"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

7’den 77’ye dergilerimiz

M. Latif SALİHOĞLU
04 Ocak 2018, Perşembe
İttihad Gazetesi ve Mihrab Yayınları ile birlikte elli yılı aşkın süredir neşriyat hizmetini idame ettiren Yeni Asya ailesi, gazete, takvim, Nur Külliyatı ve sâir kitapların yanı sıra, ayrıca dört adet dergi çıkarıyor: Köprü, Can Kardeş, Genç Yorum ve Bizim Aile.

Akademik seviyede çıkan Köprü hariç, diğer dergilerimiz aylık periyotlar halinde çıkıyor.

Bu dergilerimiz, aynı zamanda bütün yaş gruplarına hitap ediyor. Başlıktaki ifade ile “7’den 77’ye” dememiz, lâfın gelişi itibariyledir.

Dergilerin tamamına birden şimdilerde, yani yılbaşından itibaren abona olanlar için önemli avantajlar var. Açılan yeni kampanya sebebiyle, hem ücretlendirmede indirim yapılıyor, hem de ilâveten “Bediüzzaman Kitap Takvimi” hediye olarak veriliyor.

* * *

Bu vesile ile şunu da bilmenizi isteriz ki, bu dergilerimiz, çok sınırlı eleman ve son derece kısıtlı imkânlarla çıkıyor.

Dolayısıyla, bu olağanüstü fedakârlık, ancak ve ancak sizlerin ciddî mânadaki yardım ve desteği ile devam edebilir.

Lütfen, şimdiye kadar vermiş olduğunuz azimli desteği bir miktar daha arttırarak ve uygun gördüğünüz kimselerin iştirakini  de sağlayarak devam ettiriniz.

Unutmayın ki, yapacağınız en ufak bir katkı, vereceğiniz en küçük bir destek dahi, üstün fedakârlıklarla çalışan kardeşlerimizin inşaallah şekvini kamçılayacak, moralini yükseltecek ve gayretlerini daha da ziyadeleştirecektir.

* * *

Bir diğer tavsiyemiz de şudur ki: Söz konusu dergilerimizi, herkes ve hepimiz kendi hinterlandına göre, dost, ahbap, komşu, hısım, akraba veya ticarî müşterilerine rahatlıkla hediye edebilir, yahut promosyon niyetine takdim edebilir. Zira, dergilerin özellikle kapak konusu olarak seçilen ve işlenen meseleler, yaş grupları itibariyle toplumun hemen her kesimini yakından ilgilendiriyor. Yani, hemen herkese lâzım ve bir kısmı hakikaten elzem diyebileceğimiz konular işleniyor.

Bu cihetiyle, dergilerin gazeteden ziyade geniş ve çok daha muhtaç durumda görünen ciddi bir muhatap kitlesi var.

Hani, gazete aboneliğinin diyelim ki “siyaset” noktasında bir zorluğu olsa da, dergiler için yapılacak bir abone çalışmasında böyle bir sıkıntı söz konusu olmasa gerektir. Velev ki olsa bile, aşılması daha ehven, daha kolaydır.

Dükkân, mağaza ve sâir alış veriş merkezleri gibi yerlerin sahibi veya çalışan durumunda olanlar için de şunu hatırlatalım ki: Özellikle çocuk ve ailelerin uğrak yerleri olan bu merkezlerde, okumaya meraklı-iştiyaklı kimselere Can Kardeş, Genç Yorum ve Bizim Aile dergisi pekâla hediye edilebilir ve beğenmeleri halinde abone kayıtları yapılabilir.

Kezâ, genç kız ve erkeklere hitap eden giyim mağazaları, ya da onların bir şekilde uğradığı, alış veriş yaptığı, yahut yeme-içme ihtiyacı için gelip takıldığı işyerlerinde, Genç Yorum ile Bizim Aile dergileri aynı şekilde takdim edilebilir.

Akademisyenlere ve akademik seviyede eğitim gören yüksek tahsil talebelerine ise, Köprü dergisini takdim etmenin, mühim ve tesirli bir hizmete vesile olacağını hatırdan çıkarmamalı.

* * *

Bu sûretle, yani, “üretilen bir hizmete destek verip onu yaygınlaştırmak”la, yarım asırdır sahip çıktığımız Yeni Asya’ya hem maddî-mânevî en güçlü ve “sürdürülebilir” en mâkul, en oturaklı desteği vermiş, hem de inandığımız hakikatlerin intişar ve ilânatına en büyük katkıyı sağlamış oluruz.

Cenâb-ı Hak, cümlemizin gayretini arttırsın ve yapacağımız çalışmaları makbul eylesin.

GÜNÜN TARİHİ 04 OCAK 1610

Bir şaheser:  Blue Mosque/Mavi Cami

Sultanahmed Camii’nin temeli 4 Ocak 1610’da atıldı. Sultan I. Ahmed tarafından büyük mimar Sedefkâr Mehmet Ağaya yaptırılan bu muhteşem caminin inşaatı yaklaşık yedi yıl sürdü. 

Yabancıların "Blue Mosque/Mavi Cami" dedikleri bu harikulâde mâbed, 9 Haziran 1617'de ibadete açıldı.

Müslümanların yanı sıra, hem dünya mimarlarının, hem de yabancı turistlerinin dikkatini çekerek, görenleri hayranlık içinde bırakan bu cami, klâsik Osmanlı mimarisinin orijinal bir eseri olup 6 minare ile inşa edilen ilk ve tek camidir.

Bulunduğu yer, eski İstanbul'un da önemli diğer bazı eserleri ile çevrilidir. Manzarası, özellikle denizden görünümü harikulâdedir. Bu manzara, siluetiyle de çoğu yerde İstanbul'u temsil eder.

Son yıllarda ise, asırlara meydan okuyan o eşsiz siluet, maalesef önemli ölçüde bozuldu; bozulmanın ötesinde âdeta katledilmiş oldu.

@salihoglulatif: Öyle dehşetli bir zamandayız ki: Hemen herkesin bir ölçüde sarsılması-yanılması, hatta günaha girmesi hem mümkün, hem muhtemel. Şefkat mesleği, nedametle hatasını telâfiye çalışan sadık ihvânları kucaklamayı, bağrına basmayı iktiza eder.

Okunma Sayısı: 2362
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Özdemiroğlu

  4.1.2018 08:28:44

  Böyle fitne zamanındaki Hadis-i Şerif'in ölçüsüne sahip olursak;Alllah'ın izniyle çok dikkatli davranıp yorum ve değerlendirmeyi az yapıp zaruret olmadıkça konuşmamak ve yazmamak, bunları yaparken de kılı kırk yarıp hareket etmek lazım diye (acizane) düşünüyorum.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı