22 Mayıs 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

Devlette “KBS’’ dönemi başlıyor

BELEDİYELER dahil bütün kamu kuruluşları mali açıdan izlemeye alınacak. Devletin her türlü harcaması, geliri, borcu ve banka hesapları, Kamu Hesapları Bilgi Sistemi (KBS) ile tek tuşla izlenmeye başlanacak.


ÇAĞDAŞ EĞİTİMDE YERİ YOK

“Türküm, doğruyum, çalışkanım” diye başlayan ve okullarda her sabah öğrencilere hep bir ağızdan tekrarlatılan “Andımız”ın, gerek metin olarak ihtiva e

1 milyon korsan kitap yakalandı

İSTANBUL'DA ele geçirilen 1 milyon korsan kitabın piyasa değeri 20 milyon lirayı buluyor. Kitaplarla ilgili 10 kişi gözaltında.


  Askerî araç devrildi: 7 yaralı

AĞRI'NIN Doğubayazıt ilçesinde bir askerî aracın devrilmesi sonucu 7 asker hafif yaralandı.


  Bakan Davutoğlu Şam yolcusu

DIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu, İslâm Konferansı Örgütü (İKÖ) 36. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı’na katılmak üzere bu hafta Şam’a gidecek.


  5 yeni vakıf üniversitesi kuruluyor

KARATAY, Toros, İstanbul Medipol, Mevlana ve Nuh Naci Yazgan adlarıyla 5 yeni vakıf üniversitesi kuruluyor.


  Halep Üniversitesi’nden Erdoğan’a fahri doktora

HALEP Üniversitesi, 51 yıllık tarihinde ilk fahri doktora unvanını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a verecek.


  Terör operasyonu: 14 gözaltı

JANDARMA ekipleri, Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirdiği operasyonlarda yasa dışı terör örgütü MLKP üyesi olduğu gerekçesiyle 14 kişiyi gözaltına aldı.


  Karaman’da iki servis aracı çarpıştı: 16 yaralı

KARAMAN’DA aynı fabrikaya ait 2 servis aracının çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 16 kadın işçi yaralandı.


  Şemdinli dâvâsında çavuşa 8 yıl hapis

HAKKÂRİŞemdinli’de çıkan olaylarda kalabalığa ateş ederek 1 kişinin ölümüne yolaçtığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan Uzman Çavuş Tanju Çavuş’a 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi.


  Bir terörist teslim oldu

TUNCELİ'DE 1 teröristin teslim olduğu, Adana’da 1 teröristin yakalandığı bildirildi.


  Reçetelerde “Doktor el yazısına” son

AİLE Hekimliği ile başlayan ve yeni yürürlüğe giren uygulama ile reçetelerin el yazısı yerine bilgisayar çıktısı olarak alımına başlandı.


  AB’de niye proaktif olamıyoruz?

Ege Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Sekreteri M. Yaşar Tınar, AB ile ilişkilerimizde proaktif bir tutum içinde olamadığımızı belirterek, “Reformları hızla gerçekleştirip, gelecekte bizi de etkilemesi kaçınılmaz olan Avrupa Anayasası konusunda fikir geliştirip öneriler sunabilseydik, bu yılki Avrupa Parlamentosu seçiminde olduğu gibi propaganda malzemesi de olmazdık” dedi.


  Ekonomide karamsarlık hâlâ sürüyor

Yatırımcı Koordinasyonu Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı Mürsel Tuncay, ‘’Kurtarma paketlerine her hafta bir yenisi eklense de reel ekonomi açısından bakıldığında tünelin ucundaki ışık henüz görünmüyor’’ dedi.


  ABD’den kötü haber

ABD Merkez Bankası (FED) yeni tahminlerine göre, ABD ekonomisi bu yıl yüzde 0,5 ile 1,3 yerine yüzde 1,3 ile 2 oranında küçülecek. FED daha önce yüzde 8,8 olarak açıkladığı işsizlik oranı tahminini de yüzde 9,6 oranına yükseltti.


  Mayın ihalesi de İsrailli şirkete mi verilecek?

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, Suriye sınırındaki mayınların temizlenmesi işinin yabancı şirketlere ihalesiyle ilgili olarak Mecliste görüşülen tasarıyı eleştirirken, asıl amacın, tasarının 3. maddesindeki, ‘kullanım karşılığı temizleme ihalesi’ ibaresinde saklı olduğunu savundu. Okay, düzenlemeyi ''iptale mahkûm bir yasa'' olarak niteledi.


  Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı düştü

Trafİğe kaydı yapılan motorlu taşıt sayısı yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 36.1 azalarak 231 bin 104’den 147 bin 620’ye geriledi.


  Irak petrol bakanından Türk şirketlerine çağrı

Irak Petrol Bakanı Hüseyin Şehristani, Irak’taki petrol alanlarının yeniden imarında önemli rol üstlenmeleri için Türk şirketlerine çağrıda bulundu.


  IMF anlaşması çok yakın

UluslararasI finans kuruluşu Merrill Lynch, Türkiye ile IMF arasındaki anlaşmanın çok yakın olduğunu ileri sürdü.


  Emekli maaşları 1 ayda bağlanacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İzmir İl Başkanı Mustafa Keskin, emeklilik müracaatlarına en geç bir ayda cevap verileceğini söyledi.


  Sanal tefeci uyarısı

Tüketİcİler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, internet ortamında bazı web sitelerinde ‘’Kredi kartı borcunuzu biz ödüyoruz’’ denilerek ‘’Sanal Tefecilik’’ yapıldığını iddia etti.


  Trafikte uzlaşmayı seçtik

1 NİSAN 2008’de başlatılan maddî hasarlı trafik kazalarında polis beklenmeksizin, kaza tesbit tutanağının karşılıklı anlaşılarak tutulması uygulamasında bir yılda yüzde 75 oranında başarı sağlandığı bildirildi.


  Şanlıurfa’da toz bulutu

ŞANLIURFA ve bazı ilçelerinde toz bulutu etkili oluyor.


  Yağmur yağdı, böyle oldu

KÜTAHYA ve Kayseri’de sağanak yağış sebebiyle çok sayıda ev ve iş yerini su bastı.


  ÖSS belgeleri postada

ÖĞRENCİ Seçme Sınavı (ÖSS) ile Yabancı Dil Sınavı’na (YDS) katılacak adaylara sınava giriş ve kimlik belgeleri postalanmaya başlandı.


  KILAVUZDAKİ UYARI

KILAVUZDAKİ UYARI ÖTE yandan, ÖSS kılavuzunda da adaylar, sınava gelirken bu belgeyi mutlaka yanlarında bulundurmaları ve yıpranmaması için özen göstermeleri konusunda uyarılıyor.


  Açıkta satılan gıdalara dikkat

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Klinik Bakteriyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Onur Ural, yaptığı açıklamada, vatandaşların özellikle yaz aylarında yiyecek maddelerinde seçici olması gerektiğini ifade ederek, ‘’Gıda maddeleri de sıcaklıktan dolayı çabuk ısındığı için bu mikroplar hızlı şekilde üreyip yayılabiliyor’’ dedi.


  Ayı, köy kahvesine girdi!

Çayelı’nin Çukurluhoca Köyü’nde gece kimsenin olmadığı zamanı bekleyen ayı köy kahvesine girerek kahvedeki şekerleri yedi ve meşrubatları içti.


  Mars bir zamanlar nemliydi

Mars gezegeninin, “gençlik çağında” soğuk ve nemli olmuş olabileceği öne sürüldü.


  D vitamini beyne iyi geliyor

D vitamininin özellikle 60 yaşın üzerindeki erkeklerde beynin işlevini iyileştirdiği bildirildi.


  Ankara’da beyin araştırması merkezi kuruldu

Ankara Üniversitesinde Beyin Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (AÜBAUM) kuruldu. Ankara Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı kurulan merkezin çalışma usul ve esaslarına ilişkin yönetmelik, Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.


  Dünyanın ikinci büyük tuz gölü kuruyor

İRAN’IN Doğu ve Batı Azerbaycan eyaletlerinde yer alan Urmiye gölünün kuruma tehdidiyle karşı karşıya olduğu bildirildi. Çevre uzmanları, tabiî güzellikleriyle dünyanın sayılı gölleri arasında yer alan Urmiye gölünün hızla bu özelliklerini kaybetmekte olduğu uyarısında bulundu.


  ÇATIYA BOYDAN BOYA GÜNEŞ PİLİ

ÇatIya monte edilen güneş pilleri, yıllık 1,14 milyon kilovat saat elektrik üretimi kapasitesine sahip.


  Güneş enerjisiyle aydınlatılan ilk stadyum

Tayvan’In Kaohsiung şehri, 16 - 26 Temmuz tarihleri arasındaki Dünya Spor Oyunları’na ev sahipliği yapacak.


  Mickey Mouse öldü

Ünlü çizgi film karakteri Mickey Mouse’u seslendiren Amerikalı aktör Wayne Allwine 62 yaşında öldü.


  Jack Bauer Müslüman mı oldu?

Ünlü Amerikan yapımı 24 dizisinin bu sezonunun son bölümünde Jack Bauer’in (Kiefer Sutherland) ölüm döşeğinde iken bir imamı çağırması kafaları karıştırdı.Bütün haberler

Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.
Kurumsal Linkler: Risale-i Nur Kongresi - Bediüzzaman Haftası - Risale-i Nur Enstitüsü - Yeni Asya Vakfı - Demokrasi100 - Yeni Asya Gazetesi - YASEM - Bizim Radyo
Sentez Haber - Yeni Asya Neşriyat - Yeni Asya Takvim - Köprü Dergisi - Bizim Aile - Can Kardeş - Genç Yaklaşım - Yeni Asya 40. Yıl
Reklam Linkleri: Risale Yorum- Risale Çocuk- Yemek Tarifleri - Euro Nur - Fıkıh İnfo- Satılık Tekne- Cevşen - Yeni Asya Barla - Makdis