"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

“Millet uyanmış, cerbeze ile tekrar aldatılamaz!”

18 Temmuz 2017, Salı

10 TEMMUZ 2017 PAZARTESİ 

* “Tarafgirlik ve inat duygularının tavan yaptığı bu zamanda, umuma açık platformlarda karşıt fikirli insanlarla tartışmak, aradaki husûmeti ve ayrılığı pekiştirmekten başka bir işe yaramayabilir. En iyisi, kendi mesleğinin muhabbetini yapmak ve başka cereyanlara, trollerine ve başka rollerdeki kişilerine karışmamaktır…” (Adnan Nacir)

* “‘Aklın, iz’anın, ahlâkın, basiretin, fazilet ve insaniyetin’ susturulduğu şu tarafgirlik savaşında AB’yi kötüleyen, tarihî bağlarını koparmak isteyen, oradaki 30 milyon Müslüman’ın hayatlarını ve haklarını çiğneyen Türkiye siyasal İslâm’ının orta ve alt tabakaları (…) ‘hadise’nin farkına varmayabilirler; fakat ‘menfaatin, iktidar hırsının, millî iradeye hesap verme korkusunun ve nahak edindikleri servetleri terk etme kaygısının’ sağır ve kör ettiği yönetim tabakası olup bitenin farkındadır!” (Şükrü Bulut) 

11 TEMMUZ 2017 SALI 

* “Son referandumda AKP yüzde 10 oranında oy kaybetti, deniyor. (…) Ama (…) seçmeni bir arada tutan omurgada destek kaybı belki yüzde 60-70… Sebebi net: Çünkü seçmeni yönlendiren ve diri tutan bu kesimlerin hepsinin ya kendi evinde ya da yakın akrabasının/dostunun evinde ‘20 Temmuz yangını’ var! Evet, bu eski omurga sessiz, ama bu sessizlik AKP için hiç de hayra alâmet değil…” (Ahmet Battal)

* “Risale-i Nur Talebelerinin (…) [Mehdî] beklentisi yoktur, aynı şekilde onlar bir ‘Mehdî arayışı’ içinde de değiller; zira ‘Risale-i Nur, bu mes’eleyi tamamıyla izah etmiş. (…)Nur Talebeleri herhangi bir ‘şahs-ı vahit,’ yani bir ‘tek adam’ arayışı veya beklentisi içinde de olamazlar…” (M. Lâtif Salihoğlu)

12 TEMMUZ 2017 ÇARŞAMBA 

* “[AB’ye] üyelik yolunda adımlar atılması milletin de menfaatine olduğuna göre, kızgınlıkla hareket et[me]mek ve ‘İkinci Avrupa/İyiliklere kapalı Avrupa’nın tuzağına düşmemek lâzım!” (Faruk Çakır)

13 TEMMUZ 2017 PERŞEMBE 

* “Bediüzzaman’ın ‘Avrupa ikidir’i, zihin esaretine karşı koyacak yeni dil ve yöntem gereğine işaret ediyor. Bu ifade Batı için de Şark için de (yanlış anlaşılmalara karşı) çıkar yol gibi görünüyor…” (Caner Kutlu)

14 TEMMUZ 2017 CUMA 

* “Hele hele Risale okuyanların ‘hürriyeti baş tacı etmek’ gibi mutlak bir vazifesi var; hürriyet hele bir kenarda dursun, demek gibi lüksleri olamaz…” (Ali Hakkoymaz)

* “(…)Bütün karartma, saptırma ve çarpıtmalara rağmen haksızlıklara karşı oluşan farkındalık ve güçlenen duyarlılık, artık (…) istismar kokan atraksiyonlarla söndürülemez. Üstad’ın dediği gibi, millet uyanmış, cerbeze ve demagojilerle tekrar aldatılamaz…” (Kâzım Güleçyüz)

* “Din, iktidarı elde etmek için siyasî bir araç değildir. Siyasî bir parti veya cemiyet şeklinde organize olarak yönetime talip olma[k] ‘elmas’ hükmündeki hakikatlerin değerini düşüreceği için, din adına siyaset yapılmamalı[dır].” ([M.] Yusuf Akbaş)

15 TEMMUZ 2017 CUMARTESİ

* “İdareciye itaat (…) mutlak değildir, bilâkis itaat ma’ruf olanadır. Yöneticinin Allah’a isyanı gerektiren veya yasalara aykırı emirlerine itaat edilmez; ancak bu, isyan etmek ve asayişi ihlâl etmek anlamında değildir…” (M. Ali Kaya)

16 TEMMUZ 2017 PAZAR

* “(…)Biz vatandaşların memurları olan idarecilerimiz, ‘hizmetkârlık’ vaatleriyle bilinen makamlara gelmişlerdir; fakat seçildikten sonra memuriyeti hizmetkârlıktan çıkarıp kendi makamlarını ‘[saltanatlarını] korumak’ adına memuru olduğu vatandaşa tahakküm etmeye âlet etmişlerdir!” (Abdussamed Avcı)

* “Bugün tam manasıyla (…) adaletsizliği ve zulmü yaşıyoruz alkışlayarak; hem de ‘dindar’ denen kadrolarla… Bunu geç, ‘Yollar senin.’ midir diyeceğiz? Di-ye-me-yiz! (…)‘Yeni Asya’ tam da burada, ‘Bana değmeyen yılan bin yıl yaşasın!’ demiyor, demeyecek!” (Ömer Faruk Özaydın)

***

Not: Yukarıdaki tesbitler, gazetemizin (yılın 28. haftasına tekabül eden) 10-16 Temmuz 2017 tarihli nüshalarından derlenmiştir. 

Okunma Sayısı: 1959
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı