"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Üstad: Zülfikar zulmetleri dağıtacak

Yeni Asya'dan Size
10 Temmuz 2017, Pazartesi
Yeni çıkan Zülfikar eseriyle ilgili olarak Üstadın özellikle Emirdağ Lâhikası’ndaki mektuplarında çok dikkate değer ifadeleri var.

Bazılarını paylaşalım:

“Zülfikar ehl-i imana ve ehl-i ilme ve bilhassa hafızlara elzemdir. Her bir hafız-ı Kur’an, bu mecmuaya bu zamanda şiddetle ihtiyacı var. Kur’an’ın kırk vecihle i’cazını beyan eden bu eser, her hafızın elinde bulunmalı.” (s. 306)

“Hem mekteplerde, hem camilerde din lehindeki icraatlar, Zülfikar’ın manevî fütuhatı sayılabilir.” (s. 329)

“Zülfikar’ın makineyle hitaba yaklaşması Nurcular, hem memleket için bir saadettir. İnşaallah Zülfikar mütecavizlerin başını dağıtacak veya imana getirecek.” (s. 331)

“Risale-i Nur’un Zülfikar ve sair mecmuaların intişarı için büyük yardımlarda bulunan Ahmed Fuad’ı ruh u canımızla tebrik ediyoruz. İnşaallah Zülfikar’a verdiği her bir banknota mukabil bin kâr görecek, binler hayırlara medar olacak.” (s. 338)

“Zülfikar’ın bilfiil tezahür ve neşrolması, inşaallah memleket için İslamiyet cihetinde büyük bir faydası olacak ve zulmetleri dağıtacak.” (s. 356)

“İnşaallah Zülfikar gibi daha çok emsaline muvaffak olursunuz.  Bu acib şeriat içinde bu fevkalâde muvaffakiyet, hem Zülfikar’ın, hem sadakatinizin kerametidir.” (s.  363)

“Sava Medrese-i Nuriye kahramanlarından Mehmed Çavuş, benim için yazdığı Zülfikar’ı Emniyet Müdürünün elinde görmüş, demiş: ‘Benimdir, veriniz.’ O da demiş ki: ‘Hoşuma gitti, bir iki hafta okuyacağım.’ O da demiş: ‘Kalsın.’ Emniyet Müdürüne deyiniz ki, kardeşimiz Said diyor: ‘Eğer o Zülfikar tam hoşuna gitmişse o benimdir, ona hediye ediyorum.’ ” (s. 371-2)

“Şimal-i garbîde üç devletin Kur’an’ı kabul etmesi Zülfikar’ın intişarına tevafuku ve geçen sene ‘Zülfikar çıkarsa dahilen ve haricen büyük fütuhata vesile olacak’ hükmünü tasdik etmesi büyük bir fâl-i hayırdır.” (s. 382)

“Ben ikisini Camiül-Ezher ulemasına, ikisini Medine-i Münevvere’nin Ravza-i Mutahhara civarındaki âlimlerine, ikisini de Şam-ı Şerif heyet-i ulemasına göndermek üzere üç Asâ-yı Musa, üç Zülfikar’ı hazırladım.” (s. 409)

“Berlin’de Almanlar Zülfikar’ı aldıkları vakit, bir gazetelerinde alkışlayarak ilan etmişler.” (s. 574)

“Papalık Makam-ı Âlîsi Kalem-i Mahsusu Başkitabet Dairesi: Vatikan 22 Şubat 1951- Zülfikar nam el yazısı olan güzel eseriniz İstanbul’daki Papalık makamı vekâleti vasıtasıyla Papa Hazretlerine takdim edilmiştir. Bu nazik saygınızdan dolayı gayet mütehassis olduklarını bildirirken, üzerinize Cenab-ı Hakkın lütuflarını dilediklerini tebliğe beni memur ettiklerini arza müsaraat eylerim. 

Vatikan Bayn Başkâtibi.” (s. 591)

«««

Kitap setleri gençlere ulaşıyor

Kitap setlerinden seçmeler İstanbul ve İzmit’teki hızlandırılmış okuma programlarında gençlere ulaştırıldı. Bu örnek uygulamanın yaygınlaşmasını diliyoruz.

Okunma Sayısı: 5262
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı