"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

“En temel hakların gasp edildiği bir işleyişe itaat edilmez!”

17 Ekim 2017, Salı

09 EKİM 2017 PAZARTESİ 

* “(…)‘Hayvan Çiftliği,’ ‘Harun olmaya geldik.’ deyip Karun olan, hain ve sinsi bir şekilde davranıp diğer insanları kandıran ve onların zaaflarından yararlanmayı çok iyi bilen, sadece kendisini düşünen ve iktidarını korumak uğruna her türlü kötülüğü işlemeye hazır olan insanların hikâyesidir.” (Adnan Nacir)

* “Günümüzde de ‘ilâhiyatçı’ geçinen bazı zevatın dine saldırılarına devam ettiğini görüyoruz. Hemen her gün her akşam ekran ekran, kanal kanal dolaşıp âyet veya hadîsleri tahrif etmeye yeltenen bu müfteriler(…) bazen de başta Bediüzzaman olmak üzere birçok din büyü[ğü]ne iftira ve karalamalarda bulunuyorlar!” (Hüseyin Gültekin)

10 EKİM 2017 SALI 

* “Bediüzzaman’ı aşmak mümkün müdür? Eğer Risale-i Nur’dan daha güzel bir eser, bir tefsir te’lif etmek mümkün olursa, işte o zaman Bediüzzaman da aşılır. (…) Aşmanın yolu tektir: Ulema, Risale-i Nur’dan daha güzel bir eser yazarsa!” (Ali Ferşadoğlu)

* “Gerçekten merak konusu: Bediüzzaman mevlidini ‘yasaklama’nın gizli ‘gerekçesi’ yine ‘Nurculuk propagandası’ mı! Değilse nedir?..” (Cevher İlhan)

* “(…)Siyasal İslâmcılar, çağın en mükemmel tefsirini eğitim sistemine soksaydı, siyaset yoluyla dine hizmetten vazgeçselerdi, sosyal olayları silâhla değil de ilimle ‘daha kolay, akıllara ve kalplere inerek’ çözecek, millî barış ve huzurun temelleri atılacak, ülke huzura kavuşacaktı…” (Osman Koyuncu)

11 EKİM 2017 ÇARŞAMBA

* “Bediüzzaman, en zor hayat şartlarında, en kalıcı ve ciddî/fikrî çalışmaları yapmış; def’alarca zehirlendiği, artık ölüp gitmesinin bütün maddî şartları plânlandığı halde, (…) en zor mes’eleleri Kur’ân’ın inayetiyle en kolay şekilde çözmüştür.” (Sebahattin Yaşar)

12 EKİM 2017 PERŞEMBE 

* “Bugün AKP’ye taraftar olan, dün siyasal İslâm’ın tam karşısında olan kimselere şunu hatırlatmak isterim: Taraftar olduğunuz parti ‘demokrat’ olduğu için değil, iktidara gelmenin yolu ‘demokratlık’tan geçtiği için o surette görünmek istemişlerdir!” (Hasan Şen)

13 EKİM 2017 CUMA 

* “(…)‘Kemalist Türkiye’ ile ‘demokrat Türkiye’ arasındaki çatışmanın aynısını ABD ve AB kendi içlerinde yaşıyorlar.” (Şükrü Bulut)

14 EKİM 2017 CUMARTESİ

* “Bazı siyasetçiler ve siyasî hedefleri olan bazı dindar görünümlü zevat, M. Kemal’i sevmekle ya da seviyormuş gibi görünmekle yetinmiyor, ısrarla M. Kemal’e dua ediyor ve ettiriyor!” (Ahmet Battal)

* “Günümüzde (…) en küçük bir eleştiri (…) veya ‘nehy-i ani’l-münker’ yapan hemen ‘ihanet’le suçlanarak aforoz ediliyor! Gelinen nokta bu... Hâlbuki eleştirmek, ‘geliştirmek, yanlışa engel olmak ve daha iyiyi bulmak’ içindir; eleştiri hakkına saygı ancak demokraside vardır.” (M. Ali Kaya)

* “(…)Kardeşlerimizin kafasının karışmaması ve hem iman hem de sosyal prensiplerde ittihat ve ittifakı sağlamak için, ‘Yeni Asya’yı almalı, takip etmeli ve özellikle de her sayfasını ve yazarını dikkatle okumalıyız!” (M. Fahri Utkan)

15 EKİM 2017 PAZAR

* “‘Kul hakkı’ kapsamındaki en temel hakların gasp edildiği bir işleyişe itaat edilmez, rıza gösterilmez, boyun eğilmez; tam tersine, ‘müspet hareket’ten şaşmadan, hukuk zemininde mücadele edilir!” (Kâzım Güleçyüz)

* “‘Hak geldi, bâtıl zail oldu. Müslümanların sayısı bizimle belli olacaktır; diğerleri patates dininden!’ diye yola çıkanlar, aslında Millet Partisinin mirasçılarıydı. / Senelerce ‘Kemalizm’in yanında durup bütün icraatlarını zımnen destekledikleri gibi, askerî başarıları da M. Kemal’e vererek kahraman ilân edilme[s]ine teşne oldular. Ne zaman hürriyetçi, Ahrar-Demokratlar ortaya çıktı, dini siyasete âlet ederek İslâm’ın hayırhahı kesildiler… (Güya din sadece siyasettir; ki hâlâ da aynı kanaatteler!)” (Ömer Faruk Özaydın)

***

Not: Yukarıdaki tespitler, gazetemizin (yılın 41. haftasına tekabül eden) 09-15 Ekim 2017 tarihli nüshalarından derlenmiştir.

Okunma Sayısı: 2270
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı