davacıyız” deniliyor, ama Mavi Marmara davasının siyasî kararla düşürüldüğü hatırlanınca, bu lafın hiçbir hükmü ve inandırıcılığı kalmıyor.

Trump’ın Kudüs tahriki ilk gündeme geldiğinde toplanan BM Genel Kurulundan, benzerleri daha önce de defaatle çıkmış olan “yeni” bir kararın sâdır olması, iktidar tarafından “büyük zafer” olarak sunulmuştu.

Gelinen nokta ise ortada. Ve Türkiye, İsrail’in zulümlerini “kınama”ya da, ilişkilerini her alanda ilerletmeye de devam ediyor...

***

- Trump destekli İsrail vahşetini hepimiz lânetliyoruz. Ülkeyi yönetenlerin ise lânetlemenin ve 3 gün yas ilânının ötesinde, bu vahşeti durduracak birşeyler yapmaları, yine âcil toplantıya çağırdıkları İİT ile BM Genel Kurulundan sonuç alıcı kararlar çıkması için çalışmaları lâzım.

Isparta Bediüzzaman Mevlidi ve Barla... - http://www.yeniasya.com.tr/video/isparta-bediuzzaman-mevlidi-ve-barla_461883

Okunma Sayısı: 3104
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Gündüz Alp

  16.5.2018 14:24:30

  Hürriyet ve ittifaklar yüzyılını yaşayan bizler ve bölgemiz; bu önemli düstura tam riayet etmediğinden, zalimlerin dünya evine saçtıkları ve haneleri harap eden zakkum tohumlarından huzur meyveleri devşirmek istemektedir. Fıtrata ters bir vaziyet alarak müspet, doğru, faydalı, iyi, güzel netice almak mümkün mü? Hâlâ neyi kimlerden bekliyoruz anlamış değiliz. Bölgeyi harp meydanı haline getiren zalimlerin insaf ve inisiyatifiyle barış, huzur, adalet ve hürriyet gelmeyeceğini niçin bu ülkenin yöneticileri anlamak istemiyorlar? Ülkelerin dahildeki maddi ve manevi kalkınmaları ancak o ülkelerde hürriyetçi demokrasinin sağlayacağı hukukun üstünlüğü ve adalet ile olacaktır. Çağ onlardan bunu talep etmektedir. Peki bizler neyin peşindeyiz? Yüzyılımız "hür insan!" diyor, biz "ceberut devlet!" Hiç şüpheniz olmasın, "Önce hürriyet!" diyenler kazanacaktır!

 • Gündüz Alp

  16.5.2018 13:58:09

  Sayın Güleçyüz, öncelikle herkesin mübarek Ramazan ayını tebrik eder; ülkemiz, bölgemiz ve dünya için barış ve huzur vesilesi olmasını dilerim. İsrail'in şu mübarek zamanda yaptığı vahşeti nefretle ve şiddetle tel'in ediyoruz. Artık kınamanın ve mitinglerin zalimlere etki etmediği bir dönemi yaşıyoruz. Bunun ötesinde ciddi anlamda caydırıcı yaptırımların mutlaka bulunması gerekir. Trump, başkanlık seçimi öncesi yahudi lobisinden aldığı desteğin diyetini ödemektedir. Ne Trump'a ne İsrail'e şaşmamak gerek. Asıl şaşılacak şey, bütün bu vahşi girişimlere rağmen, elli küsur İslam ülkesinin bölgesinde ve aralarında gerçek anlamda bölgesel barış ve bölgesel ittifakı becerememiş olmasıdır. Gayrın eliyle gelecek barış ve huzuru, kendimiz tesis edemediğimiz müddetçe, üzülerek ifade etmeliyim ki daha çok bekleriz. Oysa bölgenin de dünyanın da barış ve huzura, hürriyet ve adalete ihtiyacı şiddetlidir.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı