Abonelik
E-gazete
  24 Nisan 2014 Perşembe
Ana Sayfa Güncel Yurt Haber Yazarlar Dünya Ekonomi Kültür Sanat Spor Medya-Politik Eğitim Otomobil Bilim ve Teknik Lahika Görüş
 

12 14 16 18

Gençler Risale-i Nurları anlamak için toplandı 30.01.2013
ELBİSTAN’DA genç Yeni Asya okuyucuları Risale-i Nurları daha iyi anlamak ve hayatlarına aktarmak için 5 günlük bir okuma programı gerçekleştirdi.
 

 Lise ve ön lisans öğrencilerinden oluşan yaklaşık 13 genç sömestr tatilinin yaklaşmasını fırsat bilip hayatlarındaki manevî boşlukları doldurmak adına bir araya geldiler. Risale-i Nur okumaları başta olmak üzere siyer,  ilmihal ve müzakereli dersler konu edildi. Risale-i Nurları yeni tanıyan genlerin de aralarında bulunduğu okuma programı ekibi, eğlenirken öğrendiklerini ve samimî bir ortamda bulunmaktan haz ve lezzet aldıklarını söyledi. Program sonuna doğru Kahramanmaraş’ı gezen gençler Ulu Cami, Bakırcılar Çarşısı, Taş Mescit, Maraş Kalesi ve Arkeolojik Müzesi’ni gezerek Kahramanmaraş’ı yakından tanıma fırsatı buldular. Program sonunda yapılan anket ile memnuniyetlerini dile getiren gençler, böylesi programların hem Risale-i Nurları okumak ve manevi açıdan terakki etmek anlamında çok faydalı olduğunu dile getirdiler. 

 
Oğuzhan Özer / Elbistan
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
177 Kere Okundu
       Yorumlar  
Henüz Yorum Eklenmemiş.
İlk Yorumu Siz Ekleyiniz.

 

MİNİKLER “BENİM NAMAZIM ŞENLİĞİ”NDE
11 anaokulunda eğitim gören 520 öğrenc...
24.04.2014
Atanamama kaygısı resimlere yansıdı
ÖĞRENCİLER VE ATÖLYE HOCALARI RESİMLERLE...
24.04.2014
4 bin 500 standla Tahran Kitap Fuarı’
İran’da düzenlenecek Uluslararası Tahran...
24.04.2014
Bayezid Külliyesi’nin tarihi ekrana geliyor
Tarihin İzinde programı, izleyicilerini ...
24.04.2014
Arama
İle Göre Bak