"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Suriye savaşında gelinen nokta...

Şükrü BULUT
08 Aralık 2017, Cuma
Suriye Savaşı’ndan sonra gelişen hadiselerin, Yeni Asya’nın önceden haber verdiği minval üzere cereyan etmesi; Avrupa ve Amerika’nın, Bediüzzaman’ın 5. Nota’da tesbit ettiği şekilde kendi içlerinde ayrışmaları, hadiseleri Risâle-i Nur adesesinden takip eden Yeni Asya okuyucularını şaşırtmış değil.

Arap Baharı fitnesiyle İkinci Avrupa’nın bölgede çıkarttığı iç savaşın mahiyeti tamamen ortaya çıkmıştır. Amerika ve Avrupa gazetelerinin yorumcularını mahcup edecek bu durumun inkârı, beş yüze yakın IŞİD militanının Pentagon’un yardımıyla Rakka’dan tahliyeleriyle imkânsız hale gelmiştir. Daha önce de, bu deccaliyet hareketinin önde gelen bazı militanları, yine aynı ordunun helikopterlerince cephelerden toplatılmış ve buradaki Amerikan üslerine ulaştırılmışlardı.

Suriye’deki emperyalist Batı, bu asrın en büyük yalan, dolap ve entrikasını beş altı senedir saklamaya çalışıyordu. Hatta Pentagon, Anti IŞİD ittifakı maskesi altında, altmışa yakın dünya devletini yalan ve cinayetlerine ortak etmişti. Fransa ve Belçika dışındaki (İngilizler, zaten her entrikada  bulunuyorlar) ülkeler oyunun farkına vardıklarında askerini sahadan çekmişlerdi.

Amerika’yı dünyaya rezil eden hariciyeci ve Pentagon’cu neoconlar, son dakikaya kadar fitneye devam edecekler gibi... İki Avrupa gibi iki Amerika’nın da kendi içlerindeki mücadelelerinden habersiz avamı bizdeki hükümet medyası yanıltmaya devam ededursun. Doğru resimler vermek yerine, hükümeti kahraman göstermek uğruna, AKP yetkililerinin Londra ile Washington arasındaki günübirlik bilgilendirme ziyaretlerini milletten kaçırmaya çalışıyorlar.

AKP HÜKÜMETİ RAY DEĞİŞTİRMEYİ BAŞARABİLECEK Mİ?

Bu hükümet kadar; söylediklerinin tersini icra etmiş, verdiği sözleri tutamamış, dost ve düşmanlarının yerlerini değiştirmiş ve ömrünü hulful vaad ile geçirmiş bir başka hükümeti yakın tarihimiz göstermiyor. Burada 12 Eylül’ün başlattığı “zehirli süreci” de hesaba dahil etmemiz gerekiyor. Belki bu hükümetin en büyük günahlarından biri, demokrat geçindiği halde, demokrasiyi hançerlemesi olmuştur. Böyle bir hükümet Batı’da olsaydı çoktan istifa etmiş ve milletten özür dileyerek çekilmişti. Fakat AKP’nin Türkiye’de neocon ve neoliberal ittifakının desteğiyle demokratik zeminlerin hepsini imha etmiş olması, kendisinin de normal yollarla çekilmesine imkân vermiyor.

Biz burada, son yedi senedeki tenakuzları konuşmayacağız. Barzani meselesinde uğradığımız ihaneti, yalnız Türkiye’nin değil bütün İslâm dünyasının uğradığı ihanetleri de konuşmayacağız. İslâm dünyasının en gözde cemaati İhvan-ı Müslimin ile Cemaat-ı İslâmiye’ye yapılan ihanetleri, milyonlarca kardeş kanını, Marksist örgütle yapılan gizli anlaşmaları ve taş üstünde taş bırakılmamış Suriye ve Irak’ın tarih hazinelerini de konuşmayacağız.

Bizim hükümetten isteğimiz; bunca katliâm ve zulümlerden sonra, Avrupa ve Amerika’da bu cinayetlere bulaşmamış ve barış taraftarı olan siyasetçi ve diplomatlarla oturup kalıcı çözüm yolları bulmaya çalışmasıdır.

Emperyalist  Batı’dan gelip bu cinayetleri işleyenleri barışçı, demokrat, İsevî ve insaniyetperver Batılılar ile karıştıran hastalıklı zihin yapısı hem Türkiye’ye ve hem de bölge insanlarına büyük felâketler getirdi ve getirmeye devam ediyor. Hükümete köşe yazılarıyla akıl veren gazetecilerin bu hususta mutlaka Bediüzzaman’a kulak vermeleri gerekiyor. İnsanların fânî, dâvânın ise baki olduğuna inananlar; Türkiye’nin vatana, millete ve İslâmiyete daha fazla zarar vermeden ray değiştirmesini istiyorlar. On beş senelik gerginlikten âsâbı harap olanların bu haklı isteği ancak Bediüzzaman’ı dinleyerek gerçekleştirilebilir. 

Okunma Sayısı: 1489
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Nadir

  10.12.2017 12:35:44

  Musbet bakış açısı ile yapılan bu değerlendirme,makes bulursa hem hükümet, hem millet, hem alemi İslam rahatlar.Ulkemizin ve milletimizin rahatlamaya şiddetli ihtiyacı var.

 • Zeliha ozpamukcu

  9.12.2017 10:41:42

  İslam aleminin ihlasa ihtiyacı var anlaşılan. Dahilde Müsbet hareket mecburiyeti gereği şu yazılanları dua niyetine kabul olması için duaya ihtiyaç var galiba.avrupada sağduyu bizde ihlas hepimizi kurtarır inşaallah

 • izzet atik

  8.12.2017 13:49:44

  Allah cc senden razı olsun.Gayet kısa ve net bir şekilde ülkenin kurtuluş reçetesini yazmışsın.

 • said

  8.12.2017 11:58:10

  Tarihin uzerine gerilen yalan ve kirli ortuleri ucuran yazilarinizdan dolayi tebrik ediyorum.

 • hakan

  8.12.2017 11:44:56

  Gelismeleri dikkatlice taakip edip,nurlara gore degerlendiriyorsunuz;Allah razi olsun.

 • Abdurrahman KOÇAK

  8.12.2017 09:09:49

  Söylediklerinin tam tersini icra eden bir iktidarı yakın tarih kaydetmedi tespiti gerçekten mükemmel.Biz buna aldatarak iş görmek diyoruz.Devletin tüm imkanlarını kullanarak maalesef demokratik tüm zeminler sindirilmiştir.Yeni Asya takipçileri bu hadiselerin gelişimini 15 yıl 20 yıl önceden tespit etti ikazını yaptığı için müsterih fakat vahim sonuçları için müzdarib, üzgün içleri yanıyor.İkazlarını yapmaya devam ediyorlar anlayan olmasa da.Çare Bediüzzaman ve Risalei Nur lara kulak vermekte.Fakat siyasal İslamcılar ve siyasal İslamcılara destek veren tüm gruplar hala hadiselerin vehametini idrak edemediler.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı