10 Mayıs 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

Zihniyet değişimi şart

AB Komisyonu Türkiye Temsilcisi Marc Pierini, bir milletvekilinin “Artık tüm mazeretlerimiz tükendi” sözünü aktararak, “Yerine getirilmesi gereken kanunî düzenlemelere ilişkin birçok kriter var. Aynı zamanda bu bir zihniyetler devrimi. Zihniyetler kanun ya da kararla değişmez. Bizim bildiğimiz, bu, toplumun ve politik sistemin evrimi. Bazı konularda belki yardımlarımız olabilir” dedi.


HALK İÇİN DEĞİL, DEVLET İÇİN

''Türkiye'nin 1982 Anayasasıyla demokrasisini kuramayacağını'' belirten Selçuk, “Çünkü 1982 Anayasası halk için değil, devlet için yapılmıştır. Türkiy

Öksüz ve yetimler evlâtlık isteniyor

Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyündeki katliamda yetim ve öksüz kalan çocukları evlât edinmek için yurt içi ve dışından çok sayıda kişi baş


  Kurtulmuş: Yeni Anayasa vatandaşı güçlü kılmalı

SAADET Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, yapılması düşünülen Anayasa değişikliğinin halkı devlete karşı güçlü kılacak özgürlükçü bir felsefe ile ele alınması gerektiğini söyledi.


  AB standardı için herkese sorumluluk düşüyor

DEVLET Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupalı hayat standardına, demokrasi seviyesine ulaşılmak isteniyorsa, her ferde sorumluluk ve fedakârlık düştüğünün unutulmaması gerektiğini belirtti.


  Türklere vize Avrupa yasalarına aykırı

ALMANYA'NIN Köln şehrinde Türk-Alman Forumunun (DTF) düzenlediği “Göç yasası” konulu toplantıya konuşmacı olarak katılan Alman avukat Björn Maibaum, “Almanya’nın Türklere yönelik vize uygulaması Avrupa yasalarına aykırı” dedi.


  ACI DİNMİYOR:

Bilge Köyündeki saldırı olayında vefat eden 44 kişiden 39’unun defnedildiği mezarlığı sabahın erken saatlerinden itibaren yine köydeki kadın ve çocuklar ziyaret etti.


  Yargıya baskı yapılmasın

AB Adalet Komisyonu üyesi de olan Mehmet Kaplan, “Ergenekon dâvâsının bir an önce neticelenmesi ve bu süreç içerisinde siyasî bir baskının uygulanmaması çok önemli. Yoksa Türkiye demokrasisinin zedelenme riski var” dedi.


  Danıştay dâvâsı Ergenekon’la birleşti

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Danıştay’a saldırı ve ‘’Ergenekon’’ dâvâlarının birleştirilmesi yönünde görüş bildirilmesine karar verdi.


  Ergün: Anayasa değişikliği için çalışmalara başladık

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ‘’Anayasanın günümüz koşullarına uyarlanması için kendi parti gurubumuz içinde çalışmalara başladık.


  Atalay: Koruculuğu kaldırma çalışması yok

İçİşlerİ Bakanı Beşir Atalay, koruculuğun eleştirilecek, tartışılacak, yeniden düzenlenmesi gereken boyutları olabileceğini belirterek, ‘’Doğrusu koruculuğun kaldırılması yolunda bir çalışma yok.


  Yıldız: Nükler santral temel hedeflerimizden

Enerjİ ve Tabiî Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ‘’Nükleer santralin Türkiye’ye kazandırılması, bizim temel hedeflerimizden bir tanesi’’ dedi.


  “Ev eşyalarına haciz gelmesin” teklifi

Ordu Milletvekili Rıdvan Yalçın, icra kanununda değişiklik yapılmasını isteyerek, ev eşyalarına haciz gelmemesini istedi.


  CHP’li il başkanı eşini öldürüp intihar etti

CHP Kütahya İl Başkanı Sabahattin Uçar’in eşini öldürüp intihar ettiği bildirildi. İhbar üzerine 75. Yıl Mahallesi Anıl Sokak’taki apartmana gelen polis, bahçede CHP İl Başkanı Sabahattin Uçar’ın (54), merdivenlerde de eşi Hediye Uçar’ın (54) cesedini buldu.


  Sigortalı konut sayısı 3 milyonu aştı

ZORUNLU Deprem Sigortasına (ZDS) sahip konut sayısının bu yılın ilk çeyreğinde 3 milyonu aştığı bildirildi.


  “TRT Türk” yayında

TRT’NİN yeni kanalı ‘’TRT Türk’’ün yayın hayatına başlaması dolayısıyla kokteyl verildi.


  Konya’da ittihad-ı İslâm buluşması

Risale-i Nur Enstitüsü Konya Temsilciliği tarafından düzenlenen “İttihad-ı İslam Kongresi” bugün panelle sona eriyor. Kongreye Bediüzzaman Said Nursî’nin yaşayan talebeleri de katılıyor.


  Kahraman anneler dünyaya örnek

Atatürk Üniversitesi (AÜ) Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gürsoy Solmaz, kahraman Türk annelerinin, çocuklarının hür bir ülkede yaşaması için büyük fedakârlıklar yaptığını ve dünyaya örnek kahramanlıklar sergilediğini söyledi.


  Unkapanı Köprüsü’nde kaza: 9 yaralı

UNKAPANI Köprüsü’nde meydana gelen trafik kazasında 9 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.


  9 yıldır oğlunu burnundan besliyor

‘İŞTE anne bu’ dedirten olaylardan bir tanesi de Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Delemenler beldesinde yaşanıyor.


  Gaziantepli hanımlardan kermes

GAZİANTEP Bizim Aile Dergisi okuyucuları tarafından öğrenciler yararına bir kermes düzenlendi.


  Dünyanın en iri cevizi tescillendi

KAHRAMANMARAŞ Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sütyemez tarafından 3 yıldır devam eden çalışmalar sonunda 2 ceviz çeşidi tescillenerek millî çeşit listesine girdi.


  Fıkra gibi hastane anıları

İNÖNÜ Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde görev yapan 2 hemşire, kendilerinin ve meslektaşlarının yaşadığı ilginç olayları derleyerek kitaplaştırdı.


  Kediden annelik dersi

ESENLER'DE yaşanan bir olay, Anneler Günü arefesinde hayvanlardaki annelik duygusunu gözler önüne serdi.


  Türkiye, en fazla tuz tüketen ülke

TÜRKİYE Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Çetin Turgan, bir kişinin günde en fazla 6 gram tuz tüketmesinin tavsiye edildiğini, bunun da yaklaşık bir çay kaşığı kadar tuz anlamına geldiğini belirterek, ‘’Oysa Türkiye’de kişi başı tüketilen günlük tuz miktarı 18 gram olarak tesbit edildi’’ dedi.


  Önce fidan dikip sonra evleniyorlar

TOKAT'IN Niksar ilçesinde başlatılan uygulamayla, dünya evine girecek çiftler, nikâhtan önce ilçede oluşturulan ‘’Evlilik Hatıra Ormanı’’na fidan dikiyor.Bütün haberler

Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.
Kurumsal Linkler: Risale-i Nur Kongresi - Bediüzzaman Haftası - Risale-i Nur Enstitüsü - Yeni Asya Vakfı - Demokrasi100 - Yeni Asya Gazetesi - YASEM - Bizim Radyo
Sentez Haber - Yeni Asya Neşriyat - Yeni Asya Takvim - Köprü Dergisi - Bizim Aile - Can Kardeş - Genç Yaklaşım - Yeni Asya 40. Yıl
Reklam Linkleri: Risale Yorum- Risale Çocuk- Oktay Usta - Euro Nur - Fıkıh İnfo- Ahmet Maranki- Cevşen - Yeni Asya Barla - Makdis