"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Tasfiye sırasının onlara da geleceğini söylemek kehanet değil!

08 Ağustos 2017, Salı

31 TEMMUZ 2017 PAZARTESİ

* “Tasfiye sırasının dindar cemaatlere ve dindar siyasetçilere geleceğini söylemek kehanet değildir; zira ‘men dakka duka!’ (Kim kapı çalarsa, [onun] kapısı çalınır!) Ama Nur Talebeleri ve özellikle ‘Yeni Asya’ Allah’ın izniyle mahfuz kalacak. Çünkü bu işlere bulaşmadığından da inşallah ‘inayet’ altındadır… (…)[‘Yeni Asya’nın] devleti ele geçirme’ gibi bir hedefi olmamış, kadrolaşmaya gitmemiş; devlete bulaşmamış, nemalanmamış… ‘Ne verdilerse hiçbirini almadı ki’ geri alsınlar! Bunların tam tersini yapanlar düşünsünler!..” (Ali Ferşadoğlu)

* “Çok acip bir tecelli ki, Osmanlı’nın merhametine sığınan Yahudiler, sonunda tam bir maraza dönüşerek Osmanlı’nın sonunu getirdi ve onu tarihe gömmeyi başardı! Katmerli acı ise, bu nankörlüğü yapan hainlerin ‘kahraman’ olarak görülüp alkışlanmasıdır ki vâesefâ…” (M. Lâtif Salihoğlu)

01 AĞUSTOS 2017 SALI

* “Başta Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık olmak üzere bakanlıklar da, hattâ bazı STK’lar bile kendi görüşünde olmayan basın kuruluşlarını toplantılarına çağırmıyor—gittiğinizde de kapıda kalıyorsunuz!..” (Mehmet Kara)

02 AĞUSTOS 2017 ÇARŞAMBA

* “İlkokuldan başlayarak lise son sınıfa kadar çocuklarımızı mecburî eğitime tâbi tutuyoruz ve suça karışan çocuklar da ekseriyetle bu yaş aralığında bulunuyor. (…) Yılın çoğunu okulda geçiren öğrenciler nasıl oluyor da bu kadar suça bulaşabiliyor?..”

(Faruk Çakır)

03 AĞUSTOS 2017 PERŞEMBE

* “İsrail iki dünyanın, iki insanlığın, iki sınıfın yansıdığı bir berzahtır; dünyayı ikiye ayıran, göz önünde bir perdedir. Bediüzzaman’ın ‘Şark muhabbeti’ ve ‘Garp husumeti’ olarak ayırdığı emek ve sermaye, mazlum ve mağrur, öteki ve baskın, zengin ve fakir, iki dünyanın (artık görünür) ellerde oynanan oyunların tahtasıdır; Bediüzzaman’ın ‘zalimlerin satranç oyunları’ diye tarif ettiği oyun tahtasıdır… Yani İsrail’i okuyan bu çağı okumuş olur, İsrail’i çözen bu çağı çözer. Müslümanların bu coğrafyadaki eylemsizliği ancak, ne yazık ki ‘tarafsız’lığı ile ya da kaderin çizdiği doğru tarafta ittihat edemediği ile açıklanabilir. Şu hâlde, oyun bit(itiril)melidir… O da şu şekilde: Bediüzzaman’ın bahsettiği İslâm’ın ikinci ilâcı, her türlü faizin kaldırılmasıdır; bankacılık sisteminin ‘değiştirilmeden, dönüştürülmeden, yumuşatılmadan’ tamamen kaldırılmasıdır. Çünkü oyunun aslî kurumu budur!” (Caner Kutlu)

04 AĞUSTOS 2017 CUMA

* “(…)İslâm dünyasının ve Ankara’nın [İsrail’e karşı] hiçbir işe yaramayan kınamalarla ve yakınmalarla kalmayıp etkili yaptırımlarda bulunması gerekiyor!” (Cevher İlhan)

* “(…)Kim tarafından olursa olsun, ‘bahtiyar Alman milleti’ ile aramıza fitne sokmak isteyenlere izin vermemek gerekir. Müslümanlığa fıtraten yakın olan ve bunun pek çok emarelerini gösteren bu millet ile biz ve İslâm âlemi arasında daima bir birliktelik sağlanmalıdır.” (Şemsettin Çakır)

* “(…)Hükûmetimizin (…) ülkeyi parçalanmaktan kurtarması, muhtemel bir iç çatışmayı önlemesi ve en önemlisi de ‘İkinci Avrupa ve ABD’nin ‘Arap Baharı’ sürecinde teşkilâtlandırdığı teröristlerin şerrinden kurtulması cihetleriyle, Almanya ile ve dolayısıyla AB ile ittifak etmeye mecbur kalacağı bir hakikattir…” (Şükrü Bulut)

05 AĞUSTOS 2017 CUMARTESİ

* “(…)Avrupa’daki dindarlar, ‘Ya git ve tekrar gelme veya kal ve artık gitme!’ şeklinde bir tercihle karşı karşıya bırakılsalar, çoğu, kendi Müslüman ülkelerine dönmeyi değil, orada kalmayı tercih eder[ler]!” (Ahmet Battal)

06 AĞUSTOS 2017 PAZAR

* “Mes’ele ‘Nurculuk’tur. Kime vurdukları değil, neye vurdukları ehemm; zira Mehdî bilinse Süfyan da bilineceğinden, Nurculuk çıktığı günden beri Süfyaniyetle öldürülmek isteniyor!” 

(Ömer Faruk Özaydın)

***

Not: Yukarıdaki tespitler, gazetemizin (yılın 31. haftasına tekabül eden) 31 Temmuz-06 Ağustos 2017 tarihli nüshalarından derlenmiştir.

Okunma Sayısı: 4674
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Abdurrahman KOÇAK

  8.8.2017 08:49:25

  Elhamdulillahi haza min fadli.Şahsı manevinin tezahürleri.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı