22 Haziran 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

En fazla mahkûm Türkiye’de

Türkiye, tutuklu ve hükümlü sayısı ile Avrupa’da ilk sıraya oturdu. Avrupa’da 2007 yılında sayıca en fazla mahkûma sahip ülkenin Türkiye olduğu açıklandı. Ancak nüfusa oranlı hesaplama yapıldığında Türkiye Avrupa’da 19’uncu.


Darbe anayasası tümden değiştirilsin

Yargıtay Onursal Başkanı Prof. Dr. Sami Selçuk, anayasanın “tümden” değiştirilmesi gerektiğini, 1982 Anayasası’na bakıldığında, anayasa kavramıyla çel

TÜKETİCİ BENZİNDE İNDİRİM BEKLİYOR

AKARYAKIT firmaları EPDK’ya tekliflerini sunarken, Tüketiciler Birliği benzinin litre fiyatının en az 30 kuruş indirilmesini bekliyor.


  ŞEHİTLİKTE BURUK BABALAR GÜNÜ

BABALAR Günü’nde Edirnekapı Şehitliği’ne gelen şehit babaları, duygulu anlar yaşadı. Şehit olan oğullarının mezarlarını ziyaret eden acılı babalar, gözyaşlarını tutamadı.


  LPG tüketiminde düşüş

KÜRESEL kriz etkisini enerji tüketiminde de hissettirirken, Likit Petrol Gaz (LPG) tüketimi bu yılın Ocak-Mart döneminde düşüş gösterdi.


  Muradiye’de, ev ve işyerlerini su bastı

VAN'IN Muradiye ilçesinde sel dolayısıyla çok sayıda ev ve iş yeri zarar gördü.


  Kriz, bankacıları da vurdu

BANKA ve Sigorta İşçileri Sendikası (BASİSEN) Genel Başkanı Metin Tiryakioğlu, küresel ekonomik krizde yaklaşık 2 bin 500 banka çalışanın işsiz kaldığını belirtti.


  KOBİDER: IMF ile anlaşma yapılmasın

KÜÇÜK ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, ‘’IMF ile anlaşma yapılarak ülkenin yeni bir borç yükü altına sokulmasını istemiyoruz’’ dedi.


  17 kaçak yakalandı

GÜVENLİK güçleri, yurt içinde ve sınırlarda önceki gün gerçekleştirdikleri operasyonlarda 17 kaçak yakaladı.


  Erzincan’da 33 kilo eroin ele geçirildi

ERZİNCAN'DA düzenlenen operasyonda 33 kilogram eroin ele geçirildi.


  İlk çeyrekte 10 milyon ton çimento üretildi

TÜRKİYE'DE bu yıl Ocak-Mart döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,56 artışla 10,1 milyon ton çimento üretildi.


  Müstehcen reklâmlara karşı imza kampanyası

www.reklampanolariniprotestoediyorum.com adlı site, müstehcen reklâmlara karşı imza kampanyası başlattı.


  Artık barış ve birlik içinde yaşayalım

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Bunca musibet, nasihat için bence artık yeterlidir. Artık elimizi birbirimize vermemizin zamanıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkes inancıyla birdir. Hepsi bizimdir. Hepsi bizim kardeşimizdir” dedi.


  Mevsimlik tarım işçileri için rapor

AKP Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, mevsimlik tarım işçileri konusunda hazırladığı raporu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sundu.


  11 öğrenci kazada öldü

ANKARA’NIN Kızılcahamam ilçesi Çeltikçi beldesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında vefat eden öğrencilerin sayısı 11’ye yükseldi.


  El yapımı mayın ve mühimmat ele geçirildi

GÜVENLİK güçleri, Hakkâri’de el yapımı mayınlar, Şırnak’ta ise silâh ve mühimmat ele geçirdi.


  Bor gübre üretimi başladı

DÜNYADA bir çok ülkede kullanılan borlu gübre artık Türkiye’de de kullanılacak.


  Köprü ve otoyollar para bastı

ÖZELLEŞTİRMELER gündemde bulunan Boğaziçi köprüleri ile işletmedeki paralı otoyollardan bu yıl Ocak-Mayıs döneminde 190,4 milyon lira gelir elde edildi.


  FSM Köprüsü 40 gün üç şerit

FATİH Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki ‘’genleşme derzlerinin değiştirilmesi çalışması’’, önceki gece saat 01.00 sıralarında başladı.


  Din eğitimindeki yasaklar sosyal tahribatı arttırdı

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Kur’ân kurslarındaki 12 yaş sınırının bin an önce kaldırılması gerektiğini savundu.


  Mülteciler piknikte buluştu

İSTANBUL’DA yaşayan Çeçenistanlı, Iraklı, Türkmen, Doğu Türkistanlı, Ahıskalı, Sudanlı yaklaşık 700 mülteci, İHH İnsanî Yardım Vakfı tarafından 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü vesilesiyle düzenlenen piknikte bir araya geldi.


  Keneden korunmak için tavuk besliyorlar

ÇANAKKALE’DE orman yangınlarıyla mücadele amacıyla konuşlandırılan Türk Hava Kurumuna (THK) ait yangın söndürme uçaklarının pilotları, yaşadıkları açık alanda keneden korunmak amacıyla tavuk besliyor.


  Sünnetten önce boğaz keyfi

BAYRAMPAŞA Belediyesi, sünnet ettireceği 500 çocuğu aileleri ile birlikte boğaz gezisine çıkardı. Boğaz turunda Yeniçeri, Padişah, Padişah Hanımı, Nasrettin Hoca, Karagöz ve Hacivat karakterleri de sünnet çocuklarına eşlik etti.


  Çağırıcı, yılın ilçe belediye başkanı

BAĞCILAR Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “İstanbul’da Yılın İlçe Belediye Başkanı” seçildi.


  14 yıldır bitirilemeyen fakülte, 7 ayda tamamlandı

MUSTAFA Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, 14 yıldır ödenek yetersizliği dolayısıyla bitirilemeyen yeni Eğitim Fakültesi binasının inşaat çalışmasını 7 ayda tamamladıklarını bildirdi.


  AMERİKA’DA RİSÂLE-İ NUR’A BÜYÜK İLGİ

Yaşayanlar ve tadanlar çok iyi bilirler. Gurbetteki dostluklar bambaşkadır. Dostunun acısını kendi acın; sevincini kendi sevincin; heyecanını kendi heyecanın olarak bilirsin.Bütün haberler

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular’ın STV Haber’deki programını izlemek için tıklayın.
Dergilerimize abone olmak için tıklayın.
Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.