"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Yeni Asya’nın hedef kitlesi kimdir?

Süleyman KÖSMENE
20 Şubat 2016, Cumartesi 01:00
Mustafa Kaynar: “Yeni Asya’nın hedef kitlesi kimdir? Cemaat gazetesi denilerek fazla tanıtım yapmaya gerek olmadığını söyleyenler var.”

YENİ ASYA’NIN HEDEF KİTLESİ BÜTÜN KAMUOYUDUR    

Yeni Asya gazetesini, evet, bir cemaatin, Risale-i Nur cemaatinin şahs-ı manevisi çıkarıyor. Fakat hedef kitlesi yalnızca bir cemaat değil; bütün kamuoyudur, bütün milletimizdir, bütün bir beşeriyettir.  Çünkü beslendiği kaynağın hedef kitlesi böyledir. Yeni Asya’nın beslendiği ve naşir-i efkârı olduğu kaynak Risale-i Nur’dur.

Risale-i Nur mahallî bir mevkute değil; cihan-şümul bir külliyattır. Şemsiyesi bütün bir beşeriyetin üzerindedir. 

GÜNÜMÜZDE DOĞRU İSLÂM’IN ADRESİ    

İnsanlığı kavuran inkâr-ı Ulûhiyetin ve iman zaafının çaresi Risale-i Nur’dadır. 

Milletleri yakan istibdadın çaresi Risale-i Nur’dadır. Beşeriyeti ezen kör kuvvetin devası Risale-i Nur’dadır. Milletlere kendi yönetimi hakkında söz söyleme ve tasarrufta bulunma yetkisi veren “demokrasi”yi Kur’ân namına savunan temel parametreler Risale-i Nur’dadır. Âlem-i İslâm’ı müstevlilerin kirli emellerinden kurtaran ve âlem-i İslâm’a terakki yollarını gösteren reçete Risale-i Nur’dadır.

Müslüman’ı Müslüman’a düşman değil, kardeş yapan temel dinamikler Risale-i Nur’dadır. Dünyaya Doğru Dini, Doğru İslâm’ı, Doğru Kur’ân’ı anlatan temel burhanlar Risale-i Nur’dadır.

YENİ ASYA 47 YILDIR İSABETLİ DURUŞUNU KORUMUŞTUR

Yeni Asya’nın savunduğu değerler işte Risale-i Nur’a ait bu değerlerdir. Haberlere ve sosyal olaylara bakışı, siyaset yorumu, hürriyetperverliği ve demokrat misyonu savunması ile Yeni Asya gazetesi, her gün Risale-i Nur’un lâhika mektubu sorumluluğunda çıkar. Risale-i Nur’un matbuat âlemindeki tezahürü inancıyla hareket eder.  Risale-i Nur’un şerhi ve izahı vazifesiyle neşriyat yapar.

Yeni Asya elbette layuhti değildir. Her beşer gibi hata da eder, yanlış da yapar. Fakat niyeti sahihtir. Niyeti ifsat etmek değil, niyeti hakkı ve hakikati âli tutmaktır. Aldanır; fakat aldatmaz! Merttir. Açıktır ve nettir. B plânı yoktur. Savunduğu bütün hakikatler A plânıdır. Savunduğu değerler için ölür! Medar-ı şükrandır ki, 47 yıldır ne hâkim rüzgârlar, ne cazip teklifler, ne iktidar, ne muhalefet Yeni Asya’yı şaşırtmamıştır.

YENİ ASYA NEDEN DOST SOPASIYLA DÖVÜLÜR?

47 Yıldan beri prensiplerinden taviz vermeyen… Taviz vermediği her prensipte, “ama ağabeyler şöyle diyor…!” denilerek hep sopaya maruz kalan… Ama sonraları haklı ve isabetli olduğu anlaşılan… Fakat teşekkür edilmeyen ve hakkı teslim edilmeyen, “öyle olduysa ne olmuş canım?” denilerek geçiştirilen Yeni Asya milletin şamar oğlanı mıdır? Almayacaksan alma kardeşim bu gazeteyi! Eleştir, tamam! 

Ama eleştirinin bir dozu, bir sınırı var. Eline bir Osmanlı sopası geçirip dövmeye kalkma! 

Aslında Yeni Asya’nın bir tek suçu var: Hâkim düzenin yanlışlarını, iktidarın hatalarını hakkın hatırı namına söylemesidir, susmamasıdır! Kapatılma bahasına, sindirilme bahasına, susturulma bahasına, yok edilme bahasına, dosttan tekme tokat yeme bahasına…

Sonra ne mi oluyor?

Vallahi bunu sormaya Yeni Asya’nın hakkı var: Kenan Evren’in düzenine ve Anayasasına hayır dedi diye o darbe döneminde 470 gün kapatıldı. Onca dosttan da, “Komünistlerle bir oldunuz!” denilerek dayak yedi! Oysa yüzde 92 oyla kabul edilen anayasa daha on sene geçmeden eleştiri almaya başladı. Bu gün sahip çıkanı kalmayan anayasayı, sivil iktidar senelerdir değiştiremiyor.  

YENİ ASYA’NIN BU İSABETLİLİĞİ NEREDEN KAYNAKLANIYOR?    

Efendim Yeni Asya üç beş yazarın çıkardığı bir mevkute değil ki gözünü korkutsanız sussun, önüne yem koysanız ötsün! 

Yeni Asya Risale-i Nur’un şahs-ı manevisinin çıkardığı bir günlük lâhika mektubudur!

Hakkı savunur, hakikati savunur, adaleti savunur, hukuku savunur, insan haklarını savunur, demokrasiyi savunur, isimden ve resimden ibaret olmayan bir cumhuriyeti savunur, parlamenter sistemi savunur, siyasete bulaşmamış bir dindarlığı savunur, Müslümanların düşman değil, kardeş olmasını savunur, Müslümanların birliğini ve dirliğini savunur… 

Sen almasan da, Yeni Asya’yı alacak, Yeni Asya’nın satırları arasında kendi fikirlerini bulacak, Yeni Asya ile fabrika ayarlarına gelecek milyonlarca insan var! 

Yeni Asya’nın onlara muhakkak ulaşması lâzım! 

Yeni Asya bunun için tanıtım kampanyası yapıyor ve yarı fiyatına milyonlara ulaşmaya çalışıyor.  

Elinden tutarsan da, tutmazsan da Allah razı olsun. 

Okunma Sayısı: 2637
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Süleyman K.

  21.2.2016 13:54:29

  Çok mu aradım,ne. 1.Bir erkek.Çok Risale-i Nur okur.Bilimle uğraşmalı.Boş değil.Yüksek Lisans'a başvuracak,İnşallah.Buna dua eder misiniz.Ne olur. 2.Bir bayan.Uzman doktor.Fakat,tıpta doktoraya almamışlar.Benim anladığım,bu kısımda zulüm edilmiş.Tıpta doktora yapmasın.Bir de,buna dua edin.

 • vefa umurca

  20.2.2016 14:33:04

  Buyurun, İman hizmeti için; Yeni Asya'ya. buyurun, sahtekar yalancı fitneci ve onlarca yıldır siyasette kim varsa onun yalanlarını yayanlardan bıkmış tüm insanlara; Yeni Asya'ya. Buyurun, sosyal hayat ,siyasi hayat, vatanımızın geleceği için endişeli karamsar, her vatandaşımız, güzel görüp, güzel düşünmek isteyenler; Yeni Asya'ya... görev çağırmak doğruyu göstermektir. bunları yapmak için maddeci, koltukçu, şucu bucu luğa yalakalığa gerek yoktur. Bağlı olduğu değerlerin, yüceliğini bilenler. Koşun gelin Yeni Asya'ya, hiç bir zaman geç değil.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı