"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Yeni Asya okumak ayrıcalıktır

Yeni Asya'dan Size
17 Ekim 2016, Pazartesi
1967 Ekim’inin son haftasında çıkmaya başlayan haftalık İttihad’dan başlatırsak, Yeni Asya’nın yarım asra ulaşan yayın çizgisi, her hal ve şartta hakkın hatırını yüksek tutma ve o hatırı başka hiçbir hatıra feda etmeme kararlılığının da müşahhas bir örneği.

Bu tavizsiz çizgi, gereğinde çok ağır bedeller ödenerek hep korunmuş.

Hakka dayanmanın ve yegâne güvencesi ihlâs ve tesanüd olan bir şahs-ı manevînin asla sarsılmayan manevî gücüyle.

Devirler gelmiş geçmiş; oradan buradan nice farklı rüzgârlar esmiş ve savrulmayan kalmamış; ama Yeni Asya yerinde sapa sağlam durmaya devam etmiş ve ediyor.

Yeni Asya’yı düzenli bir şekilde dikkatle okuyan, daima hak çizgisinde durmanın ve orada kalmanın huzurunu yaşar; kimden kime yapılırsa yapılsın, zulme ve haksızlığa alkış tutmaz; böylesi veballerin ortağı olmaz; algı operasyonlarıyla kurulan saptırma ve aldatma tuzaklarına düşmez.

Çünkü “Risale-i Nur’un medyadaki dili” olma misyonuyla yola çıkan ve o misyonla tavizsiz yürüyüşüne devam eden Yeni Asya, olaylara, Risale-i Nur’da ifadesini bulan Kur’anî prensiplere dayalı “haklı şûrâ”larda tecellî eden ortak akılla bakar, hadiselerin arkaplanlarını o ferasetle okur, görür, tahlil eder ve o çerçevede tavrını koyar.

Bidayette çoğu zaman yalnız kalır, seviyesiz hücumlara uğrar; ama sonra haklılığı ortaya çıkar. Son süreçte bunun yeni örneklerine hep birikte yine şahit oluyoruz.

Evet, Yeni Asya okumak bir ayrıcalıktır.

«««

“Kardeş, sizin okuma yazmanız yok mu?”

Bekir Aslan’ın facebook’taki paylaşımı:

Bundan bir hafta önce her zamanki gibi Yeni Asya gazetesini dağıtıyorum.

Gazeteyi bir çay ocağına koyarken uzun süredir tanıdığım ve her defasında gazeteyi elimden alan bir arkadaşım “Bu gazetenin paralelcilikle bir alâkası var mı? Bazı insanların yanı sıra özellikle senin benim yakînen tanıdığımız ve bildiğim bazı Nurcular öyle diyorlar, sen ne diyorsun?” diye sordu.

Cevap olarak ben de ona “Kardeş, senin okuma yazman yok mu?” diye sordum.

Hiddetlendi ve ayağa kalktıktan sonra bir hareket yaparak: “Ne demek istiyorsun? Elbette ki okuma yazmam var, sen beni cahil yerine mi koyuyorsun?“

Dedim: “Kardeş, ne kızıyorsun? Ben seni cahil yerine filan koymuş değilim de sen kendi kendini cahil yerine koyuyorsun.”

“Nasıl yani?” diye sordu.

Dedim: “Kardeş, bu gazeteyi ben buraya getiriyorum, sen de elimden alarak okuyorsun. Bu gazetede öyle bir yazı okudun mu?”

“Hayır, hiç okumadım.”

“Peki, sen ve hükümet dahil, şimdi hedefte olanları yerlere göklere sığdıramadığınız zamanlarda bile bu gazetenin onları övdüğüne dair bir yazı okudun mu?”

“Hayır, okumadım.”

“Sen o zaman okuduğuna değil de duyduğuna mı inanıyorsun?”

“Galiba öyle oldu” dedi ve oradan ayrıldım.

Yolda giderken kendi kendime “İşte algı operasyonu dedikleri şey bu olsa gerek” diye düşündüm.

Okunma Sayısı: 4106
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Raşit Duran

  17.10.2016 15:33:13

  Mağdurun feryadına karşı "ağaç kökü yesinler!" yahut "hak etmişsin!" diyen ve üstelik bunu söyleyenler siyasi iktidar mensupları ise buna mukabil Yeni Asya emsali, hakkın hatırını ali tutan, hakkı ve haklıyı tutup kaldıran bir medya olmazsa, mülkün temeli olan adalet nasıl tesis edilebilir? Aynı hakkaniyetli tavrı sair medya ve cemaatlardan da bekliyoruz. Unutmayalım ki, Allah'ın inayet ve rahmeti vifak ve ittifak üzere olanlaradır.

 • Raşit Duran

  17.10.2016 15:17:32

  Bir şey zıddıyla bilinir gerçeğinden hareketle kıymeti de yokluğunda biliniyor, diyebiliriz. Yaşadığımız şu haksızlık, hukuksuzluk ve mağduriyet sürecinde, Yeni Asya ve emsali gazeteler bulunsun ve hakkı hukuku gürül gürül savunsunlar. Fakat heyhat! Yeni Asya haricinde bir yigit maalesef çıkamadı. Susarlarsa, görmezlerse, duymazlarsa "zarar görmeyiz, bize dokunmazlar!" diye düşünmüşlerse yanılıyorlar. "Canavara muhabbet ancak iştahını arttırır." Hem zulme rıza zulümdür.

 • demokrat

  17.10.2016 13:07:48

  Korkular ülkesinde bizi bu yoruma zorlayan başlığa ve bu yazıya yorum yapan yapmayan tüm Yeni Asya ve Nur Sevdalılarına-Alınlarında o nur parlaklığını ve ruhlarında demokrat cesaretlerini yitirmeyen-dost insanlara selam olsun...Hakikaten ayrıcalık bu gazeteyi okumak.Ya okuyamamak....Okur gibi yapıp da anlayamamak...Hele bir de içinde,ortamında yetişip ona ihanet etmeye,dil uzatmaya cüret etmek...Allah izin verirse bu konu ile ilgili çalışma yapıyorum;eğer tamamlayabilirsem -korkulardan korkmadan-sunmak isterim sizlere...İnanın bu gazeteye hücum eden hainlerin,gafillerin ,aymazların ve -dost görünümlü dahili kurtçukların-bu dik,bu onurlu,bu adam gibi duruşa ne kadar özendiklerini siz (ler)e anlatmam mümkün değil.Ancak bu gücün biz ne kadar farkındayız?

 • CESUR ADAM

  17.10.2016 12:42:31

  Mustafa KALKAN kardeşim o akıl,mantık ve iz'an,vicdan kaybına uğrayanlar şöyle deyiniz. Kardeşim sen YAHUDİ CESARET ÖDÜLÜ sahibi bir tane ısevi idareci göster,sen bir tane hırsız ve rüşvetçiyi koruyan yasa çıkartan DİNDAR ISEVİ GÖSTER,Bunlar nasıl müslüman anlamak mümkün değil.Ama şaşırmıyoruz. İMAN İMTİHANI KABRE KADARDIR.İKTİDARA KADAR DEĞİİİL.

 • Mustafa KALKAN

  17.10.2016 11:32:00

  Daha bu sabah gazete dağıtırken ara ara karşılaştığım olumsuz tavır ve engelleme ve İFTİRA İLE HAKARET babında davranışlardan birini yaşadım. Üstelik daha önce derslere katılmış gazetemizi bilen biri. Ama üslup o kadar kötü ve beyni o kadar şartlanmış ki şahsım ve gazte mensuplarını en ağır şekilde suçlayıcı tarzda sözleri duyunca sinir kaysayısı yükseldi ve mekanı terkettim. BÖYLE ARA ARA GAZETEMİZİ DAĞITIMINA YÖNELİK SUÇLAYICI TACİZLERLE ENGELLEME YÖNTEMİ KULLANILIYOR. Fakat ben inşaallah gücüm yettikçe ömrüm oldukça ALLAH NASİP ETTİKÇE GAZETEME SAHİP ÇIKACAĞIM... EN ZOR ZAMANLARDA BİLE.. İNŞAALLAH SABIRLA HER ZAMANKİ GİBİ YİNE HAKLILIĞIMIZ GEÇ DE OLSA ORTAYA ÇIKACAK...

 • Abdurrahman KOÇAK

  17.10.2016 09:16:29

  Bu milletin kahir ekseriyetinin soruu okumamak okumadan hüküm vermek maalesef bu da örneklerinden biri.Özellikle gazeteyi alıpda okumayanlarda var.Okumaları halinde sıkıntı olmayacak aslında.Evet Yeni Asya gazetesini takip eden okuyan insanlar hem mukaddes meselelerde hem içtimai hamde ülke meselelerinde doğru yede ve istikamette olacaklardır.

 • serdar celik

  17.10.2016 09:12:07

  slam gerçekten bu gazeteyi iki aydır takip ediyorum süper bir gazete dürüst bilinçli, cesur,sorumlu insaallah kısmet olursa ömür boyu takip edecek iş bulduğumda da abone olcam

 • CESUR ADAM

  17.10.2016 05:28:12

  Evet YENİ ASYA yı okumak HAK-HUKUK-ADALET ve İMAN DAVASI ERLERİNİN ŞEHAMETİDİR.Bu vasıfları kaybedenlerin YENİ ASYA yı okumaktanda mahrum kaldıklarına şahidiz.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı