"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

“Memleket ağalık sistemiyle, bir köy gibi yönetilemez!”

09 Ocak 2018, Salı

01 OCAK 2018 PAZARTESİ 

 “(…)Umumun hatasından kaynaklanan umumî musîbet ancak umumun tövbesiyle kalkar. Gereğini yapalım öyleyse! Amiyane tâbirle ‘adam gibi bir duruş’ sergileyelim; eğriye ‘eğri’ deyip ondan vazgeçelim, doğruya ‘doğru’ deyip ona sahip çıkalım…” (M. Said Zeki)

02 OCAK 2018 SALI 

“(…)Bediüzzaman Hazretleri (…) iman zaafiyetini bir asır öncesinden tespit ederek, ‘din adına ortaya çıkmak’ gerektiğini iddia edenlere mukabil bu milletin asgarî müştereğinin ‘din’ değil hürriyet ve serbestiyeti çağrıştıran ‘demokrasi’ olmasının daha uygun olduğu fetvasını Kur’ân namına ortaya koymuştur. Böylece iman zaafiyetinden dolayı İslâm’a sahip çıkamayan mütehayyir çoğunluğun İslâm dinine en yakın bir model olan demokrasiye sahip çıkmalarını sağlamıştır.” (Hüseyin Çetinsoy)

“İmanî dersleri Risale-i Nur’dan, içtimaî ve sosyal dersleri başka akım ve cereyanlardan alırsak sıkıntıların bitmesini bekleyemeyiz.” (Sertaç Lüser)

“Siyasete ‘dindar demokratlık’ mefhumunu kazandıran Bediüzzaman, dindar demokratlığı siyasî bir misyon olarak [Üçüncü Said] dönem[in]de ortaya koymuştur.” (Süleyman Kösmene)

03 OCAK 2018 ÇARŞAMBA

 “(…)İktidar çevreleri [her menfîliğin] faturasını (…), her kötülüğü üzerine yıktıkları f.ö’ye çıkarma taktiğini elden bırakmadan, kendileriyle birlikte bütün ülkeyi içine sürükledikleri derin çıkmazdan sıyrılmaya çalışıyorlar. Ne var ki işin temelinde samimiyet olmayınca, güya ‘düzeltme ve telâfi’ adına attıkları adımlar da doğru ve sağlıklı olmuyor, ‘çifte standart’ eleştirilerinin sonu gelmiyor…” (Kâzım Güleçyüz)

04 OCAK 2018 PERŞEMBE 

“İktidar yorumcuları bile ‘Anlatılanlardan kimse ikna olmuş değil.’ tespitiyle, hâlen ortada dolaşan istifhamlarla darbenin arka plânının henüz netleşmediğini (…) belirtiyorlar.” (Cevher İlhan)

“KHK ile ihraç edilmek basit veya önemsiz bir şey mi ki iade işlemleri OHAL Komisyonu tarafından bu kadar gizli kapaklı yapılsın? Acaba iade sayısı ve incelenen dosya sayısı çok az olduğu, toplum nazarında ‘Bakın komisyon çalışıyor, mağduriyetler gideriliyor, adalet yerini buluyor, sapla saman ayırt ediliyor…’ algısı oluşturmak için olabilir mi? Bilemiyoruz. Eğer öyleyse—ki inşallah öyle değildir—toplumun gazını alarak adalet sağlanmaz!” (Hüsnü Şahit)

05 OCAK 2018 CUMA 

“Birileri yerini yurdunu terk edip bir yerlere kaçmaya çalışıyorsa... yükseklere kar yağıyordur, kış geldi geliyordur ya da nicedir kıştayız… Bu kış uykusu uzun sür(dürül)üyor gibi!” (Armağan Bahtiyar)

06 OCAK 2018 CUMARTESİ

 “Mensup olduğu yapının cemaat değil terör örgütü olduğunu bildiği ve bu durumu bile bile üye olduğu veya üye kaldığı hususunu ispatlayamadığı sürece, devlet kimseye ceza veremez. Ama şimdilerde yürütme kontrolündeki yargı bu mâsumlara şakır şakır ceza yağdırıyor! İşte, bu sebeple diyoruz ki memlekette ‘MİT hukuku’ yürürlükte.” (Ahmet Battal)

07 OCAK 2018 PAZAR

“Memleket ağalık sistemiyle, bir köy gibi yönetilemez!” (Ömer Faruk Özaydın)

***

Not: Yukarıdaki tespitler, gazetemizin (yılın 01. haftasına tekabül eden) 01-07 Ocak 2018 tarihli nüshalarından derlenmiştir. 

Okunma Sayısı: 2283
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı