19 Haziran 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

Sivil toplum olmadan AB süreci yürümez

Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Marc Pierini, “Sadece hükümetin, derneğin veya bir siyasî partinin değil, bir toplumun katılımını konuşuyoruz. Katılım sürecinde sivil toplum kilit öneme sahiptir ve bu süreci hükümetler tek başlarına başaramazlar” diye konuştu.


ASKERî SAVCININ ZİYARETİNDEN SONRA

“İrtica planı”nda imzası olduğu öne sürülen Albay Dursun Çiçek'in Ergenekon savcılarına ifade vereceği duyurulmuşken, Genelkurmay Askerî Başsavcısının

Demiralp: Sivil toplumsuz AB olmaz

AB Genel Sekreteri Oğuz Demiralp de bu tür toplantıların, katılımcı demokrasinin gelişimine katkıda bulunduğunu ve AB süreci bakımından da büyük önem


  Şili’de cunta dönemini unutmamak için müze açılıyor

ŞİLİ Devlet Başkanı Michelle Bachelet, kanlı darbeyle 1973’de iktidara gelen General Pinochet’nin diktatörlüğü dönemindeki insan hakları ihlâllerini halkının hiçbir zaman unutmayacağını ümit ettiğini söyledi.


  Çapkın, İstanbul Emniyet Müdürü oldu

BAZI emniyet müdürlerinin atanmalarına ve yer değiştirmelerine ilişkin üçlü kararname Resmî Gazete’de yayımlandı.


  Veysel Eroğlu, Avusturya'ya gitti

ÇEVRE ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Avusturya Tarım, Ormancılık, Çevre ve Su Bakanı Nikolaus Berlakovich’in resmî davetlisi olarak bu ülkeye gitti.


  Son şahitlerden Nureddin Geylanî duâlarla uğurlandı

BEDİÜZZAMAN Hazretlerini gören son şahitlerden Nureddin Geylanî, önceki gün İstanbul Altınşehir Orta Mahalle Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.


  Çine'de yangın söndürme helikopteri düştü

AYDIN'IN Çine ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale eden bir yangın sönderme helikopterinin, Milas’taki Geyik Barajı’ndan su alırken düştüğü bildirildi.


  Beton yol pahalı değil

TÜRKİYE Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Genel Koordinatörü Oğuz Tezmen, Türkiye’de birkaç yerde deneme amaçlı beton karayolu yapıldığını belirterek, ‘’Öteden beri asfalt ithal eden Türkiye’de, asfalt yolların kalitesi de dikkate alındığında beton yol pahalı değil.


  ‘12 Eylül’den AB’ye Siyasî Partiler’ tartışılacak

ABANT Platformu, bu yılki ikinci toplantısında ‘’Türkiye’nin demokratikleşme sürecini’’ masaya yatıracak. Abant Platformu’nun bu yılki ikinci toplantısı, 19-20 Haziranda Bolu, Abant’ta yapılacak.


  23 NİSAN’DA ÇOCUKLARI ÜŞÜTENLERE DİSİPLİN CEZASI

MİLLÎ Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 23 Nisan’da Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk konulması törenine, görevli olmadıkları halde ilköğretim okulu öğrencilerini götüren sorumlulara disiplin cezası verildiğini bildirdi.


  Çocukların Kur’ân heyecanı

OKULLARIN tatile girmesinin ardından öğrenciler, yaz Kur’ân kurslarına yöneldi. Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kur’ân kurslarına katılmak isteyen öğrenciler daha kurs başlamadan kayıt yarışına girdi.


  İşsizlik fonu, amacı dışında kullanılmasın

Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, kamu kesimi toplu iş sözleşme görüşmelerinde Hükümetin birinci ve ikinci altı aylar için yüzde 3, üçüncü ve dördünü altı aylar için yüzde 2.5 önerisiyle ilgili ‘’Sokaklar ısınmaya başlayacak’’ dedi.


  AR-GE'ye ağırlık verilecek

BİLİM ve Teknoloji Yüksek Kurulu (BTYK) toplantısında, küresel krize karşı alınabilecek tedbirler arasında, ‘’Ar-Ge ve Yenilik’’ faaliyetlerine ana eylem alanları arasında yer verilmesi kararı alındı.


  Boğaz'daki kazalara karşı acil tedbir alınmalı

İSTANBUL Barosu, İstanbul Boğazı’ndaki kazalara karşı acilen önlem alınması gerektiğini bildirdi.


  Basın kartı komisyonu toplanacak

BASIN Kartı Komisyonu 22-23 Haziranda Ankara’da toplanacak.


  Maden zenginiyiz

MADEN İşleri Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Erdoğan, ‘’Dünya bor rezervinin yüzde 72’si, metal maden rezervlerinin yüzde 0,4’ü, feldispat rezervinin yüzde 20’si, diğer endüstriyel hammadde rezervlerinin yüzde 2,5’i, kömür rezervinin yüzde 2,2’si, altın rezervinin yüzde 0,23’ü, trona rezervinin yüzde 10’u, jeotermal potansiyelin ise yüzde 0,8’i ülkemizde bulunmaktadır’’ dedi.


  Hızlı trenle, 3 ayda 221 bin yolcu

ANKARA-ESKİŞEHİR arasında 13 Martta hizmete giren Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile 3 ayda 221 bin 219 kişi seyahat etti.


  Tam ‘Dumansız Hava Sahası’ 19 Temmuz'da

LOKANTA, kahvehane, kafeterya ve birahane gibi eğlence hizmeti verilen işletmelerde tütün yasağı 19 Temmuz’da başlıyor.


  AB, hizmetliyi uzman yaptı

KAYSERİ'DE bir ilköğretim okulunda hizmetli olarak çalışan kişi, 6 yılda lise ve üniversiteyi bitirdikten sonra AB proje uzmanı oldu.Bütün haberler

Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.