07 Haziran 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

Öğrenciler ter döktü

llköğretim öğrencilerinin katıldığı Seviye Belirleme Sınavı dün saat 10.00’da başladı. Çocuklar sınav salonunda ter dökerken, aileler ise okul bahçesinde evlatları için duâ etti.


ANAYASA VE KANUNLARIMIZDA YASAK YOK

Anayasa Mahkemesinin, 5 Haziran 2008 günü “Anayasada türban değişikliği” olarak bilinen iki yasa değişikliğini iptal etmesinin birinci yılı dolayısıyl

Tedbirler daha caydırıcı olmalı

ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım, ‘’Telefonların dinlenmesi devam ediyorsa, demek ki bu anlamda yeni bir düzenleme, daha caydırıcı önlemler alma ihtiy


  Bugün mini seçim için sandık başına

Yüksek Seçim Kurulu tarafından çeşitli sebeplerle seçimi iptal edilen 30 belediye başkanlığı, 11 beldede belediye meclisi üyeliği, 220 köy ve mahalle muhtarlığı, 88 seçim bölgesinde ihtiyar heyeti ve 89 seçim bölgesinde de muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimleri bugün yapılacak. Birleşik oy pusulaların basımından daha önceki seçim için uygulanan esaslar geçerli olacak.


  Karadeniz de kene saldırısı artarak sürüyor

TÜRKİYE'DE ilk kez 2002 yılında görülen zehirli kene ve bunun sonucunda ortaya çıkan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Hastalığı vakaları, her geçen yıl artıyor.


  Kayıp çocuklar ülkesiyiz

Türkİye’de kayıp bin 592 çocuk bulunuyor. Çocuk kayıplarında 259 çocukla İstanbul ilk sırayı alırken; bunu İzmir 194, Ankara da 95 kayıp çocukla takip ediyor.


  Parlamento muhabirlerine “5 yıllık sarı basın kartı” şartı

TBMM’de görev yapacak kameraman ve foto muhabirlerinin de muhabirler gibi en az 5 yıllık sarı basın kartı sahibi olmaları gerekecek.


  Devlet Tiyatrosunda Kürtçe oyun

Van Devlet Tiyatrosu sahnelerinde özel bir organizasyon tarafından Kürtçe ‘’Reşe Şeve’’ adlı oyun sahnelendi.


  Akman’ı görevden alamayız

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, RTÜK üyeliklerine seçimin TBMM tarafından yapıldığını hatırlatarak, ‘’Ne benim ne Sayın Başbakan’ın, ne Akman ne de bir başkasını doğrudan görevden alması mümkün değildir’’ dedi.


  Kürt sorunundan rant sağlayanlar var

Ünlü ses ve sinema sanatçısı, yönetmen Mahsun Kırmızıgül, Kürt sorununun barış sürecine girdiğini ifade ederek, “Ama ben şunu biliyorum ki; barışı istemeyenler, bu işten rant sağlayanlar, bu işin bitmesini istemeyecek hiçbir zaman” dedi.


  RİSÂLE-İ NUR’UN EĞİTİM SİSTEMİ TARTIŞILDI

Hayrat Vakfı’nın 6-7 Haziran 2009 tarihlerinde organize ettiği II. Milletlerarası Bediüzzaman ve Risâle-i Nur Sempozyumu İstanbul Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde Kur’ân tilâveti ve duâlarla başladı.


  KAYSERİLİLER BOSNA’DA CAMİ YAPTI

Kayserili hayırsever vatandaşların katkısı ile Bosna Hersek’in Gorajde şehrinde yaptırılan cami, önümüzdeki Mi'rac Kandilinde düzenlenecek törenle ibadete açılacak. Geçen yıl yapımına başlanan “Kayseri Gorajde Camii” inşaatının büyük oranda tamamlandığı bildirildi.


  Dil birincileri ödüllerini aldı

İL Millî Eğitim Müdürlüğü ile Dil ve Edebiyat Derneğinin düzenlediği İstanbul Liseler Arası Güzel Türkçemiz Deneme Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.


  5 katlı üniversitede yangın

İSTANBUL Ticaret Üniversitesinin Üsküdar yerleşkesinde çıkan yangın itfaiye tarafından söndürüldü.


  İSMEK’ten “renkler ve yansımalar” defilesi

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nda (İSMEK) eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı kreasyon, ‘’Renkler ve Yansımalar’’ adlı defileyle sergilendi.


  Kadıköy’de bugün bazı yollar kapalı

KADIKÖY İskele Meydanı’nda bugün yapılacak miting süresince bazı yollar kontrollü olarak trafiğe kapatılacak.


  Haziran’da karla mücadele

BİTLİS’E 13 kilometre uzaklıkta olan Nemrut Krater Gölü’ne giden karla kaplı yol, İl Özel İdaresi’ne ait 2 iş makinesi ve 4 personelin çabalarıyla zorlukla açıldı.


  Her doğan bebeğe bir fidan

ESENLER Belediyesi, “Her Doğan Bebeğe Bir Fidan” kampanyası başlatarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü daha anlamlı kıldı.


  Hakimin emriyle beş yaşında karakolu tanıdı!

BAŞAKŞEHİR’DE küçük yaştaki iki çocuğun kavgası karakolda noktalandı. Çocuklardan bir tanesinin babası hakim çıkınca, 5 yaşındaki diğer çocuk ve annesi, hakimin emri ile polis merkezine götürülerek ifade için saatlerce bekletildi.


  10 kadından 4’ü şiddet görüyor

MALATYA İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim görevlisi Prof. Dr. Gülsen Güneş, Türkiye’de her 10 kadından dördünün fiziksel şiddet gördüğünü söyledi.


  Sigara, nesli tehlikeye atıyor

EGE Üniversitesi (EÜ) Aile Planlaması, İnfertilite Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Tavmergen, nikotinin, gerek sperm gerekse yumurta genetik şifresini bozarak gebelik oluşmasını engellediğini açıkladı.


  3G, ADSL’in yerini alacak

AkInsoft Yazılım Firması Ürün Müdürü Tuna Keleş, 3. nesil mobil iletişim sisteminin (3G), ADSL’in 4 katı hız sağladığı için, kendisini bu oranda geliştirme şansı bulamayan ADSL’nin ciddî oranda güç kaybedeceğini söyledi.


  Eyvah! Bayanların da silâha ilgisi arttı

TÜRKİYE'DE bayanların silâha olan ilgisinin her geçen gün arttığı bildirildi.


  Haritada var, turizmde yok

TURİZM haritalarında gösterilmesine karşın, büyük bölümü halen açılmayan ve aydınlatma sistemi bulunmayan Aksaray’ın Eskil ilçesindeki Erdoğdu yer altı şehri, ilgi bekliyor.


  Çöpler biyogaza dönüşecek

SÜLEYMAN Demirel Üniversitesi (SDÜ) Yenilenebilir Enerji Kaynakları Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Üçgül, her türlü atığı termal filtre şartlarında biyogaza çeviren reaktör geliştirdiklerini söyledi.


  Atık piller bundan böyle eczanelerde toplanacak

TÜRK Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, Çevre ve Orman Bakanlığı ve Taşınabilir Pil Üreticileri Derneği ile imzaladıkları protokolle 24 bin noktada hizmet veren eczacıların, atık pillerin toplanması konusunda hastalarını bilgilendireceklerini ve eczanelerine koydukları kutular sayesinde topladıkları pillerin doğaya zarar vermeyecek şekilde imhasına katkıda bulunacaklarını bildirdi.


  Suyu az veya aşırı tüketmek zararlı

DOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Taner Çamsarı, vücudun su ihtiyacının idrar rengiyle tespit edilebileceğini belirterek, ‘’idrar koyu renkliyse vücudun suya ihtiyacı vardır ve su takviyesi yapılmalıdır.


  Hem işçi, hem başkan

DAVULGA Belediyesinde 19 yıl işçi olarak çalışan Salih Gündoğan, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan mahallî seçimlerde aday olarak çalıştığı belediyeye başkan oldu.


  Botoksla felçten kurtuldu

Avustralya’da 23 yıl önce felç geçiren bir adam, botoks tedavisiyle yeniden yürümeye başladı. İngiliz Times gazetesinin haberine göre, Victoria eyaletine bağlı Gippsland’de yaşayan Russell McPhee, Frankston’daki hastanede yapılan botoks tedavisi sayesinde artık 20 metreye kadar neredeyse yardımsız yürüyebiliyor.Bütün haberler

Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.
Kurumsal Linkler: Risale-i Nur Kongresi - Bediüzzaman Haftası - Risale-i Nur Enstitüsü - Yeni Asya Vakfı - Demokrasi100 - Yeni Asya Gazetesi - YASEM - Bizim Radyo
Sentez Haber - Yeni Asya Neşriyat - Yeni Asya Takvim - Köprü Dergisi - Bizim Aile - Can Kardeş - Genç Yaklaşım - Yeni Asya 40. Yıl
Reklam Linkleri: Risale Yorum- Risale Çocuk- Yemek Tarifleri - Euro Nur - Fıkıh İnfo- Satılık Tekne- Cevşen - Yeni Asya Barla - Makdis