"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

“AKP’yi de Müslümanların elleriyle tarihe gömecekler!”

11 Temmuz 2017, Salı

03 TEMMUZ 2017 PAZARTESİ 

* “Maruz kaldığımız musibet ve belalarda ‘beşerin zulmettiğini, ama kaderin adalet ettiğini’ unutmamalıyız. Bu durumda kadere teslim olmakla beraber, zulmeden o zalime de taraftar olmamak lazım[dır]. Çünkü Yüce Allah (cc), ‘Zalime meyletmeyin, Cehennem ateşi size de dokunur!’ (Hud Suresi: 113.) buyuruyor…” (Hüseyin Gültekin) 

* “Görünen o ki, AKP’yi de bir fitneyle, yine Müslümanların elleriyle tarihe gömecekler! Zira ‘mıntıka temizliği’ne, 2001’den bu yana kural dışı inşa edilmiş her yapı giriyor. ‘Mıntıka temizliği’ne direnenlere acınmayacağını Katar örneğiyle ortaya koydular. (…) AB’yle gizli savaşımızı seçim sürecinde herkese ilan ettiğimize göre, Türkiye’nin bu temizliğin dışında kalma şansı yok gibi…” (Şükrü Bulut)

04 TEMMUZ 2017 SALI 

* “Âlimlerin sükût ettiği ve İslam’ın emri olan birçok şeairin kaldırılması için fetvaların verildiği, dinsizliğin âdeta devlet politikası hâline getirilme düşüncelerinin sirayet ettiği dönemde susmayan, hakikatleri haykıran, Risale-i Nur’ları te’lif ederek insanları Süfyani rejimin tuzağından kurtarmaya çalışan biri[dir] Bediüzzaman Said Nursi…” (Çetin Acar)

05 TEMMUZ 2017 ÇARŞAMBA 

* “Türkiye’nin AB üyesi olması, o yolda ilerlemesi hem milletin hem de devletin menfaatinedir. Son 20 yıl sadece bu gözle incelense bile bu görülebilir! Maddi kalkınma bile AB uyum süreciyle hızlanmadı mı, Türkiye’nin ekonomik ve siyasi bakımdan dünya ile olan irtibatı AB’nin de desteğiyle gelişmedi mi?..” (Faruk Çakır) 

* “Karşısındakine ‘Siyaset yapmayın.’ diyenin karşı bir siyasi teşekkülün ‘parçası, savunucusu, taraftarı’ hâline geldiğini görebilirsiniz!” (Sebahattin Yaşar)

06 TEMMUZ 2017 PERŞEMBE 

* “(…)Bilumum hukuksuzlukların, savsaklamaların, hak ihlallerinin gerekçesi ve dayanağı olarak kullanılan OHAL, (…) ‘keyfîliklerin (…) paravanı’ yapılıyor. Tam da hukuk devletini ‘rule of law: kanun hâkimiyeti’ ile tanımlayan merhum Demirel’in ‘fetret’ olarak nitelediği ‘kanunsuzluk, kuralsızlık, başıboşluk’ hâli…” (Kâzım Güleçyüz) 

* “Adalet ancak adaleti isteyenlerin gayretiyle icra edilir, toplum adaleti istemezse ve adalete yardımcı olmazsa adaleti icra etmek mümkün olmaz.” (M. Ali Kaya)

07 TEMMUZ 2017 CUMA 

* “Bugün (…) uygulanan adaletsizlik karşısında toplumumuz bir travma yaşıyor. Binlerce insan neyle suçlandığını dahi bilmeden cezaevlerinde bekletiliyor; binlercesi delilsiz bir suçlamayla işinden aşından edilmiş, memuriyetten atılmış, çoluk çocuk perişan vaziyette. / Adalet kurumları her önüne geleni tutuklamaktan geri kalmıyor, ama delilsizlikten ceza da veremiyor, serbest de bırakamıyor. Hükûmetin ‘mağduriyetleri dinlemek ve önlemek’ için kurduğu OHAL Komisyonu [ise] işi oldukça yavaştan alıyor; sanki ‘AİHM’e gidecek başvuruları önlemek için kurulmuş, göstermelik bir komisyon’ gibi duruyor, iş yapmıyor!” (Süleyman Kösmene) 

* “(…)Zulme karşı en geçerli çare ‘sabır’dır; zira zalime karşı menfi mücadele ‘kırık kolla dövüşme’ye benzer—akli de ilmî de değildir.” (Şemsettin Çakır)

08 TEMMUZ 2017 CUMARTESİ

* “Milletin, Hürriyetçi/Demokrat kadroların iktidarına ihtiyacı var ve bu ihtiyaç artık iyice görünür odu. Bilhassa muhafazakâr kitlelerin önüne 80 sene önceki CHP’yi koyup bugünkü CHP’yi de ‘din düşmanı bir öcü’ olarak gösterme ve böylece milleti bir düşmanla korkutup kendi sinesine çekme yaklaşımı artık miadını doldurdu; bunun âli bir siyaset değil, dini siyasete âlet eden âdi bir taktik olduğunu insanlar anlamaya başladı!” (Ahmet Battal) 

09 TEMMUZ 2017 PAZAR

* “Türkiye’nin adalet sorununu çözmesi için öncelikle ‘hâkim ve mahkemenin tarafgirlik şaibesinden müberra (uzak) ve gayet bîtarafane baktığı birinci şart-ı adalet’i yerine getirmesi gerekiyor…” (Cevher İlhan)

* “(…)Kendinden emin olan ‘Yollar yürümekle aşınmaz.’ diyeceğinden, muhalefete muhalefet etmek, her müspet çıkışa bir kulp takmak, ‘şer cephesi’ ve ‘terörist’ ilan etmek, ancak ve ancak ‘kendi saltanatlarının bekası endişesi’ içindir! Yoksa hizmet gayesi güdülse, hem adaletsizliğe izin vermez, hem de adalet isteyenleri ötekileştirmezlerdi…” (Ömer Faruk Özaydın)

***

Not: Yukarıdaki tespitler, gazetemizin (yılın 27. haftasına tekabül eden) 03-09 Temmuz 2017 tarihli nüshalarından derlenmiştir. 

Okunma Sayısı: 5988
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı