14 Haziran 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

YENİ ANDIÇA DA YAYIN YASAĞI KONULDU

Yasaklarla yönetiliyor olduğumuzu gösteren en son örnek, Taraf gazetesinin “AKP ve Gülen'i bitirme planı” manşetiyle haber yaptığı ve Genelkurmay'ın soruşturma açıldığını açıkladığı belgeyle ilgili olarak Genelkurmay Askerî Mahkemesi tarafından konulan yayın yasağı oldu. Yasakla, bu skandalın da örtbas edilmesinden endişe duyuluyor.


AKP'NİN 7. ÖSS'Sİ DE YASAK GÖLGESİNDE

“Yasaklı Türkiye” gerçeğini gözler önüne seren kronik örneklerden biri olan ÖSS, bugün yine başörtülülere kapalı olarak gerçekleştiriliyor. Bugün yapı

Yargı kendi işine baksın

Hukukçular Birliği Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kılıçkaya, son zamanlarda yüksek yargının başında bulunan kişilerin kamuoyuna yönelik konuşmalar


  Gazze'nin yeniden düzenlenmesi için destek talebi

FİLİSTİN’İN Gazze Belediye Başkanı Refik Mekki, Gazze’nin yeniden düzenlenmesi yolunda yapılacak çalışmalarda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’den yardım istedi.


  İHH’dan mültecilere yardım

İNSAN Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsanî Yardım Vakfı, Suriye’deki Filistin mülteci kamplarına, gıda, giysi ve sağlık malzemesi gönderdi.


  Ergenekon da 4 tahliye daha

“ERGENEKON” dâvâsında tutuklu 31 sanıktan 4’ünün tahliyelerine karar verildi.


  Gunter Verheugen, M. Ali Talat ile görüşecek

AVRUPA Komisyonu Başkan Yardımcısı Gunter Verheugen bugün Kıbrıs’a geliyor.


  Kundaklanan camileri Tuzla Belediyesi onaracak

GEÇTİĞİMİZ Mayıs ayında kundaklanan camilere Tuzla Belediyesi yardım eli uzattı. Yakılan 5 cami Tuzla Belediyesi tarafından onarılacak.


  57 üniversitede 10 bin 773 öğrenci çalışıyor

DEVLET üniversitelerinin 57’sinde 10 bin 773 öğrenci kısmi zamanlı olarak çalıştırılırken, 37 üniversite ise öğrenci istihdam etmiyor.


  Hekimlerden "Tam Gün"e tepki

PROF. DR Ömer Karahan, kamuoyunda “Tam Gün Yasa Tasarısı” olarak bilinen ve kamudaki hekimlerin muayenehane açmasına yasak getiren sistemin, uygulamada birçok eşitsizliğe ve haksızlığa sebep olacağını savundu.


  Ceza ve tevkifevleri doldu, taştı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Nizamettin Kalaman, ceza ve infaz kurumlarında 1 Haziran itibarıyla 111 bin 924 hükümlü ve tutuklu bulunduğunu belirterek, “Kurumlarda şu anda doluluk oranı had safhada, taştık” dedi.


  KKKA hastalığı bulaşan sağlık teknisyeni öldü

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde KKKA’lı hastaya müdahale ederken, virüs bulaşan sağlık teknisyeninin vefat ettiği bildirildi.


  Askerî aracın geçişi sırasında mayın patlatıldı

HakkÂrİ’nİn Yüksekova ilçesinde askerî konvoyun geçişi sırasında patlatılan mayından 7 asker hafif yaralandı. Yüksekova-Dağlıca yolu Yeni Mahalle mevkiinde iki askerî aracın geçişi sırasında yol kenarına yerleştirilen tuzaklanmış mayın patlatıldı.


  Kavgayı ayırmak isteyen polis şehit oldu

ŞanlIurfa’nIn Siverek ilçesinde iki grup arasında çıkan silâhlı kavgayı ayırmaya çalışan bir polis memuru şehit oldu.


  Metrobüste indirimli aktarma kaldırıldı

İETT, Kadıköy-Avcılar arasında çalışan metrobüs hattındaki bütün “indirimli aktarma” uygulamasını iptal etti.


  ULUSAL BESLENME PLATFORMU KURULDU

BİLİM adamları medyadaki sağlık ve beslenme ile ilgili bilgi kirliliğine “dur” demek için güç birliği yaptı. Bilim adamları, ülkemizde giderek artan medyadaki sağlık alanındaki bilgi kirliliğine ve toplumun yanlış yönlendirilmesine “dur” demek için Ulusal Beslenme Platformu’nu kurdu.


  İNSANLIK TARİHİNE DAMGA VURAN 10 İCAT

22 HAZİRAN'DA kuruluşunun 100. yılını kutlayacak olan Londra Bilim Müzesi, insanlık tarihine damga vuran en büyük 10 icadı açıkladı.Bütün haberler

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular’ın STV Haber’deki programını izlemek için tıklayın.
Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.