12 Haziran 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

Toplumsal cinnete dur diyelim

Bem-Bir-Sen, “Toplumsal cinnete dur diyelim” kampanyası başlattı. Yapılan açıklamada, eğitim, kültür ve sosyal içerikli projelerle çocukların ve gençlerin bilinçli bireyler haline dönüştürülmesi, özellikle sağlam bir dinî eğitim verilmesi konusunda hassas davranılması istendi.


GÜL İKİ YILDIR ÇANKAYA'DA, AMA...

AKP iktidarının 7. ÖSS'si de, başörtüsü yasağı ile katsayı haksızlığının kaldırılamadığı bir ortamda gerçekleşecek. Cumhurbaşkanlığında iki yıla yakın

Ahmet Altan: Devleti kim yönetiyor?

TARAF gazetesi yazarı Ahmet Altan önceki günkü yazısında başörtüsü yasağına değindi.


  Töre cinayetinde cezalar onandı

YARGITAY 1. Ceza Dairesi, Güldünya Tören’in ‘’töre’’ sebebiyle öldürülmesine ilişkin davada, kardeşleri İrfan Tören’e verilen müebbet hapis ile Ferit Tören’e verilen 23 yıl 4 ay hapis cezasını onadı.


  Barzani’ye takipsizlik

DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma başlattığı Irak’ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin lideri Mesut Barzani hakkında takipsizlik kararı verdi.


  Erdoğan: Görüşme gündemimden düşmedi

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, kendisinden randevu talep eden DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile görüşme konusunu gündeminden düşürmediğini belirtti.


  Bütçe açığı ve borç artacak

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 2009 yılında Türkiye’nin bütçe açığında ve kamu borç stokunda bir miktar yükselme beklediklerini bildirdi.


  Bütçede bozulma var

Malİye Bakanı Mehmet Şimşek, bütçe dengelerinde ciddî bir bozulma olduğunu belirterek “Bozulma sadece bu şokla açıklanamaz.


  İşini kaybeden köye dönüyor

Erzurum’da son bir yıl içinde Ziraat Odasından çiftçilik belgesi almak için başvuranların yüzde 30’unun daha önce göç ettiği illerde işini kaybedip köyüne geri dönenler olduğu bildirildi.


  Petrol, 72 doların üzerinde

UluslararasI piyasalarda petrol fiyatları 72 doların üzerine çıktı.


  Tarımda, AB’ye uygun yapılanma

Avrupa Birliği (AB) ve uluslar arası kuruluşlardan sağlanacak fonların kırsal kalkınmaya yönelik kullanılmasını sağlamak amacıyla kurulan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKKDK), 399 uzman alımı için sınav açtı.


  Tersanedeki patlamaya 3 tutuklama

Tuzla’da 2 kişinin öldüğü, 1 kişinin de yaralandığı Çelik Tekne Tersanesi’ndeki patlamaya ilişkin tersane müdürü, iş güvenliği mühendisi ile taşeron firma yetkilisi tutuklandı.


  Terör operasyonunda 16 öğrenciye gözaltı

Van’da, Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğrenci Derneği (YÖDER) üyesi 16 kişi gözaltına alındı.


  Batman’da doğal gaz sevinci

Enerjİ ve Tabiî Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Geçen hafta Batman tarafında yapılan arama çalışmalarında ilk defa yer yüzüne bu kadar yakın bir yerden doğal gaz çıktı” dedi.


  Çocuklarınızı TV’den koruyun

Televizyonun çocuklar üzerindeki etkilerini değerlendiren Tüketiciler Birliği Antalya Şubesi Kadın ve Aile Komisyonu Sorumlusu Şenay Şekeroğlu, “Çocuklarınızı TV’den koruyun” dedi. Şekeroğlu, sürekli televizyon izlenen bir ortamda yetişen ya da aşırı televizyon izleme alışkanlığı olan çocuklarda antisosyallik, arkadaşlarıyla ilişkilerinde olumsuzluk, şiddete eğilim, tembellik, okuma alışkanlığı ve sorumluluk duygusunun gelişmemesi gibi etkilerin ortaya çıktığını söyledi.


  Sokak çocukları kimsesiz değil

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürü İsmail Barış’ın “Sokakta Yaşayan Çocuklar ve Aileleri-İstanbul Örneği’’ konulu doktora tezi, ‘’Sokakta yaşayan çocuklar kimsesizdir’’ imajının doğru olmadığını, parçalanmış da olsa aileleriyle ilişkilerini sürdürdüğünü ortaya koyuyor.


  Olimpa her ihtiyaca cevap verecek

İSTANBUL'UN gözde yerleşim yeri Başakşehir’de yeni bir alış veriş merkezi yükselecek. Fuzul Yapı, alış veriş merkezi Olimpa’yı hayata geçiriyor.


  Okullar kapanıyor, dertleri kapanmıyor

MERSİN Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Faik Kanatlı, Türkiye’de ilköğretim okullarında kaliteli eğitim anlamında pek çok eksiklik bulunduğunu, bu sorunların kırsal kesimdeki okullarda daha da göze çarptığını söyledi.


  Kırık not depresyon sebebi

ÖĞRENCİLER alacakları karneye odaklanırken uzmanlar da velileri karnesinde zayıf notu olan çocuklarına iyi davranmaları konusunda uyarıyor.


  ÖSS’ye girecek özürlülere ücretsiz servis

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), 14 Haziran Pazar günü ÖSS’ye girecek özürlülere ücretsiz servis hizmeti verecek.


  Sarıkamış'ta sobalar hâlâ yanıyor

KARS'IN Sarıkamış ilçesinde gece hava sıcaklığının sıfır dereceye kadar düşmesi dolayısıyla evlerde sobalar hâlâ yakılıyor.


  Karne ve tatil heyecanı

İLKÖĞRETİM ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci, bugün karne alarak yaz tatiline çıkacak.


  Yeni Asya Gazetesi PDF olarak yayında

Yenİ Asya Gazetesi’ni web sitesinden artık sadece metin olarak değil aynı zamanda PDF olarak da okuyabilecek elekronik ortamda gazete okuma keyfini yaşayabileceksiniz.


  Sinekkuşları jetlerden hızlı

ABD’de yapılan bir araştırmada, erkek sinekkuşlarının, dişileri etkilemek için uçarken ulaştıkları hızın ‘’savaş jetlerinden daha fazla’’ olduğu belirtildi.


  Milyonlarca kişi mülteci olacak

İklİm değişikliğinin önümüzdeki on yıllar boyunca sebep olacağı kuraklık ve deniz seviyesinde yükselme gibi olayların, milyonlarca kişiyi evlerini terk ederek göç etmek zorunda bırakacağı ve kitlesel göçler için yeni bir plana gerek duyulduğu belirtildi.


  Çinli Haiyan Li Müslüman oldu

Türkİye’dekİ aile yapısı, temizlik, insanların iyi alışkanlıkları ve güzel ortamından etkilenen Çinli kadın Müslüman oldu.


  Gökten kurbağa yağdı

Japonya’da bir süredir gökten kurbağa yağması halkı ve bilim adamlarını hayrete düşürdü. Japon basınında yer alan haberlere göre, ay başından bu yana Ishikawa bölgesindeki bazı şehirlerde gökten ölü kurbağa yağdı.


  Reklâm mailleri fazla okunmuyor

Ürün ve firma tanıtımlarında e-pazarlama yöntemini tercih eden şirketlerin gönderdiği elektronik postaların (mail) Türkiye’de yüzde 10-15 arasında okunduğu bildirildi.


  Türk profesörün buluşu İtalyan uydusunda

Türk araştırmacı Prof. Dr. Adnan Akay’ın uluslar arası patentini aldığı sarsıntı gideren buluşu, İtalya’nın gelecek yıl uzaya göndereceği gözlem uydusu UNISAT’a adapte edildi.Bütün haberler

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular’ın STV Haber’deki programını izlemek için tıklayın.
Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.