"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Kapadokya’da Nurlu günler

03 Şubat 2019, Pazar 00:35
Her öğrencinin tatil başlamadan önce çeşitli planları vardır. Kimisi şehir dışında akrabalarını ziyaret etmek için, kimisi ailesiyle vakit geçirmek için çeşitli planlar kurar.

Biz de yarıyıl tatili için Nevşehir’deki hafta sonu talebe dersine katılan kardeşlerle bir haftalık okuma programı planı yaptık. Bu planı harekete geçirmek için yarıyıl tatilinin gelmesini dört gözle bekliyorduk. Kardeşlerle irtibata geçip programa dâvet ettik.

Dâvet edilen kardeşlerin çoğunluğu programa iştirak sağladı. Tatilin başlamasıyla beraber bir haftalık okuma programımızda başlamış oldu. Ortaokul, lise ve üniversite talebeleri karışık olarak bu programda buluştular. Nevşehir cemaatindeki ağabeylerin de programa katılmaları ayrı bir renk kattı.

İki haftalık tatilin bir haftasını ebedî hayatlarına ayıran kardeşlerin müfritane irtibat sağladıklarını görmek bizleri hem şevklendirdi hem de Üstadımızın şu “Evet ümitvâr olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en gür sâdâ İslâm’ın sâdâsı olacaktır.” sözlerinin gerçekleşeceğine olan inancımızı güçlendirdi. Aşağıda okuyacağınız üzere ilk defa programa katılan kardeşlerin bu tarz programların zannettikleri gibi hiç de sıkıcı olmadığını, tam aksine çok eğlenceli geçtiğini kendi ağızlarından duymak bizleri mutlu etti.

Programın son üç gününde Latif Salihoğlu Ağabey aramıza katıldı. Ağabeyimizin anlattığı hatıraları kardeşlerimiz ilgiyle dinlediler. Ayrıca dinlediğimiz hatıralar Risale-i Nur’un İman dâvâsına ne derece kuvvetli bir bürhan olduğunu daha iyi idrak etmemizi sağladı.

Bu programda emeği geçen Nevşehir cemaatindeki ağabeylerden, bizi kırmayıp aramıza katılan anlattığı hatıralarla bizlerin şevkini arttıran Latif Ağabeyden Allah ebeden razı olsun.

Programa katılan kardeşlerimizin program hakkındaki görüşleri:

Münir: 7. Sınıf öğrencisiyim. Buraya ilk geldiğimde içimde programa karşı bazı olumsuz hisler vardı. Ancak programda bu olumsuz hisler tamamen kayboldu. Ağabey ve kardeşleri tanıdıktan sonra farklı bir dünya gözümde canlandı. Bu benim ilk programım. Programda çok şeyler elde ettik. Bundan sonraki programlara da İnşaallah katılacağım.

Enes Ahmet kardeş: 7. Sınıf öğrencisiyim. Buraya geleceğimi düşünürken hem sıkılırım diye hem de sadece Kur’ân okuruz diye düşünüyordum. Ama burada her türlü bilgiyi öğrendim. Programda emeği geçen bütün ağabeylere teşekkür ederim.

Berat: 8. Sınıf öğrencisiyim. Buraya ilk geleceğim gün sıkılacağımı düşünüyordum. Programı uygulamaya başladığımızda bütün sıkıntılarım gitti. Hatta buraya daha çok ilgi duydum. İnşaallah diğer programlara da katılacağım.

Beşir: 9. Sınıf öğrencisiyim. Daha burada ilk senem ve buraya annem ve babamın isteğiyle başladım. İlk başlarda biraz stresliydim, ama ders dinleyince içimde huzur ve mutluluk hissettim ve devam etmeye başladım. Bu programdan çok memnunum ve buradaki bütün kardeş ve ağabeylerime teşekkür ederim.

Mustafa: Üniversite 1. Sınıf öğrencisiyim. Helâl dairesi keyfe kâfi olduğu gibi, bu Nurlu dershanelerde keyifli, sohbetli, muhabbetin bol olduğu, günahtan uzak bir hafta geçirdik. Çok verimli oldu. Her Nur Talebesinin elinden geldiği kadar bu Nurlu programlara katılmasını tavsiye ederim. Bu programı düzenleyen ağabeylerden Allah ebeden razı olsun.

Yusuf Sinan: 9. Sınıf öğrencisiyim. Buraya gelmeden önce canımın sıkılacağını düşünüyordum. Ama yanılmışım. İmkanım olsa bir hafta daha burada kalırım. Güzel ve hoş vakitler geçirdik. Herkese teşekkür ederim.

Hamza: 7. Sınıf öğrencisiyim. Buraya gelmeden önce programın pek eğlenceli olacağını düşünmüyordum ve yanılmışım ki düşündüğüm gibi değilmiş. Bu programda çok eğlendim ve çok memnun kaldım.

Uğur: 9. Sınıf öğrencisiyim. Bu programa ilk defa katılıyorum. Program çok şey kazandırdı bana. Yeni bir ailem oldu, kendi ailemi aratmadı. Yeni kardeşlerim oldu. Bu programı hazırlayan ve tanzim eden ağabeylere teşekkür ederim.

Alperen:10. sınıf öğrencisiyim. Programa Kayseri’den katıldım. Bu programa katılmadan önce daha farklı bir şeyler bekliyordum. Ama geçirdiğim en faydalı haftalardan biri oldu. Gerçekten herkes çok sıcak ve samimî. Güzel bir ortam var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Muhammed Halid: 10. Sınıf öğrencisiyim. ”Biz muhabbet fedaileriyiz, husûmete vaktimiz yoktur.” sözünde izah edildiği gibi bu program sayesinde 15 tatil boyunca husûmetten ve dünyevî faaliyetlerden kurtulabildim. Ve bu programa katılan arkadaşlarla muhabbet tohumları ekebildim. İnşaallah ileride bu tohumları devam ettirip hakikî dostluk fidanlarına büyütebiliriz. Bu huzur ve maneviyat dolu program için ağabeylerimizden müteşekkiriz.

Ekrem Ağabey: Bismillahirrahmanirrahim. Her şeyden önce Rabbim’e böyle istifadeli bir program nasip ettiği için sonsuz şükrediyorum. Nevşehir, Nevşehir Nur Talebeleri, Nevşehir dershanesi, kardeşleri, ağabeyleri… hepiniz çok güzelsiniz. Allah hepinizden razı olsun. En çok istifade ettiğim programlardan biri oldu. İnşallah daha nice programları birlikte yaparız. Cenab-ı Erhamürrahimin bizleri Kur’ân-ı Kerîm’in hakikî bir tefsiri olan Risale-i Nur hizmetinde yaşatsın, çalıştırsın, buluştursun ve son nefesimizi imanlı vermeyi nasip etsin. Allah’a (cc) emanet olun. Baki selâmlar…

Ergün Ağabey: Faniyim fani olanı istemem hakikatince her şey gibi bir programın daha nihayetine ulaşmış bulunduk. Hamdolsun ki genç kardeşlerle vakitlerimizi Nur hakikatleri ile geçirmek insanda nâmütenahi hissiyatları tatmin etmektedir. Programda emeği geçen çok değerli ağabey ve kardeşlerime teşekkürü bir borç bilirim. 

Hizmet bes gayri heves. Ya Hu.

Eren Okur - Yılmaz Tokdemir

 

Okunma Sayısı: 1509
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı