"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

“Senelerce OHAL rejimini devam ettirmenin bahanesi”

10 Nisan 2018, Salı

02 NİSAN 2018 PAZARTESİ 

* “Bazı siyasî kadrolar, yağcılığı/yalakalığı meslek edinen çevreler, ‘haklı olanın değil, sürekli güçlü olanın’ saflarında yer almayı âdet hâline getirenler ‘Yeni Asya’nın (…) merdane, takdire şayan tavır ve duruşundan rahatsız oldu. [Ama] ‘Yeni Asya’ doğru bildiklerini söylemeye devam edecektir!” (Hüseyin Gültekin)

03 NİSAN 2018 SALI 

* “(…)Yargının hukuku ve adaleti gözeten kararları ne yazık ki siyasî iktidar tarafından savsaklanıyor!” (Cevher İlhan)

04 NİSAN 2018 ÇARŞAMBA

* “Bediüzzaman Hazretlerinin hürriyet ve serbestiyeti çağrıştıran ‘demokrasi’nin bu milletin asgarî bir müştereği olması gerektiğini savunması bir dönüm noktası olmuştur. Böylece sosyolojik bir deha öngörüsüyle iman zafiyetinden dolayı İslâm’a sahip çıkamayan toplum genelinin İslâm dinine en yakın bir model olan demokrasiye sahip çıkmalarını sağlamıştır. İfsat komitelerinin ve hâkim güçlerin müdahaleleriyle ancak on yılda bir duraklatabildikleri, fakat asla önüne geçemeyecekleri demokrasinin doğru anlaşılmasının temelini atmıştır…” (Hüseyin Çetinsoy)

* “12 Eylül’ün bilhassa dillere destan Diyarbakır Cezaevi mezalimiyle palazlandırdığı PKK terörü nasıl sonraki süreçte senelerce OHAL rejimini devam ettirmenin bahanesi olarak kullanıldıysa, şimdi de aynı senaryo f.ö üzerinden tekrarlanmak isteniyor!” (Kâzım Güleçyüz)

* “[Fatih Camiinde] yapılan son restorasyon çalışmalarıyla Peygamberimizin (asm) gaybî müjdesini taşıyan (…) mermer kitabe kaldırılmış, boş kalan yeri mermerle örtülmüş(…); kitabeyi Gülbahar Sultan Türbesinin hemen yanında yere indirilmiş ve duvara dayatılmış bir hâlde görmek açıkçası içler acısı(…)! Bu hadîs-i şerîften kim, neden rahatsız olur?..” (Yasemin Güleçyüz)

05 NİSAN 2018 PERŞEMBE 

* “Hemen her darbeden önce, bir kısım şuursuz ve basiretsiz dindarlar oyuna getirilir, kimi söz ve davranışları darbe gerekçesi olarak kullanılır; ne var ki asıl fatura, her def’asında samimî dindarlara, Hürriyetçilere ve Demokratlara çıkarılır!” (M. Lâtif Salihoğlu)

06 NİSAN 2018 CUMA 

* “(…)Müslümanlar, Asr-ı Saadet misali yeni bir medeniyet inşa etmeye mecburdur. Böyle bir projenin hasretini çeken insanlığın önünde hazine misali bir proje olarak Risale-i Nur’lar duruyor…” (Şemsettin Çakır)

07 NİSAN 2018 CUMARTESİ

* “Hürriyetçilerin, Demokratların iktidarında Türkiye dindarlaşıyor, dinî değerler yükseliyor; ‘siyasal dinciler’in iktidarında dindarlar azgınlaşıyor, dindarlık düşüyor, dinî değerler törpüleniyor, dinî mefhumların içi boşalıyor!..” (Ali Ferşadoğlu)

* “Her dönemde adaletin ağır işlediğinden ya da diğer sıkıntılarından bahsedilir, ama son dönemdeki problemleri geçmiş yıllarla kıyaslamak bile mümkün değil!” (Faruk Çakır)

* “Son günlerde imam-hatipli gençlerin ‘deist’ olduklarını duymaktayız. (…) Eğer buradan ‘deistler, ateistler, inançsızlar’ çıkıyorsa, oradaki sistemde/işleyişte büyük bir problem vardır—onun tedavisine çalışmak lâzım!” (Kübra Örnek)

08 NİSAN 2018 PAZAR

* “Selânikli Sabetaistlerin Osmanlı idaresini ele geçirmesiyle iyice gün yüzüne çıkan manevî işgal, cumhuriyet ve bağımsızlığa rağmen komitelerin inisiyatifinde(…)!” (Ömer Faruk Özaydın)

***

Not: Yukarıdaki tespitler, gazetemizin (yılın 14. haftasına tekabül eden) 02-08 Nisan 2018 tarihli nüshalarından derlenmiştir. 

Okunma Sayısı: 5742
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı