13 Haziran 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

Genelkurmay’dan soruşturma emri

Genelkurmay Başkanlığı, Taraf gazetesinin “AKP ve Gülen’i bitirme planı” manşetiyle askerî savcılığa soruşturma emri verdi. Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, konunun tüm yönleriyle incelenmesi amacıyla Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığına derhal soruşturma emri verildiğini bildirdi.


YÜZ BİNİ ADLİ SUÇLU, ON BİNİ TERÖR MAHKUMU

Türkiye’deki 384 ceza infaz kurumunda 31 Mayıs 2009 itibarıyla 104 bin 872’si erkek, 3 bin 998’si kadın ve 2 bin 839’u çocuk olmak üzere toplam 111 bi

Ekranda şiddet özendiriliyor

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, toplumda şiddetin önlenmesinde televizyonların önemine dikkat çekerek, “Bu konuda görsel anlamda TV’ler de çok önemli


  Köksal: Suç oranları azaldı

EMNİYET Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, emniyet teşkilâtının halkın en çok güvendiği kurumlar arasında yer aldığını belirterek, ‘’Personelimizin eğitiminin artışı ve kullandığı teknoloji nedeniyle suçun aydınlatılması ve önlenmesinde son yıllarda önemli başarılar elde edildi, suç oranları azaldı’’ dedi.


  YÖK: Danıştay bilerek yanlış karar verdi

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) Başkanvekili Prof. Dr. İzzet Özgenç, Danıştayın öğretim üyelerine rotasyon uygulamasına yönelik yürütmeyi durdurma kararını değerlendirerek, “Bu, yanlış olduğu bilinerek verilmiş bir karardır.


  8 ilin valisi merkeze alındı

BAKANLAR Kurulu kararına göre, 8 ilin valisi merkeze alınırken, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Osmaniye Valiliği’ne atandı.


  Zehirli denizanalarına inceleme

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi’nce (ÇOMÜ), kıyılarda sıkça görülmeye başlayan kahverengi denizanalarıyla ilgili bilimsel çalışma başlatıldı.


  Tek çare reformlar

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) müzakerelerine başlamasının ardındaki sırrın ve bundan sonraki süreçte de Türkiye’nin hızını artıracak tek çarenin reformlar olduğunu bildirdi.


  Türk Vatandaşlığı Kanunu yürürlükte

5901 sayılı ‘’Türk Vatandaşlığı Kanunu’’ Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.


  Ankara’da su tarifesine iptal

DanIştay 8. Dairesi, Ankara’da su satış ücretinin TEFE’ye göre arttırılarak belirlenmesi işlemini iptal eden Ankara 6. İdare Mahkemesi kararını onadı, İdare Mahkemesinin su bedelinin tüketim miktarına göre kademelendirilmesi ve faturaların 45 günlük süreyle tahakkuk ettirilmesinin iptal talebinin reddine ilişkin kararını ise bozdu.


  Yıldırım çarpan asker şehit

Erzİncan’In Kemah ilçesinde, yıldırım çarpması sonucu bir er şehit oldu.


  Adalar’a su verilemiyor

Adalar’a su akışını sağlayan boru hattında, henüz belirlenemeyen sebeple kırılma meydana geldiği bildirildi.


  Son SBS bugün, yasaklı ÖSS yarın

1 milyon 349 bin 782 adayın katılacağı ÖSS yarın yapılacak. Başları açık olmayan veya kılık kıyafetleri “yürürlükteki mevzuata uygun bulunmayan” adaylar sınava katılamayacak. İlköğretim 6. sınıf öğrencisi yaklaşık 1 milyon 100 bin aday da bugün Seviye Belirleme Sınavı’na girecek.


  İzmir’de ÖSS adaylarına su, kalem ve silgi dağıtılacak

Konak Belediyesi, ÖSS’ye girecek öğrencilere hediye paketleri hazırladı.


  SBS sırası 6. sınıflarda

İlköğretİm 6. sınıf öğrencisi yaklaşık 1 milyon 100 bin aday bugün Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) girecek.


  Hafta sonu yağışlı geçecek

Türkİye’nİn iç ve doğu kesimleri ile Trakya’da aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor.


  Uzun tatil başladı

2008-2009 Eğitim - Öğretim yılı sona erdi. İlköğretim ve ortaöğretim okullarında eğitim gören yaklaşık 15 milyon öğrenci karne alarak tatile girdi.


  MÜFTÜ, ÇOCUKLARI KUR’ÂN KURSLARINA DÂVET ETTİ

Konya’nIn Akşehir ilçesinde müftülük tarafından her yıl okulların tatil olmasıyla birlikte düzenlenen yaz Kur’ân kursları için kayıtlar başladı.


  Konak İş Okulu’ndan yıl sonu faaliyeti

2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılında İzmir Çankaya’da açılan Hafif Düzeyde Öğrenme yetersizliği olan öğrenciler Meslek Lisesi Konak İş Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan yıl sonu faaliyetinde öğrenciler izleyenleri coşturdu. Açılış konuşmasını Okul Müdürü Cengiz Teğiş yaptı.


  Kitabınızı okumak için Eyüp Sultan’a buyurun

Eyüp Sultan Gönüllüleri ve İlim Yayma Cemiyeti Eyüp Sultan Şubesi Sibyan Mektebi Tefekkür Bahçesinde yaz boyunca “Kitabınızı okuma günleri” düzenleyecek.


  Kamerun’da okul ve cami sevinci

Kamerun 16 milyon nüfuslu Batı Afrika ülkesi. Batılı ülkelerin sömürge politikalarından Kamerun halkı da kurtulamamış.


  SEDAV’lı öğrenciler sertifikalarını aldı

Süreklİ Eğitim ve Dayanışma Derneği (SEDAV) 2008-2009 dönemi Dostluk ve Dayanışma gecesi düzenledi.


  Önce okul, sonra çobanlık

Van’In Gevaş ilçesi Aydınocak Köyünde, babası epilepsi (sara) hastası olan 10 yaşındaki kız çocuğu sabahları okula gidiyor, okuldan döndükten sonra hayvanları otlatıyor.


  ‘İstanbul’un Köpekleri’ kitap oldu

FransIz yazar Catherine Pinguet, Osmanlı Devleti’nden günümüze sokak köpeklerinin serüvenini ‘’İstanbul’un Köpekleri’’ kitabında anlattı.


  Van Gölü’nün ‘Kuşadası’

Van Gölü üzerindeki adalardan biri olan Adır Adası, bozulmayan tabiî yapısı ile martıların hayat alanı haline geldi.


  Yağma hırsı Amazon’u tehdit ediyor

BatI Amazon’daki petrol ve gaz projeleri, biyolojik çeşitliliği ve yerli halkı tehdit ediyor.


  ‘Keneyi rahatsız etmeyin’

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çağrı Büke, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığının virüsünü taşıyan kenenin, kan emerken virüs boşaltmadığını, ‘’rahatsız edildiğini anladığı anda’’ ağzındaki virüsün tamamını ısırdığı vücuda bıraktığını açıkladı.


  Balıklar şifa dağıtıyor

Sİvas’In Kangal ilçesindeki Kangal Balıklı Kaplıcaları, başta sedef hastalığı olmak üzere romatizmal hastalıklar, deri, sinir ve böbrek hastalıklarına şifa arayan yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri oluyor.Bütün haberler

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular’ın STV Haber’deki programını izlemek için tıklayın.
Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.