"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Yeni hizmet dönemi

Yeni Asya'dan Size
11 Eylül 2017, Pazartesi
Tatil bitiyor, ilk ve ortaokullarla liseler ve bazı üniversiteler haftaya açılıyor. Bu demektir ki, bizim için yeni bir hizmet dönemi ve sezonu daha başlıyor.

Gazete başta olmak üzere neşriyatımız için yeni hedefler belirleyip ona göre planlamalar yaparak çalışmalarımızı devam ettireceğimiz yeni bir dönem.

Bu dönemde bilhassa gazetemizin tanıtım ve abone çalışmalarına özel bir önem ve ağırlık vermemiz gerekiyor.

Yaşanan hadiseler, içinde bulunulan gerilim ve kaos ortamı, Risale-i Nur’un medyadaki dili olan Yeni Asya’nın hak, adalet, hürriyet, demokrasi ve itidal eksenli duruşuna olan ihtiyacın çok daha şiddetlendiği bir tabloya işaret ediyor.

Ki, “cemaat-iktidar” geriliminin tırmanışa geçtiği sürecin ilk günlerinde yaptığımız sağduyu ve itidal çağrılarına itibar edilmiş olsaydı, bugün böyle bir noktaya gelmeyebilirdik. 

Aynı şekilde, 15 Temmuz sürecinin başından itibaren yaptığımız tavsiyelerin de gereğine uyulabilseydi, OHAL sürecindeki hukuksuz uygulamalarla sayısı katlanarak yüz binlere ulaşan masumların mağduriyetine yol açan gelişmeler yaşanmazdı.

Biz, çok farklı kesimlerden gelen kasıtlı, ard niyetli, seviyesiz saldırılara, iftira ve karalama kampanyalarına, karanlık algı operasyonlarına hedef olmamıza rağmen, aynı noktadaki kararlı duruşumuzu muhafaza ediyor ve tahribat daha ileri boyutlara taşınmadan adalet ve hakkaniyet çizgisine dönülmesi çağrımızı tekrarlıyoruz.

İçine sürüklendiğimiz çatışma, gerilim ve kaos ortamından çıkışımız, bu çağrının yetkili ve sorumlu mevkidekilerle toplumda mâkes bulmasına bağlı.

Böyle bir ortamda, geride bıraktığımız yaz aylarında Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Yavuzyiğitoğlu ile Genel Yayın Müdürümüz Kâzım Güleçyüz’ün katıldığı bölge toplantıları ve pikniklerinde, keza geçen ay Barla’da yapılan satış mağazaları temsilciler buluşmasında, camiamızın yeni bir seferberliğe her zamankinden çok daha hazır olduğunun canlı işaretlerini gördük.

Mayıs umumî temsilciler toplantısında alınan karar gereği, 24 Eylül Pazar günü Ankara’da, eğitim, neşriyat ve sosyal faaliyetler komisyonlarının temsilcileri ile müessese ve hizmet birimlerimizin sorumlularının katılımıyla yapacağımız ortak toplantıda, yılın bütün programlarını birlikte müzakere ederek planlamayı ve seminer, konferans, panel, okur-yazar buluşması, imza, okuma programı, bölge piknikleri gibi bütün faaliyetlerimizi entegre bir yaklaşımla müşterek bir takvime bağlamayı planlıyoruz. 

Oradan çıkacak neticelerle, yekdiğerini tamamlayan bir bütünlük ve ahenk içinde yürüttüğümüz hizmetlerimizi şaha kaldırarak daha ileri hedeflere taşıyacak ve Risale-i Nur meslek ve meşrebinin Yeni Asya camiası ve şahs-ı manevîsinde en net ifadesini bulan tezahürünü tavizsiz istikrar çizgisinde kararlılıkla sürdürerek, “Çare burada” mesajını bütün dünyaya ilan etmeye devam edeceğiz inşaallah. 

Hep birlikte; el ele, omuz omuza, baş başa.

Okunma Sayısı: 3217
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Özdemiroğlu

  11.9.2017 07:43:31

  (2) İnsanların vazgeçtiği ve sarsıldığı dönemlerde daha kavi ve musırrane yolumuza devam etmek Nebevi bir hakikat değil mi? Doğru bildiğimiz ve inandığımız hakikatlerden bizi kimse Allah'ın izniyle ayıramayacaktır.Ne diyor '' Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan'' C. Allah Doğru yoldan ayırmasın inşaallah.

 • Özdemiroğlu

  11.9.2017 07:40:00

  Bir sağlam ağaç hangi rüzgar eserse essin, fırtına, bora, kasırga varlığı ve dik duruşu devam eder. Kim ne derse desin doğru bildiğimiz hizmet-i imaniye ve Kur'an'iyyemize devam edeceğiz inşaallah. C. Allah istikamet ve sırat-ı müstakimden ayırmasın. Neticesi C. Allah'a aittir.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı