"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

“Sıkıntımızın tek sebebi, Allah’la yalnız kalamayışımız”

05 Ekim 2017, Perşembe
[Genç Yorum ve Bizim Aile yazarlarından seçmeler - 09]

GENÇ YORUM

* “‘Bağlı olmak’la ‘bağımlı olmak’ farklı şeylerdir; ‘taraf olmak’la ‘tarafgir olmak’taki fark gibi…” 

                           

(A. Kürşad Kantarcı)

* “Biz çok uzun sanıyoruz ömrü; ‘bir an,’ hattâ ‘bir ân-ı seyyale’ diyenler varmış. Yani ‘akıcı bir an…’ An, zamanın en küçük görüntüsü. Ne görüntüsü; göremezsin bile! Göz açıp kapamaktan da kısa. Böyle bir şey işte!”        

(Ali Hakkoymaz)

* “Eğer sadece ‘netice’ye odaklanırsak, emin olun, her bitiş bir travmaya sebep olur! Ama her ‘son’un arkasındaki yeni ‘başlangıç’ları görebilmek, insanın hayat enerjisini yenileyen bir güç kaynağıdır…”

(Ayşenur Aydoğdu)

* ”Yarın ola hayrola!’ Elbette, ama bir yandan da hayırlı ve bizlere faydası olacak olan işler için acele etmek gerek. (…)Yarınlar, onlara bir şeyler emanet edemeyeceğimiz kadar belirsizdir!”          

(Banu Arslan)

* “Hayata uymak değil, Hakk’a uymaktır sebat…”    

(Büşranur Önal)

* ”Hutut-u efkâr’ der Bediüzzaman, yani ‘fikir çizgileri…’ Eğer farklı fikirler birbirini tamamlamazsa birbirini keser ve her kesiştiği yerde ifsat olur—bozulma ‘şiddet’ üretir!”

(Caner Kutlu)

* “Günümüzde sıkıntı çekmemizin tek sebebi, ‘Allah’la yalnız kalamayışımız’dır…” (Duygu Yüksel & Fatma Zehra Şimşek & Esra Yavuzyiğitoğlu)

* “Rabb-i Rahîm, insan özelinde bütün mahlûkatının mükâfatını hizmetlerinin içine bir nevi yerleştirmiştir.”                                

(Ersin Acar)

* “(…)Gücümüzün / zamanımızın yettiği kadar yapmak, hiç yapmamaktan iyidir!”      

(Melike Nursultan Üner & Nuriye Sultan Kostak)

* “Bismillah’sız içen zehir içer! (…) Bismillah’sız dikilen çiçek çürür! (…) Bismillah’sız hayata dokunan, kendini de dokunduğunu da öldürür!.. (…) Bir Bismillah’lı eylem, binler Bismillah’sızdan daha hayattardır…”                                  

(Mustafa Oral)

 

BİZİM AİLE

*  “Her çocuk parmak izi gibi birbirinden farklı, biriciktir…”  

(Banu Arslan)

*  “Dünyaya gelen her insan tâ kabre kadar bu hayatın meraklı bir öğrencisidir.”      

(Mehtap Yıldırım Yükselten)

* “Bu devirde ‘doğru İslâmiyet’i yaşamak hususunda azim içerisinde olanlar, bu hususta bütün zorluklara göğüs gerip her şeye rağmen doğruları yaşama gayreti içinde olanlar, ihtimaldir ki son nefeslerinde ‘manevî şehit’lerden sayılacaklardır…”                  

(Mü’mine Güneş)

* “Bizim çok istediğimiz şeyler gerçekleşmezse veya hiç istemediğimiz şeyler gerçekleşirse, tamamen Allah’ın takdiri esas olduğundan, Allah’ın iradesine razı olmaktan başka ne teselli kaynağımız, ne de ümit kaynağımız yoktur. Nitekim Cenâb-ı Hak, ‘Umulur ki sizin hoşlanmadığınız bir tecellide sizin için hayır vardır. Allah bilir, siz bilmezsiniz!’ (Bakara Sûresi: 216.) âyetiyle bize bunu hatırlatır…”            

(Süleyman Kösmene)

* “Günümüzde kadın ve aileye bulaşan, şiddeti gittikçe artan problemlerin, ahlâkî salgın hastalıkların dermanı olarak, iç dünyamız başta olmak üzere ‘önce kendi hayatımızı, sonra aile hayatımızı iman hakikatleriyle hayatlandırmak’tan başka bir çözüm görebiliyor musunuz?..” 

(Yasemin Güleçyüz)

***

Not: Yukarıdaki tesbitler, dergilerin Eylül 2017 tarihli sayılarından derlenmiştir. 

Okunma Sayısı: 1926
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı