"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

“Muhalefet için kurulan kumpas boşa çıkacak!..”

15 Mayıs 2018, Salı

07 MAYIS 2018 PAZARTESİ 

* “(…)Muhalefetin ‘seçim ittifakı’yla iş birliğine gitmesiyle iktidar cenahının ‘baskın seçim’ oyunu bozuluyor, hesapları alt-üst oluyor. (…)Darbeden kalma antidemokratik yüzde 10 barajının aşılmasıyla İyi Parti’nin yanı sıra SP ve DP de Meclis’te temsil edilecek(…). Özetle, muhalefet için kurulan kumpas boşa çıkacak!..” (Cevher İlhan)

08 MAYIS 2018 SALI 

* “Aslında toplumumuzu ve İslâm toplumlarını bugün kavuran şey, ‘îman zaafı’ndan başka bir şey değildir. Îman talan olunca kardeşlik de, uhuvvet de, merhamet de, insaf da, iz’an da, din de talan oluyor. Ortalık toplum huzurunu bozucu, ne dediğini bilmeyen, işi gücü kaos üretmekten ve kargaşa çıkarmaktan başka bir şey olmayan, dış zalimlerin kovasına su taşıyan kişilere kalıyor…” (Süleyman Kösmene)

09 MAYIS 2018 ÇARŞAMBA

* “[AKP] son söylemlerinde ve seçim manifestosunda ‘daha çok demokrasi ve özgürlük, güçlü adalet, bağımsız yargı’ taahhüdünde bulunma ihtiyacı duydu... Ama geçmiş ola! Ayinesi iştir kişinin, lâfa bakılmaz.” (Kâzım Güleçyüz)

10 MAYIS 2018 PERŞEMBE 

* “(…)2017 Nisan’[ın]da yapılan referandumda görülmüştür ki milletimiz bugünkü idareye ‘hayır’ demiştir. Yapılan bunca yanlışın neticesinde artık Cenab-ı Hakk’ın yardımı yetişecektir…” (H. Muharrem Okur)

* “(…)Türkiye’nin AB’ye girmesi gereklidir; çünkü biz onların kalplerini harekete geçirip birazcık duygu vereceğimiz gibi, onların mantıklarından istifade ederiz. Çok duygusal olan Kürtler için Bediüzzaman[’ın] ‘Türkler bizim aklımız, biz onların kuvvetiyiz.’ dediği gibi, biz Müslümanlar AB’nin kuvveti, onlar bizim aklımız olurlar—o zaman mükemmel bir topluluk meydana çıkar! Onlar İslâm’ın güzelliklerini alırken, biz de fen ve teknolojinin güzelliklerini alırız…”

(Osman Koyuncu)

11 MAYIS 2018 CUMA 

* “Bediüzzaman’a, cemaat-i uzmaya a’za olması hasebiyle hiçbir suretle ‘tefrika’ isnat edilemez, yoksa bütün müceddit ve müçtehitlerin tefrikacı olması gerekir! (…)Bediüzzaman’a ‘tefrikacı’ iftirası nasıl mümkün değilse, o zat-ı nuranînin gerçek temsilcisi olan cemaat-i nuranîsine de tefrika isnat etmek mümkün değildir. Bediüzzaman ve onun kutlu cemaati bütünleyici bir unsurdur…”

(Şemsettin Çakır)

12 MAYIS 2018 CUMARTESİ

* “24 Haziran’da demokrasi için ‘Millet İttifakı’ TBMM’de çoğunluğu elde ederse ve Erdoğan dışındaki bir aday cumhurbaşkanlığına seçilirse bugünkünden kötü mü olacak? (…) ‘Evet, daha kötü olabilir.’ diyenlere soruyoruz: Deliliniz var mı? Bir tane, tek bir tane!..” 

(Ahmet Battal)

* “Türkiye’nin gündemini meşgul etmiyor, ama (…) sahipleri ‘mütedeyyin’ olan ya da bilinen medyanın müstehcenlikte en kötülerle yarıştığı görülmüyor mu?..”

(Faruk Çakır)

* [Bediüzzaman,] ‘ittihad-ı İslâm’ı ve ‘sulh-u umumi’yi ancak Ahrarlarla [Demokratlar] beraber Risale-i Nur Talebelerinin gerçekleştireceğini ifade eder…”

(M. Ali Kaya)

13 MAYIS 2018 PAZAR

* “(…)Hiç olmadığı kadar ‘dinden kaçışlar’ gözlemlendi bu dönemde. (…)Din zarar gördü; ki yaşadığımız son çeyrek, umutların aksine her şeyi ters yüz etti!” 

(Ömer Faruk Özaydın)

***

Not: Yukarıdaki tespitler, gazetemizin (yılın 19. haftasına tekabül eden) 07-13 Mayıs 2018 tarihli nüshalarından derlenmiştir. 

Okunma Sayısı: 4232
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı