"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Babamın kısa sendika üyeliği, benim ihraç gerekçem yapıldı

Mağdur Kürsüsü
13 Temmuz 2017, Perşembe
*Mesaj sahibinin kimlik bilgileri bizde mahfuzdur.

KONU: 29.04.2017 tarihli 30052 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 29.04.2017 tarihli 689 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 1. Madde (1)’inci fıkrası gereğince hakkımda tesis edilen Millî Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın kararına itirazdan ibarettir.

AÇIKLAMALAR: 24 Nisan 1991 (...) doğumluyum. Birinci sınıfı (...) ilkokulunda, ikinci sınıfı ve ortaokulu (...) ilk öğretim okulunda okudum. Lise eğitimi ise açık öğretim lisesinde (Devlet) tamamladım. Lise eğitimime açık öğretim lisesinde devam ederken aynı zamanda bir eczanede eczacı kalfası olarak çalıştım. Daha sonra askerlik çağımın gelmesiyle birlikte askere gittim. Askerliğimi (...) Mühimmat ve Garnizon Komutanlığı’nda sıhhıye er olarak yaptım. Askerlikten sonra Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman erbaş alımlarına başvurdum.

Ön sağlık muayenesi, fizikî kabiliyet değerlendirme testi, mülâkat ve nihaî karar kurulu aşamalarını başarı ile tamamladım ve GATA’dan aldığım sağlam sağlık raporuyla sonuçların açıklanmasını bekledim. Sonuçların açıklanması ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda Uzman Erbaş olarak görev yapmak için eğitime kabul edildiğimi öğrendim ve eğitime katılmak üzere (...)’a geldim.

(...) tarihinde Uzman Erbaş Eğitimine (...)’da bulunan (...) Piyade Okul Komutanlığı’nda Uzman erbaş olarak başladım. 3 aylık uzman erbaş eğitimi sonunda eğitimimi  tamamlayarak (...) tarihinde uzman onbaşı rütbesi ile mezun oldum. İlk sözleşmemi 2 yıl olarak imzaladım ve (...)inci Zırhlı Tugay ı (...)inci Hudut Alayı (...)üncü Hudut Taburu (...)ncı Hudut Bölüğü (...)üncü Hudut takımı (...)üncü Hudut Mangası Manga Komutanı (...)’e tayin oldum. Tayin olduğum yer hudut olduğundan 1 ay da (...) 1’inci komando Tugay Komutanlığı’nda da Uzman Erbaş iç güvenlik Hareketi kursu aldım, kursumu da başarıyla tamamlayarak tayin olduğum görev yerine (...) tarihinde katılış yaptım.

Gerek askerî eğitim hayatım, gerek atanmış olduğum tayin yerimde yaptığım başarılı çalışmalardan dolayı birçok takdir ve ödüle lâyık görüldüm.

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen menfur darbe teşebbüsünün ardından görevime devam ederken (...) tarihinde tarafıma herhangi bir somut neden gösterilmeden, savunmam alınmadan ve herhangi bir açıklama yapılmaksızın 15 iş günü; bu sürenin bitiminden itibaren ise tekrar 15 iş günü geçici olarak görevden uzaklaştırıldım.

Görevden uzaklaştırılma ve ihraç sebebimin benim fetö denen yapıyla maddî manevî hiçbir bağım olmamasına, ne askerî ne sivil yaşamda hiçbir arkadaşım olmamasına rağmen, yaşadığım hayatım, alışkanlıklarım o insanlarla zıt olmasına rağmen öğretmen olan babamın 2014-2015 yılları arasında yasal olan bir sendikaya kısa süreliğine girip çıkması neticesinde (...) Valiliği tarafından açığa alınıp ihraç olması gösterilmiştir. Fakat babam daha sonra emekli olmuştur.

(...) tarihinde terör örgütlerine veya Millî Güvenlik Kurulu’nca Devletin Millî Güvenliği’ne karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatlı olduğum “DEĞERLENDİRİLEREK” 29.04.2017 tarihli 30052 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 29.04.2017 tarihli 689 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 1. Madde 1’inci fıkrası gereğince kamu görevinden çıkarıldım.

Terörün her türlüsünü lânetleyen, vatana ve millete hizmet etmeyi varlık sebeplerinden birisi  olarak gören şahsım ve ailem açısından bu durum kabul edilemez derecede ağır olup; hiçbir eylem ve davranış, delâlet edecek delil, en ufak bir emare olmamasına rağmen hakkımda tesis edilen bu karar dolayısıyla şahsım ve ailemde tamiri imkânsız yaralar meydana gelecektir.

Okunma Sayısı: 7976
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Selvihan Budak

  13.7.2017 22:18:08

  Ben de Kara Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Dikimevi Müdürlüğünde terzi olarak çalışmakta iken,sendikadan dolayı ihraç edilen öğretmen kardeşlerim sebep gösterilerek 15 gün açığa alındım. Bu süre bir 15 gün daha uzatıldı ve nihayetinde 689 sayılı kanun hükmünde kararname ile ihraç edildim. Bahsedilen yapı ile değil fiziki bağlantım ,sempatim dahi yoktu.Açıkladıkları kriterlerin hiç birini taşımıyordum, kısacası ne kandım ne kandırıldım. Çaresizlik ve şaşkınlık içinde gelişmeleri takip etmekten başka elimden hiçbir şey gelmiyor...

 • Fatih

  13.7.2017 04:23:57

  Yapmak istedikleri şeyler için bir bahane lazımdı, o bahaneyi bir yıl önce buldular ve şimdi istemedikleri herkesi tasviye ediyorlar ki, kendi istedikleri ! kadrolar oluşsun, yoksa geleceklerinin karanlık ve yargılamalar ile geçeceğini çok iyi biliyorlar. Gün geldiğinde bütün iplikleri pazara dökülecek ve herkes herşeyi bilmiş olacak inşallah

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı