"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Yayınlarımıza sahip çıkmak için onlarca sebep var

H. Muharrem OKUR
14 Eylül 2017, Perşembe
Zübeyir Ağabey: “En mühim işimiz Risale-i Nur’un neşriyatıdır.”

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi hizmetlerimizde çok önemli bir yeri olduğuna inandığım için Türkiye Neşriyat Komisyonu Sekreterliği vazifesini iki yıllığına kabul ettim. Tabiki bizim için mühim olan makam değil, o makamı hizmete vesile yapabilmektir. Bu hizmetin önemli faaliyetlerinden birisi de bölge toplantılarına katılıyor olunmasıdır. Bu vesile ile 10 Eylül’de Elazığ’da yapılan 6 vilayetin bölge toplantısına katıldım. İlk defa görüştüğümüz ağabey ve kardeşlerimizle cân-ı gönülden muhabbetle kucaklaştık. Toplantıya İstanbul’dan Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Yavuzyiğitoğlu ve gazetemizin genel yayın müdürü Kâzım Güleçyüz de katıldı. Çok güzel görüşmeler yapıldı. Toplantıdan adeta içim şevk dolu döndüm.

Neşriyat hizmetlerimizin gelişmesi için aşağıdaki maddelerin tekrar tekrar okunmasının faydalı olacağını düşünüyorum. İlk on maddesini bu hafta, geri kalan maddeleri ise inşaallah önümüzdeki hafta yayınlayacağız.

Bu haftaki “Yayınlarımıza neden sahip çıkmalıyız?” hususundaki maddelerimiz şunlardır:

1- İmanımızı kurtarıp dünya ve ahiret saadetine kavuşabilmek için,

2- Risale-i Nur’daki Kur’ân ve iman hakikatlerini daha iyi anlayabilmek için,

3- Risale-i Nur hakikatlerini uygun bir şekilde her yaşa ve her kültüre yayın yoluyla ulaştırmak için,

4- Yayınlarımızla insanların Risale-i Nur’u tanımasına vesile olmak ve vebalden kurtulmak için,

5- İçtimaî meselelerde tavizsiz istikrar çizgisine sahip gazetemiz Yeni Asya’yı daha iyi anlayıp bu çizgide sebat edebilmek için, (Bu hakikatin ne kadar mühim olduğunu yaşayarak görüyoruz.)

6- Dâvâmızın naşir-i efkârı olduğu ve cemaatimizin birlik ve beraberliğini sağladığı için,

7- İhtilâl dönemlerinde ve cemaatimizin içte ve dışta yapılan nifak hareketleriyle zayıflatılmaya çalışıldığı zamanlarda bile nelerin başarılabildiğini unutmamak için,

8- Ahirzaman fitnesi Deccal ve Süfyan’ı tanıyıp şerlerinden korunmak için,

9- Ateist bir ilim adamı, gazetemize sarılı çekirdek alıyor, gazete parçasındaki yazıları okuyor ve merak edip gazetemizi bularak takip etmeye başlıyor. Böylece Risale-i Nur’u tanıyarak imanını kurtarıyor (25.02.2009 Yeni Asya). Bu tür örneklerin sayısını arttırmak için,

10- Risale-i Nur Külliyatı’nın daha güzel basımı ve dünya dillerine tercüme edilmesi için.

Bu haftaki mektubumuza geçiyoruz.

***

MEKTUP

Pek muhterem Yeni Asya gönüllüleri,

Öncelikle Gaziantep ilinden selâm eder, saygılarımı sunarım. Şu an Gaziantep T1 Kapalı Cezaevi’nde tutuklu olarak bulunmaktayım. Yeni Asya Grubu olarak, sizlerin İzmir’de Medrese-i Yusufiye köşesi üzerine çalışmalar yaptığınızı duydum. Koğuşumuzda bulunan arkadaşlarla faydalanmak üzere Risale-i Nur Külliyatı’na ihtiyaç duymaktayız. Sizlerden bu konuda yardım ve desteklerinizi talep ediyoruz. Bu vesileyle yapmış olduğunuz çalışmalarda muvaffakiyetler dilerim.  Allah yâr ve yardımcınız olsun. Yaptığınız hayır ve hasenatları kabul etsin. 

Selâm ve duâ ile...

Okan DUYAR, 

T Tipi Kapalı Cezaevi, Gaziantep

NOT: Mektuptaki isim ve adresler değiştirilmiştir.

***

Bizimle irtibat için:

Telefon: (0532) 471 53 52

Okunma Sayısı: 1276
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı