"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

‘İktidara iliştirilmiş medya’ suskun

06 Şubat 2018, Salı
29 OCAK 2018 PAZARTESİ

* “(…)Zalimlerin/müstebitlerin tahakkümlerine karşı koymayanlar, ne kadar âciz ve zayıf olsalar da, bir yönüyle ‘yapılan zulme razı oldukları’ için zalim olmaktan nasiplerini alırlar!” (Hüseyin Gültekin)

30 OCAK 2018 SALI 

* “Çok şükür ki mensuplarını ind-i İlâhî’de mes’uliyetten kurtaracak kahraman bir camia ve onun ilâ-yı kelimetullahı hedef-i maksat eden günlük gazetesi olan ‘Yeni Asya’ var ve (…) haksız[lık] ve hukuksuzlukları her gün dile getirmekte(…), bu itibarla Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin vazifesini devam ettirmektedir…” (Ahmet Demirdöğmez)

* “Gariptir ki cumhurbaşkanından başbakana her fırsatta kamuoyuna karşı ABD’nin [PYD/YPG’yi] silâhlandırmasına rest çekilirken, İncirlik Üssünden silâh sevkıyatı teğet geçiliyor! Yine ‘iktidara iliştirilmiş medya’da da bu konuda tek kelime edilmiyor…” (Cevher İlhan)

31 OCAK 2018 ÇARŞAMBA

* “Zaman ahirzaman: Ehl-i küfür çok, imanlı insan az. İnançlıların içerisinde imanlı olanlar daha az, ehl-i imanın içerisinde imanlarının gereğini yaşayarak kendilerini muhafaza edebilenler daha da az!” (Rifat Okyay)

01 ŞUBAT 2018 PERŞEMBE 

* “(…)Tabiatları icabı denetimden kaçmak isteyen yöneticiler, örfî idare (OHAL) maskesi altındaki keyfî idareyi sürdürmek için ‘sürekli gerilim’den medet umuyorlar!” (Ahmet Battal)

02 ŞUBAT 2018 CUMA 

* “Yakın geçmişte DP, AP ve DYP gibi partilerle iktidara gelen Demokrat idareler, dinî hizmet yapılarına müdahale etmezken son dönemlerdeki iktidarlar, içlerinde Nur gruplarının da bulunduğu bu yapıları ‘makam mevki ve maddî destek’ tuzaklarıyla politize etme yoluna gittiler. Ne yazık ki bunların önemli bir kısmı—Yeni Asya Camiası hariç—bu tuzaklara balıklamasına atladılar, bunun neticesinde ‘gösterişli hizmet merkezlerine, yurtlara, son model arabalara’ sahip oldular; ancak ihlâsları bozularak, o imkânları bahşeden siyasîlere seçimler öncesi desteklerini ilân ettiler ve onların propagandalarını gönüllü olarak yaptılar!..” (İbrahim Ersoylu)

* “(…)Birçokları takvayı şekil zannederek ‘sarık cübbe dolaşmak ve teheccüde kalkarak hava atmak’ sanıyor! Hâlbuki Yunus Emre bunları ‘Dervişlik olsaydı tac ile hırka,/ Biz de alır idik otuza kırka!’ diye ikaz veya hicv ediyor…” (Şemsettin Çakır)

* “(…)Dinî hassasiyetleri kullanılarak hipnoza yatırılmış millet, bunca akıl ve vicdan dışı bir süreci yaşar hâle geldi!” (Şükrü Bulut)

03 ŞUBAT 2018 CUMARTESİ

* “(…)Bediüzzaman’ın ‘siyasetteki muktesit mesleği’ ve siyasete girmeden ‘siyaseti dine dost yapması,’ demokrasiyi ülkeye hâkim kılmak için ‘demokrasiyi araç olarak görmeyen’ gerçek Demokratlara destek olmak şeklindedir.” (M. Ali Kaya)

04 ŞUBAT 2018 PAZAR

* “TC kurulduğu günden beri ‘rejime biat’ istibdadı memlekete bir asır kaybettirdi; ister sivil ister darbe hükûmetleri olsun, arka plânda Kemalizm, ‘demokrasiye, dolayısıyla dinin hayata geçmesine’ geçit vermedi!” (Ömer Faruk Özaydın)

***

Not: Yukarıdaki tespitler, gazetemizin (yılın 05. haftasına tekabül eden) 29 Ocak-04 Şubat Ocak 2018 tarihli nüshalarından derlenmiştir. 

Okunma Sayısı: 2578
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı