08 Mayıs 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

Vahşetin kaynağı cehalet

Türkiye Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolu Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Hüseyin Demirci, Mardin’in Bilge köyünde 44 kişinin öldürülmesini değerlendirirken, “Bu olayların günümüzde halen yaşanıyor olması insanlarımızın cehaletten kurtulamadığının açık göstergesidir” dedi. Siirtli kanaat önderi Nurettin Sancar da, böyle saldırıların İslâmda hiçbir yeri olmadığını belirterek şöyle konuştu: “Hep birlikte İslâm ahlâkını yaymalı ve bütün insanların kardeş olduğu düsturu ile birlik ve beraberliği sağlamalıyız.”


BÜYÜKELÇİLİK ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI

Özbekistan'da hiçbir şekilde şiddet çağrısı yapmayan ve dinî makaleler yayınlayan dergi ve gazetelerin suç unsuru sayılıp, Nurcu oldukları gerekçesiyl

Olayla ilgili tutuklu sayısı 10’a yükseldi

MARDİN'İN Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge Köyünde 44 kişinin ölümüne sebep olan saldırıyı gerçekleştirdikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 2 kişi daha


  AB, ‘eğitimde ailenin rolü’nü Türkiye'den öğrenecek

TÜRKLERİN eğitim fedakârlığı, AB projelerine konu oldu. Avrupalı 16 uzman, “başarıda ailenin rolü“nü araştırmak için İstanbul’a geldi.


  Dolar düşüyor, benzin çıkıyor

Benzin fiyatlarındaki dalgalanma dolar kuru ile yarışmaya başladı. Geçen hafta 5 kuruş indirilen 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi dün itibariyle 7 kuruş zamlı tarifeden satılmaya başlandı. Benzinin yeni fiyatı 3,02 lira oldu.


  Çare İslâm ahlâkında

MARDİN'İN Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge Köyünde meydana gelen katliâma tepkiler devam ediyor.


  Osman Paksüt yargılanacak mı?

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt hakkında başlatılan hukukî süreç, mahkemenin kuruluş kanunu ve içtüzüğü gereği yapılacak. Soruşturma açılıp açılmaması, mahkemenin kararına bağlı olacak.


  Gül’den DTP’ye: “Terörü dışlayın”

CumhurbaşkanI Abdullah Gül, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile görüşmesinde, demokrasi standardı yükseldikçe Kürt sorunu dahil bütün sorunların otomatik olarak sorun olmaktan çıkacağını belirtti.


  Erdoğan: Parti liderleri yargıyı etkiliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘’bazı parti liderlerinin bütün uyarıları ve ricalarına rağmen, devam etmekte olan bir yargı süreciyle ilgili hem siyaseti, hem yargıyı tahrik eden, hem de tahkir eden yaklaşımları sürdürdüğünü’’ söyledi.


  “Yayınevi cinayeti” sanığı “Ergenekon” için ifade verdi

Malatya’dakİ ‘’Zirve Yayınevi’’ cinayeti dâvâsının tutuklu sanıklarından Varol Bülent Aral, ‘’Ergenekon’’ soruşturmasını yürüten cumhuriyet savcısına ifade verdi.


  Gönül: Bedelli askerliğe yönelik çalışma yok

MİLLÎ Savunma Bakanı Vecdi Gönül, bedelli askerlik uygulamasına yönelik bir çalışma bulunmadığını bildirdi.


  Hayvanlara vakıf şefkati

Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde son derece gelişen vakıf faaliyetleri içinde, hastalanan veya sakatlanan göçmen kuşların tedavisi, aç kalan hayvanların doyurulmasının da bulunduğu bildirildi.


  Ters lâleler görenleri büyülüyor

VAN'IN Gevaş ilçesi Aydınocak Köyü’ndeki mezarlıkta yetişen ters lâleler ziyaretçilerii büyülüyor.


  Konya’da ittihad-ı İslâm buluşması

KONYA'DA “Risâle-i Nurda İttihad-ı İslâm” başlıklı kongre düzenlenecek.


  Çiftçinin yüzünü yaz sebzeleri güldürecek

ZONGULDAK'TA Zonguldak’ta örtü altı yetiştiriciliğiyle bu yıl 10 bin ton civarında yaz sebzesi elde edilmesi hedefleniyor.


  Huzur, zekâtın yaygılaştırılmasında

GAZETECİ-yazar Yusuf Kaplan, insanlığın huzura, faizi kaldırılıp zekâtın yaygınlaştırılması ile ulaşabileceğini söyledi.


  Eti Burçak, modern sulama projesine katkı yapacak

DOĞAL Hayatı Koruma Vakfı (WWF-Türkiye) ve Eti Burçak işbirliği ile 2008 yılında ha-yata geçen, Konya Havzası’nda su kaynaklarının akılcı kullanımını teşvik etmeyi amaçlayan “Konya Havzası Modern Sulama Projesi” tamamlandı.


  Hawai’de İslâm günü

ABD’nİn Hawai eyaleti meclisi, 24 Eylül 2009 gününün ‘İslâm Günü’ olarak kutlanmasına yönelik bir tasarıyı büyük çoğunlukla kabul etti.


  Kozmetik ürünler tehlike saçıyor

Sahte kozmetik konusunun Türkiye’nin en problemli alanlarından biri olduğunu vurgulayan Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanı Mustafa Ertek; güzelleşmek için kullanılan bir ürünün ciddî sağlık sorunlarına, alerjiye, yanıklara ya da enfeksiyona yol açabileceğine dikkat çekti.


  Parasının hayrını göremedi

üney Kore’de bir evsizin, bankadaki hesabında 75 bin 500 avro bulunmasına rağmen, bu hesabı açmak için kullandığı ismi hatırlayamadığı için yoksulluk içinde öldüğü bildirildi.


  Bu araba ağzının tadını biliyor

Bİlİm adamları, çikolata atıklarından üretilen yakıtla çalışan yarış otomobili geliştirdi.


  Muzır dergilere karşı tedbirler arttırıldı

BaşbakanlIk Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu, bir erkek dergisinde yer alan yazıların 18 yaşından küçük çocukların ‘’maneviyatı üzerinde muzır tesir yapacak’’ nitelikte olduğu sonucuna vardı.


  Spam azaldı, ama virüs çoğaldı

Amerİkan bilgisayar güvenlik şirketi McAfee, dünya genelinde bir günde gönderilen “spam” (reklâm amaçlı istenmeyen elektronik posta) sayısının büyük oranda azaldığını, ancak “spam” gönderen virüslerin bulaştığı bilgisayarların sayısının arttığını bildirdi.Bütün haberler

Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.
Kurumsal Linkler: Risale-i Nur Kongresi - Bediüzzaman Haftası - Risale-i Nur Enstitüsü - Yeni Asya Vakfı - Demokrasi100 - Yeni Asya Gazetesi - YASEM - Bizim Radyo
Sentez Haber - Yeni Asya Neşriyat - Yeni Asya Takvim - Köprü Dergisi - Bizim Aile - Can Kardeş - Genç Yaklaşım - Yeni Asya 40. Yıl
Reklam Linkleri: Risale Yorum- Risale Çocuk- Oktay Usta - Euro Nur - Fıkıh İnfo- Ahmet Maranki- Cevşen - Yeni Asya Barla - Makdis