"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

“Millet Demokrat Parti’yi arıyor, Demokratların iktidarını istiyor…”

13 Şubat 2018, Salı
05 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ

* “(…)Sinsi tuzakları/projeleri görebilme ferasetini/basiretini gösteremeyen iktidar, neye ve kimlere hizmet ettiğinin bile farkında değil maalesef!” (Hüseyin Gültekin)

06 ŞUBAT 2018 SALI 

* (…)Millî Nizam Partisinin siyaset sahasında aktif rol almasıyla birlikte, ‘Demokratlara istinad noktası’ olan Nur talebeleri de hemen harekete geçerek inisiyatif kullanmışlar ve bir ‘günlük siyasî gazete’yi [‘Yeni Asya’] yayın hayatına kazandırmışlar…” (M. Lâtif Salihoğlu)

07 ŞUBAT 2018 ÇARŞAMBA

* “Diyanet, ‘İşaratü’l-İ’caz’dan sonra, ‘Mektubat,’ ‘Sözler,’ ‘Mesnevî[-i Nuriye]’ ve iki küçük risale[y]i de basarak güzel bir hizmet yapmıştır; daha sonra [ise] bu basımın devamı gelmemiştir!” (Raşit Yücel)

08 ŞUBAT 2018 PERŞEMBE 

* “Türkiye’de demokrasinin getirildiği nokta, millî iradenin sadece iktidar partisine oy verenlerle tanımlandığı, farklı fikir ve tercihlerin dışlandığı hattâ daha ötesinde ‘ihanet’le suçlandığı, çok düşündürücü ve vahim bir tabloyu ortaya koyuyor!” (Kâzım Güleçyüz)

* “Eğer birileri, bir ‘adam’ın bir şeye ‘güzel’ demesiyle ‘güzel’ diyorlarsa, sonra aynı şeye ‘çirkin’ demesiyle ‘çirkin’ diyorlarsa apaçık şirk işliyorlar. Bunun lâmı cimi yok!” (Mikail Yaprak)

09 ŞUBAT 2018 CUMA 

* “(…)Hayatları boyunca ellerine silâh bile almamış on binlerce insanın sırf bir zamanlar iktidarın da büyük destek verdiği bir camiaya fikrî yakınlıklarından dolayı icat edilen ‘irtibat’ ve ‘iltisak,’ hattâ ‘silâhlı terör örgütüne üyelik’ isnadıyla zindanlarda süründürülmesinin hiçbir hukukî gerekçesi olamaz!” (Cevher İlhan)

* “İlk kararlar, ‘OHAL Komisyonunun AİHM’in önünü kesme niyetiyle kurulduğu, şeffaf olamayacağı’ tezini destekler nitelikte çıktı!” (Fikri Yılmaz)

* “İşin acı tarafı, ileride toplumun sosyal dengelerini tahrip edebilecek (…) ‘kadın istihdam’ politikalarının dindar kimlikli iktidar döneminde zirve yapmasıdır!” (İbrahim Ersoylu)

10 ŞUBAT 2018 CUMARTESİ

* “(…)Bir iktidarın meşruiyeti ‘muhalefetinin meşruiyeti’ne bağlıdır. [AKPsever dostlar!] İyi dinleyin: Testerenizin sesi bindiğiniz daldan geliyor… Muhalefeti yer altına indirdiğinizin farkında mısınız? Muhalefet yerin bir kat altındaysa artık iktidar yerin iki kat altındadır. Ama yer üç kat. En alt kat altı neresi, biliyor musunuz? Allah oradan muhafaza buyursun.! Sizi de bizi de... Âmin…” (Ahmet Battal)

* “Demokrat olmayanlar ‘ideolojik partiler’dir. İdeolojik partiler de topluma ideoloji dayattıkları için istibdatçıdırlar; hürriyetçi ve kalkınmacı olamazlar. Bundan dolayı 15 senedir ülkede ‘huzur, güven, adalet ve kalkınma’ yoktur. Millet Demokrat Parti’yi arıyor, Demokratların iktidarını istiyor…” (M. Ali Kaya)

11 ŞUBAT 2018 PAZAR

* “[Kuzey Suriye’ye askerî operasyonlardan] (…) eğer siyasî rant hedefleniyorsa şunu unutmayalım ki Kıbrıs Barış Harekâtı ve ‘Apo paketi’ fatihi Ecevit 1975’te başbakanlığı Demirel’e, 2002’de de AKP’ye kaptırmıştı. Silâhla oynanmaz!” (Ömer Faruk Özaydın)

***

Not: Yukarıdaki tespitler, gazetemizin (yılın 06. haftasına tekabül eden) 05-11 Şubat 2018 tarihli nüshalarından derlenmiştir. 

Okunma Sayısı: 2149
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı