"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

“İHL’leri ‘Siyasal İslâmcılar’ değil, ‘Demokratlar’ açtı!”

12 Eylül 2017, Salı

04 EYLÜL 2017 PAZARTESİ 

* “Türkiye’de yaşanan imanî ve ahlâkî dejenerasyonun önemli bir sebebi, menfî yayın yapan TV ve gazetelerdir.” (İbrahim Ersoylu)

05 EYLÜL 2017 SALI 

* “DP, AP ve DYP iktidarları [İmam-Hatip]leri çoğaltıp geliştirdiler. Şimdiki İHL’lerin yüzde 90’ı onlar tarafından kurulmuştur. Onlar siyaseti dine hizmetkâr yaptılar ve bu okullara asla siyaseti sokmadılar, onları hiçbir zaman politize etmediler. Ama ne yazık ki Demokratların yaptıkları bu samimî hizmete rağmen İmam-Hatip camiası—istisnalar hariç—hiçbir zaman onlara hüsnüzanla bakmadı!” (Ahmet Cevdet)

* “Şimdi güya İmam Hatipler için esip gürleyenler ortada yokken ‘Yeni Asya’ en zor zamanlardaki şiddetli hücumlara karşı bu okulların yanındaydı. (…) 28 Şubat’ta İmam Hatiplerin orta kısımları kapatılıp başörtüsü yasağı bu okullara da taşındığında karşı çıkanların başında ‘Yeni Asya’ vardı. [Peki] biz 28 Şubat’ta ‘başörtüsü, İmam Hatipler ve Kur’ân kurslarına sahip çıktığımız için DGM’lerde yargılanırken tatlı su kahramanları nerelerdeydi?..” (Kâzım Güleçyüz)

06 EYLÜL 2017 ÇARŞAMBA

* “Her asrın mücedditleri sayılırken asrımızın müceddidiyle ilgili bir bilgi Diyanet kayıtlarında yok mu? Kur’ân’ın tezgâhından ve Resul-i Ekrem’in (asm) taliminden geçerek manen yetkilendirilmiş ve geldiği asırdaki İslâm âlimleri tarafından da tanınmış, kabul edilmiş bir âlim tanınmıyor mu, bilinmiyor mu? ‘Her asırda bir müceddid-i din gönderileceği’ hadîsi ortadayken bu asırda bu sorunun cevapsız bırakılması [doğru] olur mu?..” (Sebahattin Yaşar)

* “[‘28 Şubat’ta] hapis yatan siyasetçiler şimdilerde ‘yıldız’ konumunda; hattâ bazıları, suçu ispatlanmadığı hâlde hukuksuz uygulamalarla mesleğinden uzaklaştırılan, iş bulamayan, evine ekmek götüremeyen halkına ‘Ağaç kökü yesinler!’ öğüdü bile vermekte!” (Yasemin Güleçyüz)

* “Cumhuriyet dönemindeki dinî politikaların bir neticesi olarak kurulan, o dönem idarecilerinin ‘dinin toplum içindeki yerini belirlemek ve dini kontrol etmek’ gibi maksatları da içinde barındıran ideolojik yaklaşımların odağındaki İmam Hatip Liselerinin bugün de diğer eğitim kurumlarımızdan ayrıştırılarak âdeta ‘oy deposu’ yaklaşımıyla ele alınmak istenmesi toplumsal barışı ve gelişmeyi tehdit edecek niteliktedir…” (Yeni Asya)

07 EYLÜL 2017 PERŞEMBE 

* “Bugünkü İmam Hatip Mekteplerini ‘Siyasal İslâmcılar’ değil, ‘Demokratlar’ açmıştır!” (Naci Tepir)

08 EYLÜL 2017 CUMA 

* “Bugün de memleketimizde çeşitli haksızlıklar ve zulümler yaşanıyor. Bunda zalimlerin olduğu kadar mazlumların da payı olduğunu söylemek mümkün! Zira (...) Bediüzzaman’ın ifadesiyle, ‘Hangi fiilinizle kadere fetva verdirdiniz?’ sualine herkes kendi açısından cevap aramalı…” (Şemsettin Çakır)

09 EYLÜL 2017 CUMARTESİ

* “Şubat 16’dan sonra kullanılmış olmayan bir program üzerinden Temmuz 16’daki darbenin hazırlığı için haberleşme ya da yazışma yapılmış olamayacağına göre, By-Lock yazışmaları, doğrudan ve somut olarak darbeye teşebbüs dışındaki bir suça dair bilgi ve delil içermiyorsa, sadece ‘cemaat içi haberleşmeler’ yapıldığını gösteren yazışmalar ‘terör örgütü üyeliği’ni ispat için yeterli delil oluşturmaz.” (Ahmet Battal)

* “(…)Özellikle son zamanlarda ‘dindar’ diye geçinen, ama bize göre gerçekte ‘dinci’ olan irili ufaklı kişi ve zümrelerin ‘Atatürkçülük’ maskesiyle yaptıkları yaranma yarışı... Sanırım, en sırıtkan, en iğrenç ve en tiksindirici olanı (…) bu[nlardaki] ‘Atatürkçülük’ taslamasıdır!” (M. Lâtif Salihoğlu)

10 EYLÜL 2017 PAZAR

* “Önemli olan her fırsatta adaletin övülmesi ve zulmün kınanmasıdır. Kim yaparsa yapsın zulüm fena, kim uygularsa da adalet iyidir.” (Faruk Çakır)

* “(…)Her şeyin başı ‘siyasal [İslam]cı’ olmamak. Bütün bu tezviratlar[ın], hakaretler[in], salvoların aslî sebebi bu; gerisi hikâye!” (Ömer Faruk Özaydın)

***

Not: Yukarıdaki tespitler, gazetemizin (yılın 36. haftasına tekabül eden) 04-10 Eylül 2017 tarihli nüshalarından derlenmiştir. 

Okunma Sayısı: 1293
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı