"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Bu süreçten ancak ‘adalet ve demokrasi’ ile çıkılır

26 Eylül 2017, Salı

18 EYLÜL 2017 PAZARTESİ 

* “AKP’nin kullandığı maskelerin altında (…) ‘mağduriyetler’ de yatıyor; siyasal İslâmcılar, Yahudi sinemasının Nazi Almanya’sının aleyhinde kullandığı ‘mağduriyet’ psikozuyla, burada din adına siyaset yaptı…” (Şükrü Bulut)

19 EYLÜL 2017 SALI 

* “Kim ne derse desin, ‘Yeni Asya’ gazetesi hakkın hatırını yüksek tutmaya devam edecek(…), Risale-i Nur rotasında ‘hiç sarsılmadan, sağa sola yalpa yapmadan’ istikrar içinde ilerleyecektir…” (Cemil Said Demirdöğmez)

* “Vakıa şu ki 12 Eylül darbesi anayasasıyla ‘devlet ideolojisi’ hâline getirilen ‘Atatürk ilke ve inkılâpları’ cenderesine sok[ul]an müfredat devam ediyor…” (Cevher İlhan)

20 EYLÜL 2017 ÇARŞAMBA

* “[Demokratlar] ‘din, iman, eğitim hürriyeti’ için cansiperane mücadele ettiler ve hayatlarını feda ettiler!” (Ali Ferşadoğlu)

* “(…)Cemaatlerin oluşturduğu şahs-ı manevîler ‘tüzel kişilik’ olarak tarif ve tavsif edilemez; cemaatler ve hizmetleri devletin veya birtakım güç odaklarının kontrolüne alınamaz, pozitif hukukun maddî ve dünyevî kalıplarına sokulamaz ve hapsedilemez!” (Kâzım Güleçyüz)

* “(…)‘Yeni Asya,’ Bediüzzaman Said Nursî’nin eserlerinden süzülen ‘ihlâslı çalışma, meşveret merkezli hareket, rıza-i İlâhîyi gözeterek hayata geçirilen yönetim anlayışı’ sayesinde, ‘Bize biat edin!’ diyerek baskı yapan ve fitne çıkaran güç merkezlerine rağmen yoluna ilk günkü şevkle devam ediyor…” (Lokman Erdoğan)

* “Bütün mes’ele yüzde 80’in içinden çıkma ve yüzde 20’nin içinde yer almak için çırpınmaktır. Aslında yüzde 20 az gibi gözükse de, nitelik itibarıyla yüzde 80’i yönetebilecek, ona yetebilecek bir derinlik mevcuttur.” (Sebahattin Yaşar)

21 EYLÜL 2017 PERŞEMBE 

* “Demokrat iktidarlar, dinî siyasete âlet etmeden yüzlerce İHL, Kur’ân kursu ve onlarca ilâhiyat fakültesi açarak dine samimane hizmet ettiler; dinî cemaat ve tarikatlere demokrasi gereği müdahale etmeden, onları politika dışında tutarak dine hizmet etmelerini sağladılar…” (İbrahim Ersoylu)

22 EYLÜL 2017 CUMA 

* “(…)İşin en garibi, İslâm idarecileri asırlarca Yezid’in saltanat sistemini Hulefa-i Raşidîn’in seçim ve meşruiyetine tercih ederek gayrimeşru yola girmişler,—tabiri caizse— düşman olmalarına rağmen âdeta ‘Yezidcilik’ yapmışlar ve hattâ Avrupa 18. yüzyılda demokrasi diye Hulefa-i Raşidîn’in seçim sistemiyle kendilerini ırkî boğuşmalardan kurtarırken, başta Osmanlı olmak üzere İslâm âlemiyse tersine bir gidiş yaşamıştır!” (Şemsettin Çakır)

23 EYLÜL 2017 CUMARTESİ

* “Bu süreçten ancak ‘hak, hukuk, adalet ve demokrasi’ ile çıkılır, başka çözümler yeni problemler ortaya çıkarır.” (Hüsnü Şahit)

* “(…)Peygamberimizin (asm) hicretini ‘Devlet kurmak amacıyla Medine’ye hicret etti.’ veya ‘Medine’de güçlenince devlet kurdu.’ şeklinde anlamak ve anlatmak, Peygamberimizin (asm) şahsiyet-i maneviyesinden ortaya çıkan ve insanın şahsî ve sosyal hayatına hâkim olan ‘iman, ibadet, ahlâk, hukuk, meşveret ve hürriyet’ gibi dine ait hususları önemsememek ve devlete feda etmek anlamını taşır ve maalesef öyle de olmuştur!” (M. Ali Kaya)

24 EYLÜL 2017 PAZAR

* “(…)Son demlerde AKP siyaseti Avrupa’yı karşısına alınca, vatandaşlarını da politize etmeye başladı—‘vatan-millet-Sakarya’ hamasetiyle göz göre göre ‘kendi ayağına kurşun sıkma’ [diye] tabir edilen, 50 senelik birikimini tehlikeye atma riskini de taşıyarak... Hâlbuki Avrupa siyaseti, tarafgirliği ve kamplaşmayı kabul etmez ve en ufak bir işarette tedbirler devreye girer. (…) / Eloğlunun kabadayılıklara karnı tok. Dünyanın en zengin ekonomilerinden birine sahip bir devlete afra tafra sökmez. Kendini saydırmak güçlü ekonomiyle olur… Bu ‘siyaset bilmemezlik, kabadayılık’ kendi vatandaşına ya bumerang gibi geri dönerse!” (Ömer Faruk Özaydın)

***

Not: Yukarıdaki tespitler, gazetemizin (yılın 38. haftasına tekabül eden) 18-24 Eylül 2017 tarihli nüshalarından derlenmiştir.

Okunma Sayısı: 2427
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı