"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Okuma ibadeti için hazır mıyız?

Süleyman KÖSMENE
16 Temmuz 2018, Pazartesi
Bu okuma setleri Risale-i Nur’a basamak için yazılan, Risale-i Nur’u anlamak için yayınlanan eserlerdir. Risale-i Nur’un şerhleri mahiyetindedir. Kendi alanında okuyucusuna istikamet veren, savurucu ve kavurucu hallerde sırat-ı müstakimi gösteren eserlerdir.

Yaz Okuma Setleri

Gazeteniz Yeni Asya, yaz aylarını okuyarak değerlendirmek isteyenler için yine kaçırılmayacak bir kampanya düzenledi.

Kitap okumak veya hediye etmek için en iyi zaman, tatil zamanıdır. Yeni Asya’nın verdiği birbirinden güzel okuma setleri elinizde olursa, okumaya veya hediye etmeye doyum olur mu? Yemeğe doyum olur, suya doyum olur; ama bu kitaplara doyum olmaz.

Bu okuma setleri Risale-i Nur’a basamak için yazılan, Risale-i Nur’u anlamak için yayınlanan eserlerdir. Risale-i Nur’un şerhleri mahiyetindedir. Kendi alanında okuyucusuna istikamet veren, savurucu ve kavurucu hallerde sırat-ı müstakimi gösteren eserlerdir. Bu açıdan bu eserleri okumak veya hediye etmek ibadettir.

Üç Kat Sünnet Sevabı

Yeni Asya on güzel set hazırlamış. Her bir set kendi alanında önemli dosyalar ihtiva ediyor. Bu kitaplardan daha önce almışsak zararı yok; yine alalım, hediye edelim derim. Hediyeleşmek sünnettir. Kitap olursa daha da makbuldür.

Okumayı emreden bir kitabın inanırlarıyız.

Her kitabın birçok konuda tebliğ ihtiva ettiğini de hesaba katarsak, okumayı merkeze alan bir hediye inşallah üç kat sünnet olur. Gelin, bu üç kat sünnet sevabından müstağni kalmayalım.

Setlerde neler var; bir göz atalım:

1. Set: Ahirzaman Tarihi Seti

Orijinal bir çalışma. Set, Osmanlı’nın yaklaşık son iki yüz yılından itibaren almış ve günümüze kadar ahir zamanı adım adım takip etmiş. Eski ulema Osmanlı Devleti’nin ahir zaman hadisatı ile son bulacağını keşfen görmüşlerdi. Sahi; nedir bu ahir zaman hadisatı? Nasıl başlamış? Biz bunun neresindeyiz? Hata yapmamak için öğrenmekte fayda var. Set bir nevi Beşinci Şuâ’nın şerhi mahiyetinde hazırlanmış. İyi bir indirim de uygulanıyor.

2. Set: Nur Talebeleri Seti:

Son altmış yıllık Nur Talebelerinin serencamını öğrenmek için dört harika eser. Nur Talebelerinin gizlisi saklısı yok, A planı, B planı yok. Her şey meydanda; bu eserlerde sunulmuş. Çamur atmadan, çamura batmadan öğrenmek isteyen herkes için en güzel fırsat! Güzel bir indirim de var.

3. Set: Hizmet Prensipleri Seti

Nur hizmetinin manası nedir, mahiyeti nasıldır, prensipleri nelerdir, devletle mesafesi nedir, insanlara verdiği mesajlar nelerdir, fikir dünyasına getirdiği yenilikler nelerdir? Binlerce soru bu çalışmalarda cevabını bulmuş. Güzel bir indirim de verilmiş.

4. Set: Toplum ve Siyaset Seti:

Nur hizmetleri topluma ne veriyor, siyasetle mesafesi nedir, siyasî görüşleri nelerdir, siyasî görüşlerinin gerekçeleri nelerdir, neden demokrasi önemlidir? Daha yüzlerce soru beş kitaba sığdırılmış. İndirim de şahane!

5. İçtimaî Set:

Bu set neredeyse dördüncü setin devamı gibidir. Biraz daha Nur hizmetlerinin siyasî ve içtimaî ayağını sağlam gerekçelerle izaha dönük bir set! Bu seti okuyanlar Nurcuların neden Ahrarlar ve Demokrat misyonu desteklediklerini, meselenin kısır bir siyasî takıntı olmadığını, bilâkis Peygamber Efendimiz’in (asm) işaretleri çerçevesinde bu zamanın doğru siyasetinin bu misyon çerçevesinde şekillendiğini, bu misyonun gerçekte Kur’ân’ın içtimaî emirlerinin doğru adresi olduğunu öğrenmiş olur. Kaçırılmayacak bir settir. Hazır indirim de varken…

6. Set: Risale-i Nur Eğitim Seti

Bu set 11-14 yaş grubu çocuklarımız için hazırlanmış. Büyüklerimiz bu seti çocuklarımıza şeker niyetine hediye edebilirler. Yüksek bir indirim de var. Sevaba sevap katmanın tam zamanı!

7. Set: Duâ Hazinesi Seti:

En çok ihtiyaç duyduğumuz hususların başında duâ gelmiyor mu? Her gün, her an elimizin dergâh-ı Uluhiyete açık olması gerekmiyor mu? Ne isteyeceğiz, nasıl isteyeceğiz, hangi metinlerle ve hangi isimlerle isteyeceğiz? İster kitaplığınız için alın, ister hediye edin. Sahibini Cennet’e uçuran hediyelerdir. İndirim de var.

8. Set: Kur’ân Öğrenme Seti:

Kur’ân okumasını bilmeyen bu seti alır, Kur’ân’ı öğrenir, okur ve şahane bir duâ diline sahip olur, rıza-i Bari’yi kazanır. Tabi ki hediye eden iki kere kazanır. İndirimlidir.

9. Gençlik Seti:

Gençliğimizi nasıl kullanalım ve gençlerimize nasıl davranalım ki gençlerimizle kavga etmeden ahiretin ebedî gençliğini kazanalım ve gençlerimize kazandıralım? Cennet gençliğini kazanmak isteyenler için kaçırılmayacak bir set! İndirimlidir.

10. Aile Seti:

Mutlu aile nasıl olunur, mutlu aile ile Cennet mutluluğu nasıl kazanılır, yuvamız nasıl Cennetten bir köşe olur, ailede proplemler nasıl çözülür … Yüzlerce soru bu kitaplarda. Okumak için de, hediye için de güzel eserler. Güzel bir indirim de var.

Mademki Yeni Asya birbirinden güzel bu kadar seti indirimli olarak veriyor. Haydin o zaman, okuma ve hediye etme heyecanını birlikte yaşayalım. Ne dersiniz?

Okunma Sayısı: 3066
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı