"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Nefret ettim bu nefretten

Ahmet BATTAL
13 Nisan 2019, Cumartesi
Yazılarımızı internetten okuyan bir grup insan var. (Aslında bunlar için “insan müsveddesi” daha uygun. Ama biz yine de kibar kalalım.)

Bazıları bize mail mesajıyla ulaşıp hakaret etmeye kalkıyorlar. Başka bazıları facebook’ta yaptığımız yazı paylaşımımızın altına hakaretamiz yorumlar yazıyorlar. 

Vicdansızlar. Ahlâktan mahrumlar. 

Vatanseveriz ya da dinseveriz demeleri hakikat namına hiçbir mânâ ifade etmiyor. Zira biliyoruz ki hakikaten seven, sevdiğinin hatırına ölçülü ve insaflı olur. 

Bizi yıldırabileceklerini sanıyorlar. Asla.

Aksine, ciddiye bile almıyoruz. Hatta şevkimizi arttırıyor.

Ama onlara, hesap gününün dehşetini hatırlatmaktan başka, bir de Türk Ceza Kanunu’nun şu üç hükmünü hatırlatmak istiyoruz:

***

Nefret ve ayırımcılık 

Madde 122- (1) Dil, ırk, milliyet, renk, cinsiyet, engellilik, siyasî düşünce, felsefî inanç, din veya mezhep farklılığından kaynaklanan nefret nedeniyle;

a) Bir kişiye kamuya arz edilmiş olan bir taşınır veya taşınmaz malın satılmasını, devrini veya kiraya verilmesini,

b) Bir kişinin kamuya arz edilmiş belli bir hizmetten yararlanmasını,

c) Bir kişinin işe alınmasını,

d) Bir kişinin olağan bir ekonomik etkinlikte bulunmasını, engelleyen kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Kişilerin huzur ve sükununu bozma

Madde 123- (1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikâyeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

Haberleşmenin engellenmesi

Madde 124- 

(1) Kişiler arasındaki haberleşmenin hukuka aykırı olarak engellenmesi halinde, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur.

(2) Kamu kurumları arasındaki haberleşmeyi hukuka aykırı olarak engelleyen kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Her türlü basın ve yayın organının yayınının hukuka aykırı bir şekilde engellenmesi halinde, ikinci fıkra hükmüne göre cezaya hükmolunur.

***

Bilhassa son cümleye o densizlerin dikkatini çekmek isteriz. 

Biliyoruz, bu yazıya da “sen bizi tehdit mi ediyorsun?” diyecekler. Evet, nasihatten ve güzel sözden anlamayanı hukukla tehdit en doğru tehdittir. 

Okunma Sayısı: 2240
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • KENAN

  15.4.2019 20:06:15

  Allah razı olsun gerisi boş

 • umut

  13.4.2019 12:22:42

  Hakkın hatırı Âlidir hiçbir şeye feda edilmez. bence her zaman hakkı söylemek lazım. yazılarınız güzel. Tebrikler.

 • Ayhan Aydın

  13.4.2019 09:34:53

  Allah kaleminize kuvvet versin. Allah yar ve yardımcınız olsun. Selam ve dua ile.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı