16 Haziran 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

“ÖNEMLİ BİLGİLER İÇERDİĞİNDE KUŞKU YOK”

“Şu ana kadar elde edilen deliller değerlendirildiğinde, ele geçirildiği iddia edilen belgenin, Genelkurmay Başkanlığının herhangi bir biriminde hazırlanmadığı kanaatine varıldı” denilen Genelkurmay Askerî Savcılığı açıklamasında, belgenin, millî güvenlik, kamu düzeni ve kamu güvenliği bakımından önem arz eden bilgiler içerdiğinde kuşku bulunmadığı belirtildi.


TSK: HUKUKA UYMAYANI BARINDIRMAYIZ

Genelkurmay’ın Taraf’ta yayımlanan “İrtica Planı” belgesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “TSK, demokrasi ve hukuk devleti ilkeleri ile bağdaşmayan dav

TARAF’TAN YAYIN YASAĞINA İTİRAZ

TARAF gazetesi, yayımladığı “İrtica Mücadele Eylem Planı” belgesine ilişkin Genelkurmay Askeri Mahkemesi’nce verilen yayın yasağına itiraz etti.


  Dünyada OYAK’ın eşi benzeri yok

OYAK Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, OYAK’ın dünyada benzeri olmayan bir kuruluş olduğunu belirterek, “OYAK, bir lirası olmayan bir tüzel kişiliktir, hiç kendi parası yoktur. OYAK’ın bütün kaynakları, 241 bin üyesinin birikmiş parasıdır” dedi.


  Okullar kapandı trafiğe dikkat

Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Memiş, tatil sezonunun başlamasıyla karayolu trafiğinin üç kat artmasının beklendiğini belirterek, kazalara karşı dikkatli olunması konusunda tatilcileri uyardı.


  Belediye açıkları 4’e katlandı

Türkiye’de belediye bütçelerindeki açık 2 yılda 1,2 milyar liradan 5,2 milyar liraya yükseldi. 2006 yılını 1 milyar 267 milyon 340 bin lira açıkla kapatan belediyelerin 2007 yılında 2 milyar 184 milyon 431 bin lira olan toplam açıkları, 2008'de 5 milyar 223 milyon 72 bin liraya çıktı.


  SICAKLAR ARTTI, YAYLA ZAMANI GELDİ

DOĞU Karadeniz’de, Türklerin tarih sahnesine çıktığı andan itibaren konar göçer hayat tarzlarının bir sonucu olarak ortaya çıkan ve Orta Asya’dan Anadolu’ya uzanan yaylalara göç etme geleneğinin en önemli unsuru olan küçükbaş hayvanların sürüler halinde yaylalara götürülmesi devam ediyor.


  624 yıldır hutbe kılıçla okunuyor


  Kene sağlıkçıyı da tehdit ediyor


  Yolları için kampanya başlattılar


  Sigara denetimini engelleyene hapis


   MAZLUMDER’den suç duyurusu


  Kayseri Barosu: Failler cezalandırılmalı


  Bursa Barosu: Demokratik devletlerde çok tehlikeli


  Hüsamettin Cindoruk ve Salih Uzun’dan ortak açıklama


  CHP: Başbakan gereğini yapmalı


  Adalet Bakanlığı, 3 bin sözleşmeli memur alacak


  Dokunulmazlık dosyaları TBMM başkanlığında


  Şanlıurfa’da terör operasyonu: 3 gözaltı


  Simav beşik gibi


   MHP’de olağanüstü kongre yok


  Milli Eğitim Bakanı Çubukçu sözünü tuttu


  Belediyelerin iki yakası bir araya gelmiyor


  Büyükanıt: Görüşme devlet işi


  Ardahan Belediyesi'nde 30 gözaltı


  Yanlış ilâç hasta ediyor


  Astronomların gözü Samanyolu ötesindeBütün haberler

Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.
Kurumsal Linkler: Risale-i Nur Kongresi - Bediüzzaman Haftası - Risale-i Nur Enstitüsü - Yeni Asya Vakfı - Demokrasi100 - Yeni Asya Gazetesi - YASEM - Bizim Radyo
Sentez Haber - Yeni Asya Neşriyat - Yeni Asya Takvim - Köprü Dergisi - Bizim Aile - Can Kardeş - Genç Yaklaşım - Yeni Asya 40. Yıl
Reklam Linkleri: Risale Yorum- Risale Çocuk- Oktay Usta - Euro Nur - Fıkıh İnfo- Ahmet Maranki- Cevşen - Yeni Asya Barla - Makdis