"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

‘Terör devleti’ ile neden işbirliği sürdürülüyor?

17 Nisan 2018, Salı

09 NİSAN 2018 PAZARTESİ 

* “(…)Bediüzzaman Hazretleri, (…) din namına siyaset yapmaya ve dini siyasete âlet etmeye asla müsaade etmemiştir. O, ‘dini siyasete âlet değil, siyaseti dine âlet ve dost yapmak’ mesleğinden gitmiştir.”

(Abdülbaki Çimiç)

* “Şimdi Fethullah Gülen’i tenkit edenler, yerden yere vuranlar, yıllarca onu gökten göğe uçuranlardır. Ve kendileri de aynı sistemi uyguluyor; şahısları/liderlerini kayıtsız şartsız, sorgusuz sualsiz, gözü kapalı destekliyor! Resmî-gayriresmî makam mevki peşinde, arsa parsa peşinde koşuyor!..” 

(Ali Ferşadoğlu)

10 NİSAN 2018 SALI 

* “İsrail ‘terör devleti’ ise neden hâlâ bu terör devletiyle anlaşma ve işbirlikleri tam gaz sürdürülüyor?..”  

(Cevher İlhan)

11 NİSAN 2018 ÇARŞAMBA

* “Bugünkü âlem-i İslâm’ın hâl ve vaziyeti ve perişaniyeti, ibadetteki kusurların neticesinden başka bir şey değildir!” 

(Rüstem Garzanlı)

12 NİSAN 2018 PERŞEMBE 

* “Büyük bir iftira olarak, ‘Sultan Vahdettin’in—haşa—vatan haini olduğu ve ülkeyi terk edip kaçtığı,’ utanmadan lânse edilmektedir! (…) Hâlbuki sultan, TBMM’nin saltanatı kaldırmasından bir gün sonra resmî bir şekilde uğurlanmıştır…” (Naci Tepir)

* “(…)Süfyan’ın telâşla ve gizlice, ‘Kaç kere zehirledik, kaç yere sürgün ettik, insanlardan tecrit ettik… Perişaniyetten ölmemiş midir, ne hâldedir?..’ diye çektirdiği Üstad’ın fotoğrafının büyütülmüş hâlde Yeni Asya Neşriyat kitap reyonunun ortasında teşhir edilmesi (…) ayrı bir mânâ,, ayrı bir güzellik ve ayrı bir mesajdı[r]!” (Rifat Okyay)

13 NİSAN 2018 CUMA 

* “Birisinin ağzının içine bakmayalım! Dünyada bile bitmiş ruhbanlığı mı diriltmek niyetimiz? ‘Tarikat’ dersen yerini ‘hakikat’e bırakmış…” 

(Armağan Bahtiyar)

14 NİSAN 2018 CUMARTESİ

* “AKP’nin, başından beri dinî ve millî değerleri siyasetine ve iktidarda kalma hedefine âlet eden bir yaklaşım içinde olduğunu körler dâhil herkes biliyor!” 

(Ahmet Battal)

* “Türkiye ‘büyük bir ülke’dir, ama sıkıntıları da vardır. Ne hikmetse idarecilerimiz işin sadece ‘büyük bir ülke’ olmayı dikkate alıp dertleri/sıkıntıları/problemleri görmek istemiyorlar!”

(Faruk Çakır)

* “31 Mart Vak’ası kimin işine yaradıysa ve kim bu kargaşayı kendi menfaati için fırsat telâkki ettiyse, meşrutiyeti mahveden de dökülen kanların en büyük günahkârı da odur!”

(M. Lâtif Salihoğlu)

* “(…)Ahiret âleminin varlığın ana büyük gövdesini oluşturduğunu [ki bilim, bilinen fizik âlemin gerçek varlığın yüzde 4’ü olduğunu, geri kalan yüzde 96’nın fiziğin tespit sınırlarında olmadığını itiraf etmiştir]ortaya koyan fizik ilmi karşısında materyalizm günümüzde kendi içine kapandı.” 

(Süleyman Kösmene) 

15 NİSAN 2018 PAZAR

* “(…)Ülke yönetimine ta’lip olan siyasetçinin şahsî özelliklerinden ziyade görüş ve yaklaşımının hürriyetperver ve demokrat olması önemlidir.” 

(Muhammed Yusuf Akbaş)

* “(…)Avrupa ikidir; birinci Avrupa bizim fikrî müttefikimizdir, ikincisiyse bizim de birinci Avrupa’nın da düşmanıdır.”

(Nuri Mannas)

***

Not: Yukarıdaki tespitler, gazetemizin (yılın 15. haftasına tekabül eden) 09-15 Nisan 2018 tarihli nüshalarından derlenmiştir. 

Okunma Sayısı: 2214
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı